Bart De Wever aangesteld als formateur voor Belgische regering
BRUSSEL (ANP/Belga) - Bart De Wever (N-VA) is woensdagochtend door de Belgische koning Filip aangesteld als formateur voor de federale regering. De Wever moet op 24 juli verslag uitbrengen aan de koning.
De Wever was al informateur. Op basis van zijn eindverslag heeft koning Filip De Wever hem als formateur aangesteld. De Wever gaat proberen een federale regering te vormen met N-VA, CD&V, Vooruit, MR en Les Engagés.
De Wever is burgemeester van Antwerpen en boegbeeld van de centrum-conservatieve N-VA, de Nieuw-Vlaamse Alliantie. N-VA is bij de verkiezingen van begin juni de grootste partij in Vlaanderen geworden. Het is ook de grootste partij van het land. De Wever is een van de mogelijke premierskandidaten.
Complexe formatie
Het vormen van een regeringscoalitie op nationaal niveau is een lastig karwei. In de Belgische gewesten Vlaanderen, Brussel en Wallonië is heel verschillend gestemd. De nieuwe nationale regering moet al deze uitkomsten weerspiegelen.
Het is voor Belgische begrippen snel dat er een maand na de verkiezingen een federale formateur is, zegt de Belgische politicoloog Dave Sinardet op X. Volgens hem is dat in de afgelopen 21 jaar niet voorgekomen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Iran heeft onlangs twee ballistische raketten afgevuurd richting de Amerikaans-Britse militaire basis op Diego Garcia in de Indische Oceaan. Dat meldt de Amerikaanse krant The Wall Street Journal op gezag van Amerikaanse functionarissen.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran is bereid om Japanse schepen door de Straat van Hormuz te laten varen. Dat heeft de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gezegd in een interview met het Japanse persbureau Kyodo.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het besluit van de regering-Trump om de activiteiten van verslaggevers in het Pentagon aan banden te leggen, is in strijd met de Amerikaanse grondwet. Dat heeft een rechter vrijdag bepaald in een zaak die was aangespannen door The New York Times, meldt de krant.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt te overwegen om de militaire operaties tegen Iran af te schalen. Hij begon drie weken geleden samen met Israël met het aanvallen van het land en claimt dat de oorlog zo goed als afgerond is.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.
15 uur geleden