
Barty tegen Pliskova in finale op Wimbledon
LONDEN (ANP) - De Australische tennisster Ashleigh Barty kan op Wimbledon haar tweede grandslamtitel veroveren. De nummer 1 van de wereld moet dan in de finale wel zien af te rekenen met Karolina Pliskova, de Tsjechische die op het gras in Londen voor het eerst een grandslamtoernooi hoopt te winnen. De 29-jarige Pliskova stond vijf jaar geleden al eens in de finale van de US Open.
Barty schreef in 2019 Roland Garros op haar naam en mag zich sindsdien de nummer 1 van de mondiale ranking noemen. De 25-jarige Australische staat in de onderlinge ontmoetingen met Pliskova, dertiende op de wereldranglijst, met 5-2 voor. Barty won in april de meest recente confrontatie met de Tsjechische op gravel in Stuttgart in drie sets.
Beide finalisten hoefden in Londen pas één set af te staan. Barty had alleen in de eerste ronde tegen de Spaanse Carla Suárez Navarro drie sets nodig om te winnen. Pliskova versloeg Aryna Sabalenka uit Belarus in de halve finales in drie sets.
Vanaf 15.00 uur maken Barty en Pliskova op het Centre Court uit wie Simona Halep opvolgt als winnares van Wimbledon. De Roemeense won twee jaar geleden de laatste editie van het Engelse grandslamtoernooi. Vorig jaar ging Wimbledon niet door vanwege het coronavirus.
Meer uit Sport
ANTWERPEN (ANP) - Eythora Thorsdottir gaat komend weekeinde met de Nederlandse turnsters kwalificatie voor de Spelen van Parijs proberen af te dwingen. Een plaats bij de beste twaalf landen op de WK in Antwerpen is de kortste route. De in Rotterdam geboren dochter van IJslandse ouders had zich twee jaar geleden niet kunnen voorstellen dat ze zich weer volop in een olympische cyclus bevindt. "Na Tokio was ik er helemaal klaar mee."
4 minuten geledenBRNO (ANP) - De Nederlandse honkballers hebben zich op het Europees kampioenschap met veel machtsvertoon voor de kwartfinales geplaatst. Oranje was in het laatste groepsduel ook veel te sterk voor Kroatië (15-2). De ploeg van bondscoach Evert-Jan 't Hoen leidde na drie innings al met 12-1 in het Tsjechische Brno, na een homerun van Ray-Patrick Didder en maar liefst twaalf honkslagen.
11 uur geledenSINJ (ANP) - Wielrenner Elia Viviani heeft sinds lange tijd weer een wedstrijd gewonnen. De 34-jarige Italiaan, die fietst voor INEOS Grenadiers, was dinsdag de snelste in de massasprint in de eerste etappe van de Ronde van Kroatië.
13 uur geledenCHENGDU (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor de 21e keer een toernooi op de ATP Tour gewonnen. De 26-jarige Duitser was dinsdag de beste in de eindstrijd in Chengdu in China. Zverev stond tegen de Rus Roman Safioellin de eerste set af, maar won alsnog: 6-7 (2) 7-6 (5) 6-3.
14 uur geledenLIMASSOL (ANP) - Russische jeugdteams mogen weer meedoen aan internationale voetbaltoernooien. Dat heeft het uitvoerend comité van de Europese voetbalbond UEFA dinsdag bepaald tijdens een bijeenkomst in Limassol op Cyprus. Seniorenteams blijven, zolang Rusland oorlog voert in Oekraïne, wel uitgesloten.
14 uur geledenZHUHAI (ANP) - Karen Chatsjanov heeft voor het eerst sinds vijf jaar weer een ATP-toerrnooi gewonnen. De Russische tennisser, die op de wereldranglijst op de vijftiende plek staat, deed dat dinsdag in Zhuhai in China.
15 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Verenigde Naties (VN) hebben benadrukt dat zij tegen de meeste kledingvoorschriften voor vrouwen zijn. Dat verklaarde woordvoerster Marta Hurtado van het bureau voor mensenrechten van de VN, nadat Frankrijk zijn olympische atleten had verboden de islamitische hijab te dragen tijdens de Spelen van 2024 in Parijs.
16 uur geleden