Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Barnier: misschien overleeft regering vertrouwensstemming

Barnier: misschien overleeft regering vertrouwensstemming

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse premier Michel Barnier heeft de hoop uitgesproken dat de oppositie zich "verantwoordelijk" zal gedragen bij een vertrouwensstemming over zijn minderheidsregering. De Nationale Vergadering, de Franse Tweede Kamer, beslist waarschijnlijk woensdagavond over zijn lot.

In het parlement wordt dan een stemming verwacht over een motie van wantrouwen. De oppositie dreigt Barnier naar huis te sturen nadat hij een begrotingsvoorstel zonder stemming door het parlement drukte. De grondwet geeft hem die bevoegdheid, maar omdat hij geen parlementaire meerderheid achter zich heeft moet de 73-jarige premier nu vrezen voor zijn politieke leven.

Barnier verklaarde op televisie dat hij de hoop nog niet heeft verloren. Hij denkt naar eigen zeggen dat zijn regering wellicht nog verder kan. "Ik wil dat en het is mogelijk. Het hangt af van de parlementsleden", stelde hij. De premier sprak de hoop uit dat de politici verder willen kijken dan de politieke verschillen en zei ook dat hij nog openstaat voor begrotingsoverleg met het uiterst rechtse Rassemblement national en andere partijen.

Meer uit Buitenland

Relschoppers dringen Parijs' stadhuis binnen

PARIJS (ANP) - Relschoppers zijn binnengedrongen in het stadhuis van het 10e arrondissement in Parijs. Dat meldt Le Parisien. Volgens de krant was er op dat moment een bijeenkomst gaande rond de borstkankermaand. Aanwezigen zouden opgesloten zitten. Alexandra Cordebard, de burgemeester van het arrondissement, heeft de politie verzocht het pand te evacueren, aldus Le Parisien.

38 minuten geleden
Senaatsverkiezing 'catastrofaal' voor Tsjechische coalitie

PRAAG (ANP/RTR) - De rechtse, eurosceptische partij ANO van premier Andrej Babiš heeft geen enkele senaatszetel weten te bemachtigen bij de verkiezingen. De belangrijkste Tsjechische oppositiepartijen hebben zaterdag de meeste stemmen behaald. Een derde van de zetels in Tsjechiës 'Eerste Kamer' was verkiesbaar.

1 uur geleden
Kolonisten vallen westerse diplomaten aan op bezette Jordaanoever

RAMALLAH (ANP) - Israëlische kolonisten hebben op de bezette Westelijke Jordaanoever een groep met westerse diplomaten aangevallen. Daarbij is een Franse burgemeester gewond geraakt.

1 uur geleden
Premier Lecornu hekelt geweld rond Franse protesten

PARIJS (ANP) - De Franse premier Sébastien Lecornu heeft het geweld in Frankrijk in sterke bewoordingen veroordeeld. In een bericht op X schrijft de bewindsman dat hoewel er in Frankrijk plaats is voor vreedzame demonstraties, die plek er níét is "voor brandstichting, plundering en geweld".

2 uur geleden
Rust keert terug in België; politie slaat betoging Brussel neer

BRUSSEL/LUIK (ANP) - De politie in Brussel heeft zaterdag een einde gemaakt aan de gewelddadige betoging in de stad, waarmee in België de rust na de protesten lijkt terug te keren. Bij het protest in Luik is één gewonde gevallen, meldt de Franstalige omroep RTBF.

2 uur geleden
Meerdere doden bij aanvallen over en weer in Jemen

SANAA (ANP/AFP) - Het opgelaaide geweld in het verscheurde Jemen heeft zaterdag twintig doden veroorzaakt, blijkt uit uitgegeven verklaringen van de strijdende partijen.

2 uur geleden
Burgemeester Parijs veroordeelt geweld in Frankrijk en zijn stad

PARIJS (ANP) - De burgemeester van Parijs, Emmanuel Grégoire, heeft het geweld in Frankrijk en zijn stad van zaterdag scherp veroordeeld. In een exclusief interview met de veelgelezen krant France-Ouest zegt hij dat de middelen inmiddels hun doel voorbijschieten.

3 uur geleden