Barty naar kwartfinales Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Ashleigh Barty heeft maandag zonder grote problemen de kwartfinales bereikt op de Australian Open. De Australische tennisster was te sterk voor de Amerikaanse Shelby Rogers: 6-3 6-4.
Barty, de nummer 1 van de wereld, neemt het in de kwartfinales op tegen Karolina Muchova. De Tsjechische schakelde in de achtste finales de Belgische Elise Mertens uit (7-6 (5) 7-5). Muchova is de nummer 27 van de wereld.
Barty stond tot nu toe geen set af in Melbourne en is de hoop om Australië voor het eerst sinds 1978 (Chris O'Neil bij de vrouwen) succes in het enkelspel te bezorgen. Ze had slechts 29 minuten nodig om de eerste set naar zich toe te trekken na een break in de vierde game. In de tweede set verzuimde ze bij 5-2 de partij uit te serveren, maar bij haar daaropvolgende servicebeurt was het wel raak.
Thuiswedstrijd
"Geweldig om weer in de kwartfinales te staan", zei Barty, die een thuiswedstrijd speelt. "Ik ben op deze banen opgegroeid en vind het fijn dat ik dit kan delen met vrienden en familie." Dat gebeurt dan wel buiten Melbourne Park waar toeschouwers vanwege coronamaatregelen sinds zaterdag niet meer welkom zijn.
Barty won voor de Australian Open al de Yarra Valley Classic, eveneens in Melbourne. Daar had ze de nodige moeite met Rogers, tegen wie ze een tiebreak nodig had in de derde, beslissende set. In 2017 troffen ze elkaar al eens op de Australian Open. Toen was 'Ash', zoals ze in haar vaderland door het leven gaat, met een wildcard in het toernooi geraakt en begon haar opmars op de wereldranglijst.
Op de Yarra Valley Classic boekte Barty bij haar eerste optreden in elf maanden haar negende toernooizege. Vanwege de coronapandemie durfde ze niet te reizen en ontbrak ze vorig jaar op de toernooien die werden afgewerkt na de lange coronapauze.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Staffan Olsson vertrekt na bijna vier jaar als bondscoach van de Nederlandse handballers. De 62-jarige Zweed en de Nederlandse handbalbond hebben "in goed overleg" besloten het aflopende contract niet te verlengen, meldt de bond in een persbericht.
4 uur geledenWENEN (ANP) - Dione Housheer en Kelly Dulfer zijn gekozen in het team met de beste handbalsters van Europa. De Europese handbalfederatie presenteerde het sterrenteam als uitkomst van de verkiezing die werd gehouden na afloop van het Europese clubseizoen. Housheer en Dulfer zijn allebei internationals van Oranje en spelen bij de Hongaarse club Győri, die afgelopen seizoen de finale van de Champions League verloor van de Franse club Metz.
5 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De elektrische raceklasse Formule E bezoekt in 2027 voor het eerst circuit Zandvoort. Er staan twee races gepland, op 18 en 19 juni. Dat meldt de organisatie achter de Formule E, die volgend seizoen uitbreidt naar 21 races, zogeheten E-Prix.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Zwemmer Nyls Korstanje komt voorlopig niet in actie door aanhoudende rugproblemen. De nummer 6 op de 100 meter vlinderslag van de afgelopen Olympische Spelen in Parijs slaat het EK van augustus over en werkt voorlopig ook geen trainingen af. "Ik wil mijn lichaam de tijd geven om volledig te herstellen, zodat ik op de lange termijn weer op mijn best kan zijn", reageert de vlinderslagspecialist via de zwembond.
7 uur geledenASSEN/BOLOGNA (ANP) - Regerend wereldkampioen Marc Márquez rijdt ook de komende twee jaar voor het fabrieksteam van Ducati in de MotoGP. De 33-jarige Spaanse motorracer heeft bijgetekend tot en met 2028, meldde Ducati Lenovo. Márquez reed vorig jaar op een Ducati met overmacht naar de wereldtitel. Dit seizoen kwam hij mede door een voetbreuk wat moeizaam op gang, maar hij won wel de laatste twee grands prix (Hongarije en Tsjechië) en geldt nu als grote favoriet voor de zege in de TT van Assen komende zondag.
7 uur geledenMIAMI (ANP/RTR/DPA) - Basketbalvedette Giannis Antetokounmpo staat voor een grote transfer in de NBA. Volgens Amerikaanse media als Associated Press en ESPN verruilt de 31-jarige Griek Milwaukee Bucks voor Miami Heat. In de ruil vergezelt Bobby Portis hem naar Miami. Daar krijgen de Bucks vier spelers en de nodige voordelen bij het kiezen van nieuwe spelers in de draft voor terug.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse presentatrice France Pierron is de komende weken niet meer te zien in het sportprogramma L'Équipe de Choc. Volgens de Franse krant Le Parisien moet ze ook op gesprek komen bij personeelszaken na haar opmerkingen over de Belgische voetballer Jérémy Doku in een tv-uitzending eerder deze maand.
15 uur geleden