Barnier: misschien overleeft regering vertrouwensstemming
PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse premier Michel Barnier heeft de hoop uitgesproken dat de oppositie zich "verantwoordelijk" zal gedragen bij een vertrouwensstemming over zijn minderheidsregering. De Nationale Vergadering, de Franse Tweede Kamer, beslist waarschijnlijk woensdagavond over zijn lot.
In het parlement wordt dan een stemming verwacht over een motie van wantrouwen. De oppositie dreigt Barnier naar huis te sturen nadat hij een begrotingsvoorstel zonder stemming door het parlement drukte. De grondwet geeft hem die bevoegdheid, maar omdat hij geen parlementaire meerderheid achter zich heeft moet de 73-jarige premier nu vrezen voor zijn politieke leven.
Barnier verklaarde op televisie dat hij de hoop nog niet heeft verloren. Hij denkt naar eigen zeggen dat zijn regering wellicht nog verder kan. "Ik wil dat en het is mogelijk. Het hangt af van de parlementsleden", stelde hij. De premier sprak de hoop uit dat de politici verder willen kijken dan de politieke verschillen en zei ook dat hij nog openstaat voor begrotingsoverleg met het uiterst rechtse Rassemblement national en andere partijen.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen reist woensdag af naar Oekraïne voor een bezoek aan Kyiv, laat haar woordvoerder weten. Het exacte doel van haar bezoek is niet bekendgemaakt. Volgens Politico gaat ze erheen om EU-uitbreiding en defensie te bespreken, maar haar zegsman wil uit "veiligheidsoverwegingen" geen verdere details geven.
27 minuten geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby mag na ruim vijf maanden de gevangenis verlaten. De aanklagers gaan niet meer in beroep tegen de beslissing van de rechtbank om zijn voorarrest thuis met een enkelband te laten uitzitten. Dat betekent dat de zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit onder elektronisch toezicht komt te staan op de kroonprinselijke residentie Skaugum.
35 minuten geledenPAMPLONA (ANP/AFP/DPA) - Bij het stierenrennen in Pamplona zijn dit jaar tientallen mensen gewond geraakt. De afgelopen week konden dagelijks honderden mensen hun moed testen door tijdens de San Fermínfeesten achtervolgd door stieren door de straten van Pamplona te sprinten.
51 minuten geledenOSLO (ANP) - Kroonprinses Mette-Marit is "enorm dankbaar" voor de nieuwe longen die ze heeft gekregen vanwege een chronische longziekte. Ze omschrijft de donatie als "het geschenk van het leven". "Woorden schieten tekort om te beschrijven hoe dankbaar en nederig ik hiervoor ben", zegt de echtgenote van kroonprins Haakon in een verklaring. Dinsdag werd bekend dat ze bijna een maand na haar ingreep het ziekenhuis heeft verlaten.
56 minuten geledenLONDEN (ANP) - Britse militairen hebben tijdens hun inzet in Afghanistan gevangenen "voor de lol" laten vallen van vorkheftrucks. Ook zou een militair die zijn zorgen uitsprak over het doden van drie lokale boeren een "Taliban-lievende apologeet" zijn genoemd. Dat meldt Sky News naar aanleiding van het lopende onderzoek naar misstanden binnen de Britse krijgsmacht in Afghanistan.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/DPA/RTR) - De eerste militaire oefeningen van de bondgenoten die Oekraïne na een wapenstilstand willen helpen beschermen, vinden komende herfst plaats in Polen. Dat zegt premier Donald Tusk. Naast Polen zelf doen in ieder geval Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk volgens hem mee.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft opnieuw Russische schepen aangevallen in de Zee van Azov. Het gaat om elf vaartuigen, meldt dronecommandant Robert Brovdi. Vijf tankers, vijf vrachtschepen en een sleepboot werden aangevallen, aldus Brovdi op Telegram. Het totale aantal aangevallen vaartuigen in het aan de Krim grenzende water komt daarmee op meer dan honderd te liggen, de afgelopen negen dagen.
2 uur geleden