Barnier: misschien overleeft regering vertrouwensstemming
PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse premier Michel Barnier heeft de hoop uitgesproken dat de oppositie zich "verantwoordelijk" zal gedragen bij een vertrouwensstemming over zijn minderheidsregering. De Nationale Vergadering, de Franse Tweede Kamer, beslist waarschijnlijk woensdagavond over zijn lot.
In het parlement wordt dan een stemming verwacht over een motie van wantrouwen. De oppositie dreigt Barnier naar huis te sturen nadat hij een begrotingsvoorstel zonder stemming door het parlement drukte. De grondwet geeft hem die bevoegdheid, maar omdat hij geen parlementaire meerderheid achter zich heeft moet de 73-jarige premier nu vrezen voor zijn politieke leven.
Barnier verklaarde op televisie dat hij de hoop nog niet heeft verloren. Hij denkt naar eigen zeggen dat zijn regering wellicht nog verder kan. "Ik wil dat en het is mogelijk. Het hangt af van de parlementsleden", stelde hij. De premier sprak de hoop uit dat de politici verder willen kijken dan de politieke verschillen en zei ook dat hij nog openstaat voor begrotingsoverleg met het uiterst rechtse Rassemblement national en andere partijen.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - De Brandenburger Tor in Berlijn is zondagavond laat verlicht in de kleuren van de regenboog. Deze kleuren gelden als symbool van de queer-gemeenschap en staan voor diversiteit en tolerantie. Ze werden vanaf zonsondergang op het beroemde monument in het Berlijnse stadscentrum geprojecteerd.
4 uur geledenMADRID (ANP) - De grote bosbranden die woeden in de provincie Ávila en de regio Madrid zijn nog actief en blijven naar verwachting de komende dagen branden. Na een snelle uitbreiding in de afgelopen dagen zijn veel vuurfronten inmiddels wel ingedamd. Dat melden Spaanse media waaronder de krant El País. Ook de branden in de regio Toledo verergeren niet meer.
4 uur geledenPALMA DE MALLORCA (ANP/DPA) - Tienduizenden mensen hebben zondag op Mallorca geprotesteerd tegen het massatoerisme op het eiland. De demonstranten trokken door het centrum van hoofdstad Palma naar de kathedraal, waar een manifest werd voorgelezen.
5 uur geledenDAMASCUS (ANP) - Syrië werkt actief aan een veiligheidsakkoord met Israël waarbij meerdere landen betrokken zijn. Dat heeft de Syrische president Ahmed al-Sharaa gezegd in een zondag uitgezonden interview met de zender Al Jazeera.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Admiraal Brad Cooper, de hoogste Amerikaanse militaire commandant in het Midden-Oosten, heeft donderdag geadviseerd te stoppen met de bombardementen rond de Straat van Hormuz. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van twee ingewijden. Volgens Cooper heeft de effectiviteit van de bombardementen een grens bereikt.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De verdachte van de aanslag bij de Pride in de Duitse hoofdstad Berlijn is dood. Dat bevestigen de autoriteiten tegenover persbureau dpa. De man zou zijn neergeschoten tijdens een politieoperatie.
9 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De Hondurese oud-president Juan Orlando Hernández is teruggekeerd naar zijn thuisland nadat de Amerikaanse president Donald Trump hem vorig jaar gratie had verleend. Hernández landde op een vliegveld bij hoofdstad Tegucigalpa, waar hij werd opgewacht door familieleden en aanhangers.
9 uur geleden