Barty overtuigend naar halve finales Australian Open
MELBOURNE (ANP) - De Australische tennisster Ashleigh Barty heeft zich met speels gemak geplaatst voor de halve finales van de Australian Open. De topfavoriete voor de eindzege won in de kwartfinale in twee sets van de Amerikaanse Jessica Pegula. De nummer 1 van de plaatsingslijst gunde haar tegenstander slechts twee games: 6-2 6-0.
De 25-jarige Barty treft in de halve finale de Amerikaanse Madison Keys, die eerder op dinsdag in de kwartfinales won van de Tsjechische Barbora Krejcikova (6-3 6-2). Barty jaagt op haar eerste titel in het grandslamtoernooi van Melbourne. Ze won al wel een keer Roland Garros en Wimbledon. Ze staat voor de tweede keer in haar carrière in de halve finales van haar thuistoernooi. In 2020 haalde ze ook de laatste vier. Toen verloor ze van de latere winnares Sofia Kenin.
Barty zette haar dominante optredens dit jaar op de Australian Open voort tegen de als 21e geplaatste Pegula. De Australische verloor nog geen set in het toernooi. Met de Amerikaanse was ze in iets meer dan een uur klaar. Pegula verloor meteen al haar eerste servicegame en dat was de opmaat voor een afstraffing.
Reactie
"Dat was solide", zei Barty. "Mijn service liep goed en ik kon veel forehands slaan vanuit het midden van de baan. Ik ben de afgelopen jaren gegroeid als persoon en tennisster. Ik voel me een veel completere speler. Ik heb inmiddels ook meer ervaring en kan beter omgaan met problemen en tegenslagen", aldus Barty.
Australië wacht al meer dan 40 jaar op een nieuwe kampioene uit eigen land. Chris O'Neil was in 1978 de laatste Australische winnares van het grandslam in Melbourne.
Meer uit Sport
ZAGREB (ANP) - De Kroatische voetbalbond heeft Slaven Bilić aangesteld als de nieuwe bondscoach. Hij is de opvolger van Zlatko Dalić, die opstapte na de uitschakeling op het WK in de zestiende finales door Portugal. Voor Bilić is het een terugkeer, want hij was al eens bondscoach van Kroatië van 2006 tot en met 2012. De 57-jarige Bilić is tevens oud-international.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vermiste shorttracker Sven Roes is sinds afgelopen zondag weer terug in Nederland en is in goede gezondheid met zijn familie herenigd. Dat meldt de schaatsbond KNSB mede namens Roes en zijn familie.
16 uur geledenARLINGTON (ANP) - Ivan Bartón uit El Salvador is aangesteld als scheidsrechter voor de halve finale van het WK voetbal tussen Frankrijk en Spanje, komende dinsdag in Dallas Stadium. Bartón was op dit WK de eerste arbiter die een speler een rode kaart gaf omdat hij zijn mond bedekte bij het aanspreken van een tegenstander.
16 uur geledenWEVELGEM (ANP) - Quick-Step stopt na 24 jaar als naamsponsor in het wielrennen. De wielerploeg die nu nog Soudal Quick-Step heet, gaat vanaf 2027 verder als Soudal Safety Jogger. Dat heeft de Belgische formatie maandag bekendgemaakt. Het vloerenbedrijf blijft wel nog zichtbaar op het nieuwe shirt.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse tennisser Arthur Fery heeft een reuzensprong gemaakt op de wereldranglijst na zijn sensationele optreden op Wimbledon. Fery, die furore maakte door als wildcardspeler de halve finales te bereiken van het grandslamtoernooi in Londen, steeg 78 posities op de ATP-ranking. Hij staat nu 36e en haalde in één klap de drie beste Nederlandse tennissers in.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Jannik Sinner overlaadde tegenstander Alexander Zverev met complimenten na zijn zege op de Duitser in de finale van Wimbledon. "Als jij zo blijft spelen, dan ga je hier ook een keer winnen", zei de Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Jannik Sinner heeft met zijn titelprolongatie op Wimbledon laten zien dat hij "de beste tennisser ter wereld is". Dat zei de Duitser Alexander Zverev na zijn verloren finale tegen de Italiaanse nummer 1 van de wereld. "Ik ben nu 29 jaar en ik heb voor het eerst van mijn leven het gevoel gehad dat ik hier kon winnen. Dus daar wil ik mijn team voor bedanken", zei Zverev in het interview op de baan.
1 dag geleden