Bart Maat wint Zilveren Camera met 'functie elders'-foto
HILVERSUM (ANP) - Fotograaf Bart Maat heeft met zijn 'functie elders'-foto de Zilveren Camera gewonnen. De prestigieuze prijs voor fotojournalistiek werd vrijdagavond uitgereikt in Theater Gooiland in Hilversum.
Op de foto staat voormalig minister Kajsa Ollongren, die na een positieve coronatest snel het Binnenhof moest verlaten. Op een stapel documenten die ze in haar handen heeft, is de tekst "Omtzigt functie elders" te lezen, die sloeg op toen nog CDA-politicus Pieter Omtzigt. De foto zorgde voor een flinke vertraging in het formatieproces en voor een deuk in het vertrouwen dat veel burgers en Kamerleden in het kabinet hadden. De foto won eerder dit jaar de ANP Nieuwsfoto van het jaar 2021 en werd door EenVandaag verkozen tot het politieke moment van 2021.
"Hij is zwaar inderdaad", is Maat zijn eerste reactie bij het ontvangst nemen in de prijs. De fotograaf zegt er "heel erg blij" mee te zijn. "Wauw, jeetje zeg, fantastisch. Nu sta ik er ineens mee."
Andere winnaars
De freelancefotograaf, die het beeld maakte voor het ANP, versloeg fotograaf Joris van Gennip. Hij won de tweede prijs met zijn foto van politieagenten op de plek waar Peter R. de Vries vorig jaar werd neergeschoten. Tot de andere winnaars van de avond behoren Chris Keulen met zijn beeld van de overstromingen in Wallonië (Nieuws Internationaal), Remko de Waal met zijn foto van een overleden vinvis (Natuur en Wetenschap), Robin van Lonkhuijsen met zijn foto van de val van Mathieu van der Poel (NSP/Zilveren Camera Sportfoto van het Jaar) en Joris van Gennip met zijn foto van een ondergelopen camping in Roermond (Nieuws Regionaal).
Met zijn winst volgt Maat fotograaf Kees van de Veen op. Die won vorig jaar de Zilveren Camera met zijn fotoserie van de met corona besmette Piet Franssen uit het Limburgse Tegelen. Op 16 april 2020 overleed hij op 73-jarige leeftijd, na opname op de intensive care in het Wilhelmina Ziekenhuis in Assen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.
7 uur geledenGIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.
17 uur geledenEPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.
20 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) gaat maandag opnieuw demonstreren bij het tweede concert van rapper Ye in de GelreDome. Dat liet directeur Naomi Mestrum weten na afloop van het protest van zaterdag bij het stadion in Arnhem. De demonstratie van maandag zal volgens haar iets kleinschaliger zijn en zich vooral richten op het bewustmaken van het jonge publiek over de "kwalijke uitspraken" van de Amerikaanse artiest.
21 uur geleden