Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Barty naar kwartfinales Australian Open

Barty naar kwartfinales Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Ashleigh Barty heeft maandag zonder grote problemen de kwartfinales bereikt op de Australian Open. De Australische tennisster was te sterk voor de Amerikaanse Shelby Rogers: 6-3 6-4.

Barty, de nummer 1 van de wereld, neemt het in de kwartfinales op tegen Karolina Muchova. De Tsjechische schakelde in de achtste finales de Belgische Elise Mertens uit (7-6 (5) 7-5). Muchova is de nummer 27 van de wereld.

Barty stond tot nu toe geen set af in Melbourne en is de hoop om Australië voor het eerst sinds 1978 (Chris O'Neil bij de vrouwen) succes in het enkelspel te bezorgen. Ze had slechts 29 minuten nodig om de eerste set naar zich toe te trekken na een break in de vierde game. In de tweede set verzuimde ze bij 5-2 de partij uit te serveren, maar bij haar daaropvolgende servicebeurt was het wel raak.

Thuiswedstrijd

"Geweldig om weer in de kwartfinales te staan", zei Barty, die een thuiswedstrijd speelt. "Ik ben op deze banen opgegroeid en vind het fijn dat ik dit kan delen met vrienden en familie." Dat gebeurt dan wel buiten Melbourne Park waar toeschouwers vanwege coronamaatregelen sinds zaterdag niet meer welkom zijn.

Barty won voor de Australian Open al de Yarra Valley Classic, eveneens in Melbourne. Daar had ze de nodige moeite met Rogers, tegen wie ze een tiebreak nodig had in de derde, beslissende set. In 2017 troffen ze elkaar al eens op de Australian Open. Toen was 'Ash', zoals ze in haar vaderland door het leven gaat, met een wildcard in het toernooi geraakt en begon haar opmars op de wereldranglijst.

Op de Yarra Valley Classic boekte Barty bij haar eerste optreden in elf maanden haar negende toernooizege. Vanwege de coronapandemie durfde ze niet te reizen en ontbrak ze vorig jaar op de toernooien die werden afgewerkt na de lange coronapauze.

Meer uit Sport

Zitskiër Kampschreur na twee keer goud onderuit op reuzenslalom

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is er bij de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo niet in geslaagd voor de derde keer een gouden medaille te winnen. De 26-jarige Nederlander was goed bezig aan zijn eerste run op de reuzenslalom, maar tegen het einde van zijn race ging hij onderuit.

48 minuten geleden
Tennisster Hartono (29) beëindigt carrière

MEPPEL (ANP) - Arianne Hartono stopt met tennissen. Dat zegt de 29-jarige Nederlandse tegen RTV Drenthe.

49 minuten geleden
Verstappen ontevreden na kwalificatie sprintrace en training

SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hield een slecht gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace en de vrije training voor de Grote Prijs van China in Shanghai. "De hele dag was een ramp, qua tempo", aldus Verstappen op zijn website verstappen.com.

1 uur geleden
Russell op poleposition in sprintrace China, Verstappen achtste

SHANGHAI (ANP) - Formule 1-coureur George Russell heeft zich verzekerd van poleposition voor de sprintrace bij de Grote Prijs van China. De 28-jarige Brit van Mercedes was vrijdag de snelste in de kwalificatie. Max Verstappen moest zich tevredenstellen met de achtste positie. In de vrije training noteerde Verstappen ook de achtste tijd.

2 uur geleden
Alcaraz voor vijfde jaar op rij naar halve finale Indian Wells

INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft voor het vijfde jaar op rij de halve finale van het masterstoernooi van Indian Wells bereikt. De 22-jarige Spanjaard won met 6-3 6-4 van de Brit Cameron Norrie.

2 uur geleden
Verstappen rijdt achtste tijd in vrije training GP China

SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen heeft in de enige vrije training van de Grote Prijs van China de achtste tijd gereden. De Nederlandse viervoudig wereldkampioen van Red Bull kwam op het Shanghai International Circuit tot 1:34,541. Daarmee was hij 1,8 seconde langzamer dan George Russell, die met 1:32,741 het snelste was.

5 uur geleden
Nederlandse darters opnieuw vroeg uitgeschakeld in Premier League

NOTTINGHAM (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen zijn opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld in de Premier League Darts. In Nottingham kwamen de Nederlanders, net als vorige week in Cardiff, niet verder dan de kwartfinales.

14 uur geleden