Barty tegen Pliskova in finale op Wimbledon
LONDEN (ANP) - De Australische tennisster Ashleigh Barty kan op Wimbledon haar tweede grandslamtitel veroveren. De nummer 1 van de wereld moet dan in de finale wel zien af te rekenen met Karolina Pliskova, de Tsjechische die op het gras in Londen voor het eerst een grandslamtoernooi hoopt te winnen. De 29-jarige Pliskova stond vijf jaar geleden al eens in de finale van de US Open.
Barty schreef in 2019 Roland Garros op haar naam en mag zich sindsdien de nummer 1 van de mondiale ranking noemen. De 25-jarige Australische staat in de onderlinge ontmoetingen met Pliskova, dertiende op de wereldranglijst, met 5-2 voor. Barty won in april de meest recente confrontatie met de Tsjechische op gravel in Stuttgart in drie sets.
Beide finalisten hoefden in Londen pas één set af te staan. Barty had alleen in de eerste ronde tegen de Spaanse Carla Suárez Navarro drie sets nodig om te winnen. Pliskova versloeg Aryna Sabalenka uit Belarus in de halve finales in drie sets.
Vanaf 15.00 uur maken Barty en Pliskova op het Centre Court uit wie Simona Halep opvolgt als winnares van Wimbledon. De Roemeense won twee jaar geleden de laatste editie van het Engelse grandslamtoernooi. Vorig jaar ging Wimbledon niet door vanwege het coronavirus.
Meer uit Sport
TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Bondscoach Rintje Ritsma wilde het team voor de ploegenachtervolging dat straks op de Olympische Spelen in Milaan in actie komt, niet laten rijden op de EK afstanden. Het trio Chris Huizinga, Stijn van de Bunt en Marcel Bosker trainde deze week voor het eerst samen en de drie schaatsers doen mede door hun individuele routes niet mee aan de EK. De bondscoach wilde ze daarnaast ook in bescherming nemen.
2 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Tim Prins heeft op de EK afstanden in Polen zilver veroverd op de 1000 meter. De 22-jarige Fries moest met 1.09,35 de titel laten aan de Pool Damian Zurek. Die won in 1.08,55. Het brons ging naar Marten Liiv uit Estland in 1.09,61.
2 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Sanne in 't Hof heeft op de EK afstanden brons veroverd op de 3000 meter. De 27-jarige schaatsster was met een tijd van 4.05,91 ruim langzamer dan Ragne Wiklund. De Noorse dook met 4.00,54 onder haar eigen baanrecord. Het zilver ging naar Sandrine Tas uit België met 4.05,26.
3 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - Een kleine maand voor het begin van de Olympische Spelen in Milaan is het grootste ijshockeystadion eindelijk geopend. Vrijdag deden meerdere Italiaanse teams in de Santagiulia-ijshockeyhal mee aan een testevenement. De trage voortgang van de bouw van de hal groeide uit tot het grootste probleem in de aanloop naar de Spelen.
3 uur geledenTILBURG (ANP) - De Marathon Cup in Tilburg gaat zaterdag vanwege de winterse weersomstandigheden niet door. Dat meldt schaatsbond KNSB.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Luke Littler heeft na zijn nieuwe wereldtitel darten "de grootste sponsorovereenkomst ooit" in die sport gesloten. Target Darts, waar de 18-jarige Littler onder contract staat, wilde de bedragen van de nieuwe, langjarige overeenkomst niet bevestigen, maar de Britse persorganisatie Press Association meldt dat met de deal een bedrag van zo'n 20 miljoen pond (23 miljoen euro) over een periode van tien jaar gemoeid is.
7 uur geledenCALPE (ANP) - Wielrenner Fabio Jakobsen staat voor "wéér een nieuw begin". Na een sportief "vreselijk" 2025 gaan zijn gedachten terug naar zijn bijna fatale valpartij in de Ronde van Polen in 2020. "Ik was toen zo dicht bij het einde en heb twee dagen voor mijn leven gevreesd. Alles wat me nu overkomt is minder slecht dan dat", zegt Jakobsen vanuit het trainingskamp van zijn ploeg Picnic PostNL in het Spaanse Calpe.
8 uur geleden