Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Barnier noemt vis als serieus probleem voor akkoord met Britten

Barnier noemt vis als serieus probleem voor akkoord met Britten

BRUSSEL (ANP) - De eerste onderhandelingsronde over een toekomstige (handels)relatie tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk is "constructief" verlopen. Maar er zijn verschillende onderwerpen, waaronder toegang tot de Britse viswateren, waarover Brussel en Londen "serieus" ver uit elkaar liggen.

Dat zei EU-hoofdonderhandelaar Michel Barnier na afloop van de eerste gespreksronde die maandag in Brussel begon en donderdag werd afgesloten. De Britten willen elk jaar opnieuw onderhandelen over hoeveel vis de EU-lidstaten mogen vangen. Dat is onpraktisch, aldus Barnier. De EU wil de visserij in het toekomstige handelsakkoord opnemen. Ook zijn regels over eerlijke concurrentie voor Britse en Europese bedrijven en de rol van het Europees Hof van Justitie strijdpunten.

De partijen onderhandelen verder van 18 tot 20 maart in Londen. "We zullen in de geest van vertrouwen doorgaan en er alles aan doen om voor het einde van het jaar een akkoord te bereiken", stelde Barnier. Hij noemde dat een uitdaging, en wees opnieuw op de korte tijd die ervoor staat. De transitieperiode waarin Londen de EU-regels nog volgt, eindigt op 31 december. Van de mogelijkheid om die periode te verlengen met een of twee jaar en rustig verder te werken aan een akkoord wil premier Boris Johnson vooralsnog niets weten.

Meer uit Financieel

EU en China worden lid van nieuwe coalitie rond emissiehandel

BELÉM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en China sluiten zich aan bij een nieuwe coalitie die gericht is op het verbeteren van de handel in CO2-rechten. Het initiatief streeft ernaar landen samen te brengen om praktijken en standaarden in zogenoemde koolstofmarkten op elkaar af te stemmen.

9 uur geleden
China onderzoekt mogelijkheden diepzeemijnbouw bij Cookeilanden

AVARUA (ANP/AFP) - Een Chinees onderzoeksschip meerde zaterdag aan bij de Cookeilanden om de mogelijkheden voor diepzeemijnbouw bij de archipel in de Grote Oceaan te onderzoeken. Dit betreft een opkomende industrie die zowel China als de Verenigde Staten steeds meer interesseert.

10 uur geleden
Toerisme naar Cuba zakt onder druk van economische problemen

HAVANA (ANP/BLOOMBERG) - Het internationale toerisme naar Cuba zakt in onder druk van de economische problemen in het land. Het communistische eiland lijkt dit jaar op weg naar het laagste bezoekersaantal sinds de coronapandemie.

10 uur geleden
Vakantiegangers Thailand riskeren boete bij biertje in de middag

BANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - Wie op vakantie gaat naar Thailand en 's middags bijvoorbeeld een biertje drinkt, riskeert vanaf zaterdag een forse boete door veranderde alcoholwetgeving. De Thaise autoriteiten hebben de regels aangescherpt en besloten strenger te handhaven.

11 uur geleden
Pfizer wint biedingsstrijd om obesitasmedicijnmaker Metsera

NEW YORK (ANP/DPA/BELGA/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse farmaceut Pfizer wint de biedingsstrijd om branchegenoot Metsera. Het bestuur van die Amerikaanse ontwikkelaar van medicijnen tegen obesitas is akkoord gegaan met een bod ter waarde van 10 miljard dollar. Metsera koos bewust niet voor het Deense Novo Nordisk, dat de onderneming eveneens wilde inlijven en zijn bod onlangs nog flink verhoogde.

12 uur geleden
Tesla vindt geen steun bij aandeelhouders voor investering in xAI

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft op zijn aandeelhoudersvergadering donderdag geen steun gekregen voor mogelijke investeringen in xAI, het AI-bedrijf van topman Elon Musk. Dat volgt uit informatie die Tesla vrijdagavond laat naar buiten heeft gebracht. Dit lijkt een tegenvaller voor Musk, die op de vergadering wel uitzicht kreeg op een megabeloning van 1 biljoen, oftewel 1000 miljard dollar.

12 uur geleden
Shein ontloopt blokkade in Frankrijk na verwijderen sekspoppen

PARIJS (ANP/DPA) - Webwinkel Shein ontloopt een directe blokkade in Frankrijk. De regering in Parijs dreigde daartoe over te gaan nadat in het assortiment van Shein op kinderen lijkende sekspoppen waren ontdekt. Maar volgens de Franse overheid heeft Shein de bewuste artikelen inmiddels verwijderd.

14 uur geleden