Barnier benadrukt belang verdrag met Britten
STRAATSBURG (ANP) - De EU-hoofdhandelaar voor een nieuw verdrag met het Verenigd Koninkrijk hoopt de gevolgen van de brexit te kunnen beperken door een goed handelsakkoord te sluiten. "Maar dit gaat niet om gewone onderhandelingen waarbij je de tijd neemt om dichter bij elkaar te komen", zei Michel Barnier in het Europees Parlement. "Zonder akkoord op 31 december is er geen status quo meer, maar verandert onze verhouding en zetten de Britten een stap achteruit."
"Premier Boris Johnson heeft gezegd dat de Britten uit de EU gaan maar Europa niet verlaten. De grote vraag is hoe ver ze zich gaan verwijderen van ons economische model", aldus Barnier. Zonder akkoord gaan de WTO-regels gelden. "Dan zullen wij alle goederen uit Groot-Brittannië controleren." Hij waarschuwde dat er geen aparte onderhandelingen komen over de financiële diensten en dat de visserij onlosmakelijk is verbonden aan een nieuw verdrag.
De Fransman waarschuwde dat de onderhandelingsperiode beperkt is en dat die tijdsdruk door de Britten is opgelegd. "Dat heeft gevolgen en daar moet iedereen zijn verantwoordelijkheid voor nemen." De periode kan worden verlengd maar Johnson wijst die mogelijkheid af.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/DPA) - IG Metall, de grootste vakbond van Duitsland, heeft maandag opgeroepen tot een grote staking bij metaal- en elektrobedrijven later deze week. IG Metall roept werknemers bij meer dan 2000 bedrijfslocaties op het werk neer te leggen om eisen voor onder meer hoger loon kracht bij te zetten.
5 minuten geledenBERGEN (ANP/BELGA) - Koelkasten en vriezers van een filiaal van IKEA in België zijn ook geraakt door een cyberaanval. Het gaat om de IKEA in het Waalse Bergen, nabij Charleroi. Andere winkels van IKEA in België hebben geen last van een cyberaanval. Een woordvoerder van IKEA in Nederland kon niet direct aangeven of ook Nederlandse winkels getroffen zijn.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Meer dan 70.000 ondernemers hebben hun coronaschuld aan de Belastingdienst nog niet afgelost. Volgens de fiscus staat er nog een schuld van 1,9 miljard euro open. Zo'n 25.000 ondernemers kampen daarbij met een achterstand op hun betalingsregeling. De Belastingdienst waarschuwt dat de meeste bedrijven met openstaande coronaschulden nog elf maanden hebben om deze af te lossen.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Postzegels worden volgend jaar opnieuw duurder. Een normale postzegel kost per 1 januari 1,52 euro, heeft PostNL bekendgemaakt. Nu kost een postzegel nog 1,40 euro. De verhoging past volgens het bedrijf binnen de ruimte die PostNL jaarlijks krijgt om de posttarieven aan te passen.
57 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol verwacht volgend jaar minder geluidshinder door een verdere toename van de inzet van stillere vliegtuigen. Volgens Schiphol zal volgend jaar circa 45 procent van de vluchten worden uitgevoerd met vliegtuigen uit de stilste categorieën. Daarmee zet de trend van minder vliegtuiggeluid verder door in 2027, aldus Schiphol.
1 uur geledenDUBLIN (ANP) - Ook supermarkten in Ierland en Estland hebben last van een cyberaanval op koelingssystemen. Dat melden Ierse en Estse media. Supermarkten moeten vanwege de gehackte vriezers en koelkasten eten weggooien. In België en Zweden blijken meer supermarktketens getroffen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Boekingen voor vakantiewoningen in Parijs bij Airbnb, Booking.com en andere verhuurplatformen zijn flink gedaald door de gewelddadige straatprotesten in de Franse hoofdstad van de afgelopen tijd. Dat meldt data-analysebedrijf AirDNA, dat is gespecialiseerd in onderzoek naar de verhuur van vakantieaccommodaties.
1 uur geleden