Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Barnier geen presidentskandidaat voor Franse Republikeinen

Barnier geen presidentskandidaat voor Franse Republikeinen

PARIJS (ANP/RTR) - De conservatieve Franse partij Les Républicains schuift Valérie Pécresse of Éric Ciotti naar voren om president Macron uit te dagen bij de verkiezingen van volgend jaar. Die twee politici kregen de meeste stemmen bij een interne voorverkiezing van hun partij. Andere kandidaten, onder wie de internationaal bekende voormalige brexitonderhandelaar Michel Barnier, zijn uitgeschakeld.

Pécresse en Ciotti gaan als winnaar door naar een tweede ronde, waarvan de uitslag zaterdagmiddag wordt verwacht. Pécresse is een regionale topbestuurder en de enige vrouw die meedeed aan de verkiezing, Ciotti is parlementslid en wordt tot de rechtervleugel van de partij gerekend. Ze kregen allebei ongeveer een kwart van de stemmen tijdens de eerste ronde.

Les Républicains stond voorheen bekend als UMP en heeft presidenten geleverd als Jacques Chirac en Nicolas Sarkozy. De vorige presidentskandidaat van de partij was François Fillon. Die begon als favoriet, maar zag zijn populariteit verdampen door een serie schandalen. Franse media hadden bericht dat zijn vrouw tonnen had verdiend met werk als parlementair assistent terwijl ze dat in werkelijkheid niet deed.

Meer uit Buitenland

VK 'klaar' om met EU bevroren Russische tegoeden aan te spreken

LONDEN/PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk wil meedoen met de Europese Unie als die bevroren Russische tegoeden aanspreekt voor financiële steun aan Oekraïne. Het VK staat "klaar om in beweging te komen", zei de Britse premier Keir Starmer in een vergadering van Oekraïne-bondgenoten.

31 minuten geleden
Nieuw overleg bemiddelaars over tweede fase bestand Gaza

CAÏRO (ANP/AFP/RTR) - Internationale bemiddelaars zijn in de Egyptische hoofdstad Caïro bijeengekomen om de tweede fase te bespreken van het bestand tussen Israël en de Palestijnse Hamas voor de Palestijnse Gazastrook. Het gaat om delegaties uit Egypte, Qatar en Turkije, meldden Egyptische staatsmedia.

32 minuten geleden
Oekraïne stemt in met limiet op krijgsmacht, meldt Britse krant

KYIV (ANP) - Oekraïne kan leven met een limiet op de omvang van zijn strijdkrachten als onderdeel van een vredesplan, meldt de Financial Times. Het land protesteerde fel tegen de begrenzing in het nieuwe Amerikaanse vredesplan, maar zou die na een verruiming willen accepteren.

42 minuten geleden
VS: Oekraïne-overleg met Rusland verloopt goed

ABU DHABI (ANP/AFP) - Het overleg van de Amerikaanse topfunctionaris Dan Driscoll met een Russische delegatie over Oekraïne "verloopt goed", aldus zijn woordvoerder. Ze praten in Abu Dhabi over het Amerikaanse conceptplan voor het stoppen van de oorlog tussen Oekraïne en Rusland.

51 minuten geleden
Defensie VS wil einde aan lange samenwerking met Scouting America

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse defensieminister Pete Hegseth wil de jarenlange samenwerking van de strijdkrachten met Scouting America stopzetten. Hij vindt de organisatie te divers en te inclusief geworden, meldt de Amerikaanse publieke omroep NPR.

1 uur geleden
Hamas en Islamitische Jihad dragen lichaam gijzelaar over

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Hamas en Islamitische Jihad hebben dinsdag het lichaam van een overleden gijzelaar vrijgegeven. Dat is via het Rode Kruis overgedragen aan Israël, meldt het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu.

2 uur geleden
Britse premier wijst op belang internationale troepen in Oekraïne

LONDEN (ANP/RTR) - Groot-Brittannië maakt nog steeds plannen voor het stationeren van een internationale troepenmacht in Oekraïne na een wapenstilstand tussen de twee oorlogvoerende naties. Rusland heeft herhaaldelijk betoogd dat dit onaanvaardbaar is.

2 uur geleden