Barnier benadrukt belang verdrag met Britten
STRAATSBURG (ANP) - De EU-hoofdhandelaar voor een nieuw verdrag met het Verenigd Koninkrijk hoopt de gevolgen van de brexit te kunnen beperken door een goed handelsakkoord te sluiten. "Maar dit gaat niet om gewone onderhandelingen waarbij je de tijd neemt om dichter bij elkaar te komen", zei Michel Barnier in het Europees Parlement. "Zonder akkoord op 31 december is er geen status quo meer, maar verandert onze verhouding en zetten de Britten een stap achteruit."
"Premier Boris Johnson heeft gezegd dat de Britten uit de EU gaan maar Europa niet verlaten. De grote vraag is hoe ver ze zich gaan verwijderen van ons economische model", aldus Barnier. Zonder akkoord gaan de WTO-regels gelden. "Dan zullen wij alle goederen uit Groot-Brittannië controleren." Hij waarschuwde dat er geen aparte onderhandelingen komen over de financiële diensten en dat de visserij onlosmakelijk is verbonden aan een nieuw verdrag.
De Fransman waarschuwde dat de onderhandelingsperiode beperkt is en dat die tijdsdruk door de Britten is opgelegd. "Dat heeft gevolgen en daar moet iedereen zijn verantwoordelijkheid voor nemen." De periode kan worden verlengd maar Johnson wijst die mogelijkheid af.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/DPA) - De landen van oliekartel OPEC+ willen hun productiedoelen ook in november niet verhogen, ondanks de hoge olie- en brandstofprijzen. Dat maakten Saudi-Arabië, Rusland en vijf andere landen zondag bekend na een onlinevergadering. De productiedoelen van de groep blijven daarmee voor de tweede maand op rij ongewijzigd.
11 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Een taskforce van het Witte Huis gaat de risico's en kansen van kunstmatige intelligentie (AI) in kaart brengen. Ook wordt gekeken hoe overregulering kan worden voorkomen, om innovatie niet in de weg te zitten. Dat heeft het hoofd van de taskforce, Jay Clayton, gezegd tegen The Wall Street Journal.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Oost-Duitse economie loopt decennia na de Duitse eenwording nog steeds achter op die van het westen van het land. Het gat lijkt de afgelopen jaren nauwelijks kleiner te worden, stelt het vooraanstaande Duitse onderzoeksinstituut IW.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Vakbonden en welzijnsorganisaties hebben de Duitse regering opgeroepen de geplande bezuinigingen te stoppen. Het bondgenootschap van veertien organisaties bekritiseerde dit weekend in een gezamenlijke oproep met name de plannen van de regering voor een hervorming van het Duitse stelsel voor langdurige zorg.
3 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - China verwerpt kritiek vanuit de Amerikaanse overheid op het openen van nieuwe filialen van koffieketen Starbucks in de regio Xinjiang. Een woordvoerder van de Chinese overheid verklaarde dit weekend dat het gaat om een nieuwe poging "om China aan te vallen en zwart te maken".
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent heeft zorgen van beleggers over stijgende rentes op staatsobligaties gerelativeerd. "Ik zou me zorgen maken als het om een stijging ging die alleen in de VS speelt", zei Bessent in een interview met nieuwssite Axios dat dit weekend verscheen. Dat laatste is volgens hem niet het geval.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vertrekkend TenneT-topvrouw Manon van Beek pleit in De Telegraaf voor nieuwe industrie aan de kust. Hoewel het stroomnet in Nederland overvol is, ziet ze op plekken waar veel windstroom van de Noordzee aan land komt juist te weinig stroomvraag.
20 uur geleden