Barty ten koste van Swiatek naar laatste acht in Madrid
MADRID (ANP) - Tennisster Ashleigh Barty heeft zich ten koste van Iga Swiatek verzekerd van een plek in de kwartfinales van het grote WTA-toernooi van Madrid. Het werd 7-5 6-4 voor de nummer 1 van de wereld.
De 19-jarige Swiatek, de mondiale nummer 17, begon goed aan het duel en nam direct een 3-0-voorsprong. Barty kwam echter langszij, plaatste op 5-5 een break en haalde een game later op eigen opslag de eerste set binnen. In de tweede set had de Australische aan één break voldoende voor de zege op de regerend Roland Garros-kampioene uit Polen.
Barty neemt het bij de laatste acht op tegen de Tsjechische Petra Kvitova, drievoudig winnares (2011, 2015 en 2018) van het graveltoernooi in de Spaanse hoofdstad. Kvitova was eerder op de dag Veronika Koedermetova uit Rusland met 6-3 4-6 6-4 de baas.
De 25 jaar oude Barty, eind vorige maand nog de sterkste in Stuttgart, won het toernooi in Madrid nog nooit. De laatste editie van het toernooi, in 2019, werd gewonnen door Kiki Bertens. Dit jaar verloor zij in de tweede ronde.
Meer uit Sport
SAN ANTONIO (ANP) - De basketballers van de New York Knicks hebben ook de tweede wedstrijd in de finale van de NBA gewonnen. Het team van coach Mike Brown was opnieuw te sterk voor de San Antonio Spurs: 104-105. Bij rust leidden de Knicks met iets groter verschil (52-56).
1 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten is na een mindere tweede ronde weggezakt op de KLM Open. De 40-jarige Bleiswijker ging vrijdag rond in 72 slagen op The International in Badhoevedorp, één slag boven het baangemiddelde. Daarmee staat hij voorlopig gedeeld 43e, al kon niet iedereen de tweede ronde vrijdag afmaken. Die wordt daardoor zaterdagochtend voltooid.
13 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Italiaan Matteo Arnaldi heeft zich afgemeld voor zijn halve finale op Roland Garros van vrijdagavond tegen landgenoot Flavio Cobolli. De 25-jarige tennisser, die als mondiale nummer 104 aan het toernooi begon, heeft last van een virus en heeft zich op het laatste moment teruggetrokken. Daardoor speelt Cobolli zondag de finale tegen de Duitser Alexander Zverev.
15 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft de derde tijd gereden bij de tweede vrije training van de GP van Monaco. Net als in de eerste vrije training waren ook nu de twee Ferrari's sneller dan de 28-jarige Nederlander.
17 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de finale op Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld was in de halve finale in vier sets te sterk voor Jakub Menšík uit Tsjechië: 7-5 6-2 3-6 6-3.
17 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel bereidt zich in de Ronde van Zwitserland voor op de Tour de France. De 31-jarige Nederlander maakt in de vijfdaagse rittenkoers, van 17 tot en met 21 juni, zijn rentree in het wielerpeloton na een afwezigheid van ruim twee maanden. Van der Poel reed op 12 april met Parijs-Roubaix zijn laatste wedstrijd.
18 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de GP van Monaco de derde tijd genoteerd. De 28-jarige Nederlander moest alleen de twee Ferrari's voor zich laten en gaf 0,513 seconden toe op de winnaar. Charles Leclerc reed op het stratencircuit in het prinsdom de snelste ronde (1.13,978) en bleef zijn teamgenoot Lewis Hamilton 0,226 seconden voor.
20 uur geleden