Barnier: misschien overleeft regering vertrouwensstemming
PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse premier Michel Barnier heeft de hoop uitgesproken dat de oppositie zich "verantwoordelijk" zal gedragen bij een vertrouwensstemming over zijn minderheidsregering. De Nationale Vergadering, de Franse Tweede Kamer, beslist waarschijnlijk woensdagavond over zijn lot.
In het parlement wordt dan een stemming verwacht over een motie van wantrouwen. De oppositie dreigt Barnier naar huis te sturen nadat hij een begrotingsvoorstel zonder stemming door het parlement drukte. De grondwet geeft hem die bevoegdheid, maar omdat hij geen parlementaire meerderheid achter zich heeft moet de 73-jarige premier nu vrezen voor zijn politieke leven.
Barnier verklaarde op televisie dat hij de hoop nog niet heeft verloren. Hij denkt naar eigen zeggen dat zijn regering wellicht nog verder kan. "Ik wil dat en het is mogelijk. Het hangt af van de parlementsleden", stelde hij. De premier sprak de hoop uit dat de politici verder willen kijken dan de politieke verschillen en zei ook dat hij nog openstaat voor begrotingsoverleg met het uiterst rechtse Rassemblement national en andere partijen.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte is blij met de Amerikaans-Israëlische aanvallen op Iran. Hij wijst erop dat het Iraanse regime een groot gevaar vormt voor NAVO-landen en hun bondgenoten.
9 minuten geledenÎLE LONGUE (ANP) - Frankrijk gaat zijn kernwapenarsenaal vergroten. Het NAVO-land heeft nu nog ongeveer 290 exemplaren van het ultieme wapen, maar president Emmanuel Macron heeft opdracht gegeven om dat aantal uit te breiden, zei hij in een langverwachte toespraak. Bondgenoten kunnen volgens Macron ook gaan meedoen met nucleaire oefeningen.
16 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Ook de vrouw van de gedode Iraanse ayatollah Ali Khamenei is omgekomen door de luchtaanvallen op het land. Staatsmedia melden dat Mansoureh Khojasteh Bagherzadeh is bezweken aan de verwondingen die ze daarbij opliep. Ze was 79 jaar.
44 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse defensieminister Pete Hegseth verwacht dat de oorlog in Iran geen "eindeloze oorlog" wordt, zoals die in Irak. Volgens hem hebben de Verenigde Staten duidelijke doelen en zullen ze die snel bereiken.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft generaal van de Revolutionaire Garde Majid Ebnelreza benoemd als waarnemend minister van Defensie. Dat meldt onder meer Al Jazeera.
1 uur geledenTAMPA (ANP) - Een vierde Amerikaanse militair is omgekomen door Iraanse tegenaanvallen na de Amerikaans-Israëlische aanvallen op het land. De Amerikaan was eerder zwaargewond geraakt en is nu aan die verwondingen bezweken, zegt het Amerikaanse commando in het Midden-Oosten.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël claimt de dood van het hoofd van Hezbollahs inlichtingendienst, Hoessein Moukalled. Dat meldt de Israëlische strijdmacht op X. Moukalled zou zijn omgekomen bij een aanval op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het zuidelijke deel van die stad, Dahieh, geldt als uitvalsbasis van Hezbollah.
1 uur geleden