Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bart Maat wint Zilveren Camera met 'functie elders'-foto

Bart Maat wint Zilveren Camera met 'functie elders'-foto

HILVERSUM (ANP) - Fotograaf Bart Maat heeft met zijn 'functie elders'-foto de Zilveren Camera gewonnen. De prestigieuze prijs voor fotojournalistiek werd vrijdagavond uitgereikt in Theater Gooiland in Hilversum.

Op de foto staat voormalig minister Kajsa Ollongren, die na een positieve coronatest snel het Binnenhof moest verlaten. Op een stapel documenten die ze in haar handen heeft, is de tekst "Omtzigt functie elders" te lezen, die sloeg op toen nog CDA-politicus Pieter Omtzigt. De foto zorgde voor een flinke vertraging in het formatieproces en voor een deuk in het vertrouwen dat veel burgers en Kamerleden in het kabinet hadden. De foto won eerder dit jaar de ANP Nieuwsfoto van het jaar 2021 en werd door EenVandaag verkozen tot het politieke moment van 2021.

"Hij is zwaar inderdaad", is Maat zijn eerste reactie bij het ontvangst nemen in de prijs. De fotograaf zegt er "heel erg blij" mee te zijn. "Wauw, jeetje zeg, fantastisch. Nu sta ik er ineens mee."

Andere winnaars

De freelancefotograaf, die het beeld maakte voor het ANP, versloeg fotograaf Joris van Gennip. Hij won de tweede prijs met zijn foto van politieagenten op de plek waar Peter R. de Vries vorig jaar werd neergeschoten. Tot de andere winnaars van de avond behoren Chris Keulen met zijn beeld van de overstromingen in Wallonië (Nieuws Internationaal), Remko de Waal met zijn foto van een overleden vinvis (Natuur en Wetenschap), Robin van Lonkhuijsen met zijn foto van de val van Mathieu van der Poel (NSP/Zilveren Camera Sportfoto van het Jaar) en Joris van Gennip met zijn foto van een ondergelopen camping in Roermond (Nieuws Regionaal).

Met zijn winst volgt Maat fotograaf Kees van de Veen op. Die won vorig jaar de Zilveren Camera met zijn fotoserie van de met corona besmette Piet Franssen uit het Limburgse Tegelen. Op 16 april 2020 overleed hij op 73-jarige leeftijd, na opname op de intensive care in het Wilhelmina Ziekenhuis in Assen.

Meer uit Binnenland

Bemanning cruiseschip Hondius gaat in komende uren van boord

ROTTERDAM (ANP) - De bemanning van het Nederlandse cruiseschip Hondius gaat de komende uren in kleine groepjes van boord. Volgens een woordvoerster van de GGD Rotterdam-Rijnmond zijn ze nu nog op het schip, dat maandagochtend aanmeerde in de haven van Rotterdam.

1 uur geleden
Techkenners willen transparantie bij besluit overname Solvinity

ROTTERDAM (ANP) - Een groep techkenners heeft in de rechtbank het belang van transparantie benadrukt bij de besluitvorming rond de beoogde overname van Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. "De beoordeling van het grote publieke belang dat is gemoeid met deze zaak, past niet in een achterkamertje van het ministerie van Economische Zaken", zei een advocaat namens de groep journalisten, techexperts en wetenschappers die via de rechter proberen de overname van Solvinity door een Amerikaans bedrijf tegen te houden.

1 uur geleden
Twee Nederlanders op Gaza-flotilla door Israël van boot gehaald

DEN HAAG (ANP) - De Global Sumud Flotilla meldt dat de Nederlandse opvarenden Pieter Rambags en Jesse van Schaik door het Israëlische leger van hun afzonderlijke boten zijn gehaald. "We maken ons grote zorgen om hun gezondheid", zegt delegatiehoofd Marieke Stam. Verspreid over vijf schepen varen er zes Nederlanders mee, van wie er nog vier onderweg naar Gaza zouden zijn.

2 uur geleden
Chat politie offline na verkeerd antwoord over Palestijnen

DEN HAAG (ANP) - De virtuele agent van de politie, chatbot Wout, is offline voor onderhoud na een melding over een "oneffenheid", meldt een woordvoerder van de politie. De onjuistheid bestond eruit dat de chatbot op vragen over aangifte van discriminatie tegen Palestijnen een antwoord gaf over antisemitisme. "Wout leert net als zijn collega's elke dag weer bij", aldus de woordvoerder. Hij noemt de chatbot een "geweldig instrument", waar "zeer regelmatig" nieuwe onderwerpen aan worden toegevoegd.

3 uur geleden
Van mishandeling verdachte vrouwen uit Stadskanaal langer vast

GRONINGEN (ANP) - Twee vrouwen uit Stadskanaal die hun kinderen zouden hebben mishandeld, zitten ook de komende dagen vast. De rechter-commissaris heeft dat maandag besloten. Ze zitten nog steeds in beperkingen, wat betekent dat ze alleen contact met hun advocaat mogen hebben.

4 uur geleden
Jongerenplatform: 120 gesprekken over stress in eerste examenweek

UTRECHT (ANP) - Vrijwilligers van In je bol hebben in de eerste week van de eindexamens zo'n 120 gesprekken gevoerd met scholieren die kampen met prestatiedruk en stress. Dat meldt het jongerenplatform.

4 uur geleden
Fiscus is mogelijk georganiseerde miljoenenfraude op het spoor

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst is mogelijk een nieuwe, georganiseerde vorm van fraude op het spoor waarbij "groepen Bulgaarse ingezetenen" betrokken zijn. Voor zover bekend is daardoor 6,7 miljoen euro overgemaakt naar bankrekeningen die alleen gebruikt worden om geld te ontvangen van de fiscus.

5 uur geleden