Barty maakt Australië trots en ziet 'droom uitkomen'
MELBOURNE (ANP) - Ashleigh Barty maakte een einde aan een tijdperk van 44 jaar zonder Australische winnares van de Australian Open. De beste tennisster van dit moment zag daarmee "een droom uitkomen".
Met groot vertoon van macht plaatste Barty (25) zich voor de finale van de Australian Open en daarin bezweek ze niet onder de druk. Ze gaf haar dominantie van de afgelopen twee weken een passende afsluiting door ook de Amerikaanse Danielle Collins in twee sets te verslaan: 6-3 7-6 (2).
"Ik ben verstomd", zei de zichtbaar emotionele Barty. "Dit is een droom die uitkomt en ik ben zo trots een Aussie te zijn. Dit is misschien wel het beste publiek waar ik ooit voor heb gespeeld. Jullie maakten me relaxed en hebben me gedwongen mijn beste tennis te spelen."
Prijzenceremonie
Tijdens de prijzenceremonie richtte Barty zich tot haar begeleidingsteam. "Ik ben zo gelukkig. We zijn samen begonnen aan het tweede deel van carrière en jullie zijn absoluut de beste begeleiding van de tour", aldus Barty, die na de US Open van 2014 een pauze inlaste. Twee jaar lang nam ze niet deel aan de grand slams en ze legde zich toe op een andere passie: cricket.
Pas in het tweede deel van haar loopbaan pakte Barty titels. Ze bracht haar totaal op de Australian Open op vijftien.
Barty kreeg de prijs uit handen van de Australische tennislegende Evonne Goolagong.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
8 minuten geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull was de race over 100 kilometer op de vijfde positie begonnen. Na een matige start wist hij nog een plek terug te winnen. De winst ging naar Lando Norris van McLaren. Het was de vierde sprintzege uit zijn carrière.
11 minuten geledenGABORONE (ANP) - Lieke Klaver heeft zich in Gaborone (Botswana) met de Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter geplaatst voor de finale van de World Relays. De formatie, zonder Femke Broeders-Bol, plaatste zich op basis van tijd en stelde daarmee ook een ticket veilig voor de WK atletiek van volgend jaar in Beijing. Ook de Nederlandse estafettemannen op de 4x400 meter en de 4x100 meter slaagden hierin.
1 uur geledenCHARMEY (ANP) - Tadej Pogacar heeft zijn derde ritzege geboekt in de Ronde van Romandië. De wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam in de vierde etappe na bijna 150 kilometer solo aan in Charmey. De Sloveen bleef de Duitser Florian Lipowitz 14 seconden voor en verstevigde daarmee zijn leidende positie in het algemeen klassement.
3 uur geledenBOLOGNA (ANP/RTR) - Voormalig Formule 1-coureur en paralympisch kampioen Alex Zanardi is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag bekendgemaakt.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.
16 uur geleden