Barnier noemt vis als serieus probleem voor akkoord met Britten
BRUSSEL (ANP) - De eerste onderhandelingsronde over een toekomstige (handels)relatie tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk is "constructief" verlopen. Maar er zijn verschillende onderwerpen, waaronder toegang tot de Britse viswateren, waarover Brussel en Londen "serieus" ver uit elkaar liggen.
Dat zei EU-hoofdonderhandelaar Michel Barnier na afloop van de eerste gespreksronde die maandag in Brussel begon en donderdag werd afgesloten. De Britten willen elk jaar opnieuw onderhandelen over hoeveel vis de EU-lidstaten mogen vangen. Dat is onpraktisch, aldus Barnier. De EU wil de visserij in het toekomstige handelsakkoord opnemen. Ook zijn regels over eerlijke concurrentie voor Britse en Europese bedrijven en de rol van het Europees Hof van Justitie strijdpunten.
De partijen onderhandelen verder van 18 tot 20 maart in Londen. "We zullen in de geest van vertrouwen doorgaan en er alles aan doen om voor het einde van het jaar een akkoord te bereiken", stelde Barnier. Hij noemde dat een uitdaging, en wees opnieuw op de korte tijd die ervoor staat. De transitieperiode waarin Londen de EU-regels nog volgt, eindigt op 31 december. Van de mogelijkheid om die periode te verlengen met een of twee jaar en rustig verder te werken aan een akkoord wil premier Boris Johnson vooralsnog niets weten.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag verder weggezakt. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israƫl tegen Iran. De prijzen van olie en gas gingen door de onrust verder omhoog. Philip Lane, hoofdeconoom van de Europese Centrale Bank (ECB), waarschuwde in een interview met zakenkrant Financial Times dat een langdurige oorlog in het Midden-Oosten een forse stijging van de inflatie in de eurozone kan veroorzaken en de economische groei kan afremmen.
4 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Door het conflict in het Midden-Oosten heeft ook Air France besloten voorlopig niet op het gebied te vliegen. De luchtvaartmaatschappij heeft minstens tot en met donderdag 5 maart alle vluchten van en naar Tel Aviv, Beiroet, Dubai en Riyad geschrapt.
32 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs ging dinsdagochtend op de toonaangevende Amsterdamse gasbeurs opnieuw flink omhoog door de onrust in het Midden-Oosten. De prijs steeg met 30 procent tot 58 euro per megawattuur.
33 minuten geledenTOKIO (ANP) - De beurzen in Japan en Zuid-Korea zijn dinsdag hard omlaaggegaan door de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten. De Nikkei in Tokio zakte verder weg en verloor ruim 3 procent na de verliesbeurt een dag eerder. In Seoul, waar beleggers terugkeerden na een lang weekend, kelderde de Kospi meer dan 7 procent.
35 minuten geledenHANNOVER (ANP/DPA) - De topman van TUI rekent erop dat het enkele dagen duurt voordat klanten van het Duitse reisconcern die vastzitten in het Midden-Oosten zijn teruggebracht. Dat zei bestuursvoorzitter Sebastian Ebel in gesprek met nieuwszender n-tv. Het plan is om reizigers met partnermaatschappijen als Emirates, Qatar Airways en Etihad naar Duitsland te halen.
36 minuten geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - Een langdurige oorlog in het Midden-Oosten zou een aanzienlijke stijging van de inflatie in de eurozone kunnen veroorzaken en de economische groei kunnen afremmen. Dat zegt Philip Lane, hoofdeconoom van de Europese Centrale Bank (ECB), in een interview met zakenkrant Financial Times.
1 uur geledenSEATTLE (ANP/RTR) - De schade aan datacenters van Amazon in het Midden-Oosten is het gevolg van droneaanvallen, meldt de clouddivisie van het bedrijf op zijn statuspagina. Twee datacenters in de Verenigde Arabische Emiraten werden "direct geraakt" door drones. In Bahrein zorgde een droneaanval in de buurt van een datacenter voor schade.
1 uur geleden