Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Barty laat Australië dromen van titel in Melbourne

Barty laat Australië dromen van titel in Melbourne

MELBOURNE (ANP) - Heel wat kanshebbers bij de vrouwen op de Australian Open zijn al naar huis, maar Ashleigh Barty zit nog altijd in het toernooi. De nummer 1 van de wereld bereikte dinsdag de halve finales met een zege op de Tsjechische Petra Kvitova, de verliezend finaliste van vorig jaar. Barty won in de Rod Laver Arena met 7-6 (2) 6-2 en is de eerste Australische bij de laatste vier op het grandslamtoernooi in eigen land sinds Wendy Turnbull in 1984.

De Australiërs konden in 1978 voor het laatst een landgenote huldigen als winnares van de Australian Open. Chris O'Neill was toen de beste bij de vrouwen. Turnbull bereikte twee jaar later de finale, maar die verloor ze. Barty, die vorig jaar in de kwartfinales strandde, laat de Australiërs nu weer serieus dromen van grandslamsucces in Melbourne. "Ik wist dat ik het beste van mezelf moest laten zien tegen Petra", zei de 23-jarige Barty, die vorig jaar Roland Garros won en nu al maanden aan kop staat van de wereldranglijst.

Barty zag de afgelopen dagen in Melbourne de ene na de andere kanshebber uit het toernooi vliegen. Karolina Pliskova, Naomi Osaka, Serena Williams, Elina Svitolina en ook Kiki Bertens; ze zijn allemaal al naar huis. De Australische gaat het in de halve finale opnemen tegen de 21-jarige Amerikaanse Sofia Kenin, die vorig jaar al de nodige indruk maakte op de grandslams. Zo won ze vorig jaar in de derde ronde van Roland Garros van Serena Williams. "Die zege heeft me laten inzien dat ik op dit niveau kan presteren, dat ik me kan meten met de beste tennissters ter wereld", zei Kenin, wier opmars in Parijs in de vierde ronde werd gestuit door Barty. De Australische won toen in drie sets.

Donderdag staan ze weer tegenover elkaar, dan op het hardcourt in Melbourne. De Amerikaanse rekende in de kwartfinale af met de ongeplaatste Ons Jabeur uit Tunesië: 6-4 6-4. Kenin is geboren in de Russische hoofdstad Moskou, maar als baby verhuisde ze met haar ouders al naar de VS. Nu houdt ze de Amerikaanse eer hoog op de Australian Open. "Het is een eer om dat te doen", zei de huidige nummer 15 van de wereld.

Meer uit Sport

Zverev wint in Beijing en treft Djokovic in kwartfinale

BEIJING (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich zonder veel moeite geplaatst voor de kwartfinale van de China Open in Beijing. Daarin neemt de Duitse nummer 2 van de wereld het zondag op tegen de Servische 24-voudig grandslamkampioen Novak Djokovic. Zverev rekende zaterdag in de tweede ronde af met de Chinees Shang Juncheng: 6-0 6-3.

1 uur geleden
Schilder ontbreekt op shortlist verkiezing beste atlete Europa

LAUSANNE (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder ontbreekt op de shortlist voor de verkiezing van Europees atlete van het jaar. De atlete uit Volendam, die dit jaar voor de derde keer op rij de Europese titel veroverde en als eerste vrouw na veertien jaar over de 21 meter stootte, behoorde wel tot de tien genomineerden.

2 uur geleden
Verbaasde teambaas Wolff ziet dominant Mercedes 'achteruit' gaan

SEPANG (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes staat voor een raadsel in Sepang. De upgrades die de auto's van Kimi Antonelli en George Russell sneller moeten maken, werken averechts. "We hadden verwacht drie tienden sneller te zijn, maar we verliezen vier tot vijf tienden en vallen voor het eerst buiten de top drie in de kwalificatie. Er is iets aan de hand dat we moeten doorgronden", zei hij tegen Sky Sports na de kwalificatie van de Grote Prijs van Bahrein in Maleisië.

3 uur geleden
Verstappen heeft maar één doel na behalen pole: de race winnen

SEPANG (ANP) - Max Verstappen glunderde na het behalen van zijn eerste poleposition in de Formule 1 van dit seizoen. "Ik heb dit seizoen heel wat grands prix geprobeerd poleposition te pakken en soms was ik er dichtbij, dus het is fantastisch dat het nu wel is gelukt", zei de viervoudig wereldkampioen in het flashinterview op het circuit van Sepang in Maleisië. "Ik heb dit jaar ook nog geen race gewonnen, dus ik ga morgen proberen ook dat voor elkaar te krijgen. Als je van pole start, is dat het doel", aldus de Nederlander van Red Bull.

4 uur geleden
Formule 1-baas rekent op GP's Qatar en Abu Dhabi ondanks oorlog

SEPANG (ANP/DPA) - Het Formule 1-seizoen zal ondanks de Iranoorlog volgens plan eindigen met de races in Qatar (29 november) en Abu Dhabi (6 december). Dat heeft directeur Stefano Domenicali van de raceklasse aangegeven in een interview met Sky Sports Italia. "Dit is de koers die we hebben ingeslagen en die zullen we tot het einde van het jaar volgen", zei Domenicali.

5 uur geleden
Tennisser Sinner mist ook toernooi in Shanghai door knieblessure

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner mist ook het masterstoernooi van Shanghai dat volgende week begint. De vijfvoudig grandslamkampioen is nog niet genoeg hersteld van de knieblessure die hem sinds zijn titel op Wimbledon aan de kant houdt. Sinner (25) was van plan om deze week in het Chinese Beijing terug te keren, maar meldde zich eerder ook daarvoor af.

5 uur geleden
Verstappen verovert op Sepang eerste poleposition van dit jaar

SEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft voor de eerste keer dit seizoen poleposition veroverd in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Bahrein, die in Maleisië wordt gehouden.

5 uur geleden