Barnier: misschien overleeft regering vertrouwensstemming
PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse premier Michel Barnier heeft de hoop uitgesproken dat de oppositie zich "verantwoordelijk" zal gedragen bij een vertrouwensstemming over zijn minderheidsregering. De Nationale Vergadering, de Franse Tweede Kamer, beslist waarschijnlijk woensdagavond over zijn lot.
In het parlement wordt dan een stemming verwacht over een motie van wantrouwen. De oppositie dreigt Barnier naar huis te sturen nadat hij een begrotingsvoorstel zonder stemming door het parlement drukte. De grondwet geeft hem die bevoegdheid, maar omdat hij geen parlementaire meerderheid achter zich heeft moet de 73-jarige premier nu vrezen voor zijn politieke leven.
Barnier verklaarde op televisie dat hij de hoop nog niet heeft verloren. Hij denkt naar eigen zeggen dat zijn regering wellicht nog verder kan. "Ik wil dat en het is mogelijk. Het hangt af van de parlementsleden", stelde hij. De premier sprak de hoop uit dat de politici verder willen kijken dan de politieke verschillen en zei ook dat hij nog openstaat voor begrotingsoverleg met het uiterst rechtse Rassemblement national en andere partijen.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Haïtiaans-Canadese schrijver Thélyson Orélien ontkent dat hij AI heeft gebruikt om zijn goedverkopende roman C'était ça ou mourir (Nederlandse titel: Het was vluchten of sterven) te schrijven. Hij werd vorige maand beschuldigd van het gebruik van AI, waarop zijn nominatie voor een belangrijke Franse literaire prijs werd ingetrokken.
7 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Iran en Rusland voeren steeds meer hybride acties uit op het Verenigd Koninkrijk, stelt de directeur van de Britse veiligheidsdienst MI5, Ken McCallum. MI5 is nu meer tijd kwijt aan statelijke dreigingen dan tijdens de Koude Oorlog.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - De linkse oppositiepartijen in Zweden zijn een maand na de verkiezingen er niet in geslaagd een coalitie te vormen. Partijleider Magdalena Andersson van de Sociaaldemocraten verkondigde dinsdag dat de partijen niet tot een akkoord zijn gekomen.
2 uur geledenROME (ANP/AFP) - Paus Leo XIV is aangekomen bij het ziekenhuis waar hij dinsdagmiddag geopereerd wordt aan zijn long. Hij onthulde zondag dat er een knobbeltje was ontdekt tijdens een medische routinecontrole en dat het verwijderd moet worden.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO zegt te kijken of zij de bescherming van de Zwarte Zee moet opschroeven. NAVO-landen aan die zee zouden dat graag zien nu de oorlog van Rusland tegen Oekraïne daar weer vaker ook koopvaardijschepen raakt.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - Het Hongaarse parlement heeft een aantal omstreden anti-lhbtiq+-maatregelen uit een wet van oud-premier Viktor Orbán teruggedraaid. Daardoor is het niet langer verboden om bijvoorbeeld stellen van gelijk geslacht te tonen in films, televisieseries en boeken als die ook beschikbaar zijn voor kinderen.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - De bekende Zweedse klimaatactivist Greta Thunberg heeft zich in Frankrijk aangesloten bij de grootschalige scholierenprotesten. Ze zei tegen BFMTV "trots" te zijn op de scholieren die ondanks een volgens haar "extreem gewelddadige politie" weigeren om op te geven.
6 uur geleden