Barnier: misschien overleeft regering vertrouwensstemming
PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse premier Michel Barnier heeft de hoop uitgesproken dat de oppositie zich "verantwoordelijk" zal gedragen bij een vertrouwensstemming over zijn minderheidsregering. De Nationale Vergadering, de Franse Tweede Kamer, beslist waarschijnlijk woensdagavond over zijn lot.
In het parlement wordt dan een stemming verwacht over een motie van wantrouwen. De oppositie dreigt Barnier naar huis te sturen nadat hij een begrotingsvoorstel zonder stemming door het parlement drukte. De grondwet geeft hem die bevoegdheid, maar omdat hij geen parlementaire meerderheid achter zich heeft moet de 73-jarige premier nu vrezen voor zijn politieke leven.
Barnier verklaarde op televisie dat hij de hoop nog niet heeft verloren. Hij denkt naar eigen zeggen dat zijn regering wellicht nog verder kan. "Ik wil dat en het is mogelijk. Het hangt af van de parlementsleden", stelde hij. De premier sprak de hoop uit dat de politici verder willen kijken dan de politieke verschillen en zei ook dat hij nog openstaat voor begrotingsoverleg met het uiterst rechtse Rassemblement national en andere partijen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat donderdag de National Medal of Science uitreiken aan SpaceX-topman Elon Musk. Dat meldt het Witte Huis. De medaille is de hoogste onderscheiding voor wetenschappers en ingenieurs in het land.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tegen de gevangengenomen Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn vrouw komen nieuwe aanklachten, meldt de Amerikaanse nieuwssite CNN. Het zou gaan om onder meer de vermeende marteling van Amerikanen die vastzaten in Venezuela toen Maduro daar aan de macht was.
2 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - De Saudische autoriteiten zeggen dat er drie mensen zijn omgekomen bij luchtaanvallen op internationale vliegvelden. Onder meer de luchthaven van de hoofdstad Riyad is geraakt. De Jemenitische Houthi's hebben de aanvallen opgeëist.
2 uur geledenATHENE (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft Europa tijdens een toespraak in Athene opgeroepen om uit zijn "lange sluimerstand" te ontwaken en zichzelf te herpakken. Volgens hem staat de westerse beschaving op dit moment op een keerpunt tussen "nationale macht" en verval.
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De 87-jarige Maricarmen Abascal is overleden, meldt de huurdersvereniging van Madrid. Abascal werd vorige maand na zo'n zeventig jaar haar huurwoning uitgezet. Dat was de aanleiding voor massale protesten in Spanje tegen hoge prijzen op de woningmarkt, en een politieke crisis. Premier Pedro Sánchez zag zich daardoor genoodzaakt om nieuwe verkiezingen uit te schrijven.
4 uur geledenNASHVILLE (ANP) - De advocaten van de ter dood veroordeelde Christa Pike kregen maandagavond te horen dat ze hersendood was en dat de beademing zou worden stopgezet. Een dag later werd ze wakker en begon ze te praten. Dat vertelde een van haar advocaten woensdag in een persconferentie. "Ik heb er geen verklaring voor."
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk mag niet "onverschillig" blijven over de zorgen van scholieren, wier protesten het land op zijn kop hebben gezet. Dat heeft de Franse premier Sébastien Lecornu gezegd in een televisietoespraak. Volgens hem komt de "woede van jongeren" niet uit de lucht vallen.
4 uur geleden