Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Barty laat Australië dromen van titel in Melbourne

Barty laat Australië dromen van titel in Melbourne

MELBOURNE (ANP) - Heel wat kanshebbers bij de vrouwen op de Australian Open zijn al naar huis, maar Ashleigh Barty zit nog altijd in het toernooi. De nummer 1 van de wereld bereikte dinsdag de halve finales met een zege op de Tsjechische Petra Kvitova, de verliezend finaliste van vorig jaar. Barty won in de Rod Laver Arena met 7-6 (2) 6-2 en is de eerste Australische bij de laatste vier op het grandslamtoernooi in eigen land sinds Wendy Turnbull in 1984.

De Australiërs konden in 1978 voor het laatst een landgenote huldigen als winnares van de Australian Open. Chris O'Neill was toen de beste bij de vrouwen. Turnbull bereikte twee jaar later de finale, maar die verloor ze. Barty, die vorig jaar in de kwartfinales strandde, laat de Australiërs nu weer serieus dromen van grandslamsucces in Melbourne. "Ik wist dat ik het beste van mezelf moest laten zien tegen Petra", zei de 23-jarige Barty, die vorig jaar Roland Garros won en nu al maanden aan kop staat van de wereldranglijst.

Barty zag de afgelopen dagen in Melbourne de ene na de andere kanshebber uit het toernooi vliegen. Karolina Pliskova, Naomi Osaka, Serena Williams, Elina Svitolina en ook Kiki Bertens; ze zijn allemaal al naar huis. De Australische gaat het in de halve finale opnemen tegen de 21-jarige Amerikaanse Sofia Kenin, die vorig jaar al de nodige indruk maakte op de grandslams. Zo won ze vorig jaar in de derde ronde van Roland Garros van Serena Williams. "Die zege heeft me laten inzien dat ik op dit niveau kan presteren, dat ik me kan meten met de beste tennissters ter wereld", zei Kenin, wier opmars in Parijs in de vierde ronde werd gestuit door Barty. De Australische won toen in drie sets.

Donderdag staan ze weer tegenover elkaar, dan op het hardcourt in Melbourne. De Amerikaanse rekende in de kwartfinale af met de ongeplaatste Ons Jabeur uit Tunesië: 6-4 6-4. Kenin is geboren in de Russische hoofdstad Moskou, maar als baby verhuisde ze met haar ouders al naar de VS. Nu houdt ze de Amerikaanse eer hoog op de Australian Open. "Het is een eer om dat te doen", zei de huidige nummer 15 van de wereld.

Meer uit Sport

Drievoudig paralympisch kampioen Plat stopt met triatlon

AMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).

2 uur geleden
Basketballer Post draagt met 8 punten bij aan zege Golden State

SAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met 8 punten bijgedragen aan een overtuigende thuiszege van Golden State Warriors op Orlando Magic in de NBA: 120-97. De 25-jarige Nederlander begon aan het duel en gaf ook 4 assists. Vedette Stephen Curry was het best op schot met 26 punten.

6 uur geleden
Darter Van Veen naar derde ronde van WK

LONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.

19 uur geleden
Van der Poel ook in veldrit Hofstade onnavolgbaar

HOFSTADE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft met overmacht de Plage Cross Hofstade gewonnen. De Brabander reed vroeg in de wedstrijd weg van de concurrentie en kwam solo over de finish. Van der Poel won al voor de derde dag op rij. Hij was zaterdag de sterkste in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen en zondag de beste in de wereldbekerwedstrijd in Koksijde. Het was zijn vierde zege in evenzoveel wedstrijden deze winter.

1 dag geleden
Darter Nijman strandt in tweede ronde op WK darts

LONDEN (ANP) - Darter Wessel Nijman is er niet in geslaagd de derde ronde op het WK darts te bereiken en is uitgeschakeld. De Duitser Gabriel Clemens won in drie sets (3-0). De 25-jarige Nederlander begon goed en won de eerste leg, maar verloor de drie daaropvolgende legs en daarmee de set. De tweede en derde set gingen ook naar de Duitse nummer 47 van de wereldranglijst.

1 dag geleden
Veldrijdster Brand wint dertiende cross in vijftien wedstrijden

HOFSTADE (ANP) - Lucinda Brand heeft haar hegemonie in het veldrijden bekrachtigd met de zege in de Plage Cross Hofstade. De 36-jarige wielrenster kwam solo over de finish. Het was haar dertiende zege in vijftien wedstrijden deze winter.

1 dag geleden
Historisch olympisch ticket voor kunstrijpaar Tsiba en Danilova

ARNHEM (ANP) - Het kunstrijpaar Michel Tsiba en Daria Danilova mag alsnog deelnemen aan de Olympische Winterspelen in Milaan-Cortina. Het paar had niet voldaan aan de nationale eis om zich te kwalificeren, maar directeur topsport André Cats van sportkoepel NOC*NSF heeft het verzoek van schaatsbond KNSB om Tsiba en Danilova alsnog aan te wijzen ingewilligd. Het wordt de eerste keer dat een Nederlands kunstrijpaar meedoet aan de Winterspelen.

1 dag geleden