Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Barnier: misschien overleeft regering vertrouwensstemming

Barnier: misschien overleeft regering vertrouwensstemming

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse premier Michel Barnier heeft de hoop uitgesproken dat de oppositie zich "verantwoordelijk" zal gedragen bij een vertrouwensstemming over zijn minderheidsregering. De Nationale Vergadering, de Franse Tweede Kamer, beslist waarschijnlijk woensdagavond over zijn lot.

In het parlement wordt dan een stemming verwacht over een motie van wantrouwen. De oppositie dreigt Barnier naar huis te sturen nadat hij een begrotingsvoorstel zonder stemming door het parlement drukte. De grondwet geeft hem die bevoegdheid, maar omdat hij geen parlementaire meerderheid achter zich heeft moet de 73-jarige premier nu vrezen voor zijn politieke leven.

Barnier verklaarde op televisie dat hij de hoop nog niet heeft verloren. Hij denkt naar eigen zeggen dat zijn regering wellicht nog verder kan. "Ik wil dat en het is mogelijk. Het hangt af van de parlementsleden", stelde hij. De premier sprak de hoop uit dat de politici verder willen kijken dan de politieke verschillen en zei ook dat hij nog openstaat voor begrotingsoverleg met het uiterst rechtse Rassemblement national en andere partijen.

Meer uit Buitenland

Aangereden Australische parlementariër is beide benen kwijt

MELBOURNE (ANP/AFP/RTR) - De Australische parlementariër Helen Haines (65), die maandag vermoedelijk opzettelijk werd aangereden, is haar beide benen verloren. Haar toestand is nog steeds kritiek.

2 uur geleden
Militair toestel neergestort in Noord-Frankrijk

PONT-À-MOUSSON (ANP) - Nabij Pont-à-Mousson is dinsdagavond een militair toestel neergestort. Dat meldt de burgemeester van de niet ver van het Noord-Franse Nancy gelegen gemeente op Facebook. De brokstukken werden gezien met een drone, waarna hulpdiensten opschaalden voor reddingswerkzaamheden en het verrichten van onderzoek.

3 uur geleden
Rubio: VS wisten niet van problemen met SpaceX in Oekraïne

MUMBAI (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft verklaard dat Washington niet op de hoogte was van de vertragingen bij de satellietcommunicatiediensten van SpaceX, die Oekraïne gebruikt ter ondersteuning van zijn militaire operaties.

4 uur geleden
VN-rapport: sterkere opwarming door vertrek VS uit Klimaatakkoord

NAIROBI (ANP) - Het vertrek van de Verenigde Staten uit het Klimaatakkoord van Parijs dreigt wereldwijd tot een aanzienlijk hogere opwarming te leiden. Tot die conclusie komt het VN-milieubureau (UNEP) in een belangrijk jaarlijks rapport. Zelfs als alle andere landen hun klimaatplannen volledig uitvoeren, zal de aarde eind deze eeuw volgens berekeningen 2,6 graden warmer zijn dan halverwege de negentiende eeuw.

4 uur geleden
Bolsonaro verzoekt einde kandidatuur Lula om WhatsApp-propaganda

BRASÍLIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse presidentskandidaat Flávio Bolsonaro heeft dinsdag bij de kiesrechtbank een verzoek ingediend om de kandidatuur van zijn rivaal, president Luiz Inácio 'Lula' da Silva, ongeldig te laten verklaren. Aanleiding voor zijn verzoek is vermeende illegale propaganda die via een WhatsApp-account van de overheid zou zijn verspreid.

7 uur geleden
Pakistan arresteert man die postdienst VS zou hebben opgelicht

LAHORE (ANP) - Pakistan heeft een man gearresteerd die ervan wordt beschuldigd een online netwerk voor vervalste postzegels en verzendlabels te hebben opgezet. Volgens Amerikaanse aanklagers heeft dit de Amerikaanse postdienst USPS een verlies van meer dan 126 miljoen dollar toegebracht, meldt onder meer The Washington Post.

7 uur geleden
VS-gezant Witkoff ontmoet woensdag Poetin in Sint-Petersburg

OSLO (ANP/AFP) - De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff heeft woensdag een ontmoeting met de Russische president Vladimir Poetin in Sint-Petersburg, meldt persbureau AFP op gezag van een Amerikaanse regeringsfunctionaris. Jared Kushner, schoonzoon van president Donald Trump, neemt via een videoverbinding deel aan het gesprek.

9 uur geleden