Barty ten koste van Swiatek naar laatste acht in Madrid
MADRID (ANP) - Tennisster Ashleigh Barty heeft zich ten koste van Iga Swiatek verzekerd van een plek in de kwartfinales van het grote WTA-toernooi van Madrid. Het werd 7-5 6-4 voor de nummer 1 van de wereld.
De 19-jarige Swiatek, de mondiale nummer 17, begon goed aan het duel en nam direct een 3-0-voorsprong. Barty kwam echter langszij, plaatste op 5-5 een break en haalde een game later op eigen opslag de eerste set binnen. In de tweede set had de Australische aan één break voldoende voor de zege op de regerend Roland Garros-kampioene uit Polen.
Barty neemt het bij de laatste acht op tegen de Tsjechische Petra Kvitova, drievoudig winnares (2011, 2015 en 2018) van het graveltoernooi in de Spaanse hoofdstad. Kvitova was eerder op de dag Veronika Koedermetova uit Rusland met 6-3 4-6 6-4 de baas.
De 25 jaar oude Barty, eind vorige maand nog de sterkste in Stuttgart, won het toernooi in Madrid nog nooit. De laatste editie van het toernooi, in 2019, werd gewonnen door Kiki Bertens. Dit jaar verloor zij in de tweede ronde.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zijn tweede startbewijs voor de Olympische Spelen veroverd. De 21-jarige Groninger won de 1000 meter in 1.06,84. Hij bleef wereldkampioen Joep Wennemars en Kjeld Nuis voor.
4 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Voor de Belgische veldrijder Laurens Sweeck is door een val tijdens de Azencross van Loenhout het seizoen maandag voortijdig geëindigd. De leider in het klassement om de wereldbeker heeft een schouderblessure opgelopen, meldt zijn ploeg Crelan-Corendon.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft zich gekwalificeerd voor de Olympische Spelen in Milaan. De 30-jarige Friezin van Reggeborgh won op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1500 meter in 1.53,02. Femke Kok werd verrassend tweede in 1.53,03. Marijke Groenewoud werd derde met 1.53,05.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune is er niet in geslaagd zich te kwalificeren voor de 1500 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De regerend wereldkampioene op die afstand eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen met 1.53,21 als vierde.
6 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Lisa van Belle en Lorena Wiebes hebben op de slotdag van de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel veroverd op de koppelkoers. Voor Wiebes, die dit jaar op de weg 25 overwinningen boekte, was het haar vierde succes dit NK.
7 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook in de Azencross van Loenhout zijn ongeslagen status als veldrijder deze winter behouden. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck reed in de cross die meetelt voor de X2O-trofee vanaf de vierde van acht ronden alleen voorop, nadat zijn rivaal Wout van Aert te maken had gekregen met een lekke band.
8 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Lucinda Brand heeft maandag de Azencross gewonnen, een veldrit die meetelt voor de X2O-trofee in het Belgische Loenhout. Voor de 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions was het haar twaalfde zege op rij.
10 uur geleden