Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Barty naar kwartfinales Australian Open

Barty naar kwartfinales Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Ashleigh Barty heeft maandag zonder grote problemen de kwartfinales bereikt op de Australian Open. De Australische tennisster was te sterk voor de Amerikaanse Shelby Rogers: 6-3 6-4.

Barty, de nummer 1 van de wereld, neemt het in de kwartfinales op tegen Karolina Muchova. De Tsjechische schakelde in de achtste finales de Belgische Elise Mertens uit (7-6 (5) 7-5). Muchova is de nummer 27 van de wereld.

Barty stond tot nu toe geen set af in Melbourne en is de hoop om Australië voor het eerst sinds 1978 (Chris O'Neil bij de vrouwen) succes in het enkelspel te bezorgen. Ze had slechts 29 minuten nodig om de eerste set naar zich toe te trekken na een break in de vierde game. In de tweede set verzuimde ze bij 5-2 de partij uit te serveren, maar bij haar daaropvolgende servicebeurt was het wel raak.

Thuiswedstrijd

"Geweldig om weer in de kwartfinales te staan", zei Barty, die een thuiswedstrijd speelt. "Ik ben op deze banen opgegroeid en vind het fijn dat ik dit kan delen met vrienden en familie." Dat gebeurt dan wel buiten Melbourne Park waar toeschouwers vanwege coronamaatregelen sinds zaterdag niet meer welkom zijn.

Barty won voor de Australian Open al de Yarra Valley Classic, eveneens in Melbourne. Daar had ze de nodige moeite met Rogers, tegen wie ze een tiebreak nodig had in de derde, beslissende set. In 2017 troffen ze elkaar al eens op de Australian Open. Toen was 'Ash', zoals ze in haar vaderland door het leven gaat, met een wildcard in het toernooi geraakt en begon haar opmars op de wereldranglijst.

Op de Yarra Valley Classic boekte Barty bij haar eerste optreden in elf maanden haar negende toernooizege. Vanwege de coronapandemie durfde ze niet te reizen en ontbrak ze vorig jaar op de toernooien die werden afgewerkt na de lange coronapauze.

Meer uit Sport

Hockeybondscoach Delmee wil dat het WK net als in 1998 gaat leven

AMSTELVEEN (ANP) - Jeroen Delmee, bondscoach van de Nederlandse hockeyers, wil dat het WK van komende zomer net zo gaat leven als in 1998, de laatste keer dat de Nederlandse mannen de titel wonnen. Hij organiseerde in november een diner voor zijn selectie met de selectie van dat toernooi. "Het seizoen dat leidt naar het wereldkampioenschap was begonnen, en ik vond dat we iets bijzonders moesten doen", zei Delmee dinsdag na de loting van het WK, dat in Nederland en België plaatsvindt.

1 uur geleden
Bondscoach Ehren blij met intercontinentale WK-loting hockeysters

AMSTELVEEN (ANP) - Raoul Ehren, de bondscoach van de Nederlandse hockeysters, is blij met de loting voor het WK, dat komende zomer in Nederland en België plaatsvindt. Oranje treft in de groepsfase Australië, Chili en Japan. "Dit vind ik eigenlijk wel het leukste", zei Ehren na de loting in het Wagener Stadion, "dat we teams uit vier verschillende continenten hebben."

2 uur geleden
Minister Sterk huldigt medaillewinnaars Paralympics

DEN HAAG (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur (26) heeft een zogenoemd chapeau-beeldje gekregen van minister Mirjam Sterk (Sport). De drievoudig gouden medaillewinnaar van de Paralympics genoot in Den Haag bij de huldiging van de medaillewinnaars bij de Paralympics met volle teugen. "Er is echt een droom uitgekomen", zei Kampschreur, die drie gouden medailles won in Italië. "Eens in de vier jaar staan wij in de aandacht. Dat is supertof. We worden geleefd, maar dat is genieten."

3 uur geleden
Sprintploegen zonder Broeders-Bol naar WK estafette in Botswana

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Atletiekunie stuurt een groep van dertig sprinters naar de WK estafette begin mei in Botswana. Lieke Klaver, Jonas Phijffers, Minke Bisschops en Elvis Afrifa zijn de blikvangers in de ploeg. Femke Broeders-Bol, olympisch kampioene gemengde estafette en in het bezit van tal van mondiale estafettemedailles op de 4x400 meter, ontbreekt. Broeders-Bol richt zich op de 800 meter, haar nieuwe afstand.

5 uur geleden
Honkballers Venezuela in finale van World Baseball Classic

MIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.

11 uur geleden
Lamens strandt in kwalificaties tennistoernooi Miami

MIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.

22 uur geleden
Sinner wint finale Indian Wells van Medvedev

INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.

1 dag geleden