Barnier benadrukt belang verdrag met Britten
STRAATSBURG (ANP) - De EU-hoofdhandelaar voor een nieuw verdrag met het Verenigd Koninkrijk hoopt de gevolgen van de brexit te kunnen beperken door een goed handelsakkoord te sluiten. "Maar dit gaat niet om gewone onderhandelingen waarbij je de tijd neemt om dichter bij elkaar te komen", zei Michel Barnier in het Europees Parlement. "Zonder akkoord op 31 december is er geen status quo meer, maar verandert onze verhouding en zetten de Britten een stap achteruit."
"Premier Boris Johnson heeft gezegd dat de Britten uit de EU gaan maar Europa niet verlaten. De grote vraag is hoe ver ze zich gaan verwijderen van ons economische model", aldus Barnier. Zonder akkoord gaan de WTO-regels gelden. "Dan zullen wij alle goederen uit Groot-Brittannië controleren." Hij waarschuwde dat er geen aparte onderhandelingen komen over de financiële diensten en dat de visserij onlosmakelijk is verbonden aan een nieuw verdrag.
De Fransman waarschuwde dat de onderhandelingsperiode beperkt is en dat die tijdsdruk door de Britten is opgelegd. "Dat heeft gevolgen en daar moet iedereen zijn verantwoordelijkheid voor nemen." De periode kan worden verlengd maar Johnson wijst die mogelijkheid af.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Ørsted mag van een Amerikaanse rechter verdergaan met het bouwen van een windpark op zee voor de kust van New York tijdens het wachten op een uitspraak. Het Deense windenergiebedrijf had een rechtszaak aangespannen, nadat de Amerikaanse president Donald Trump in december alle grote offshore-windenergieprojecten had stilgelegd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM wil de komende tijd onder de herbenoemde topvrouw Marjan Rintel sneller de kosten verlagen. In oktober werd al een kostenbesparingsprogramma van honderden miljoenen euro's aangekondigd, waarbij onder meer 250 kantoorbanen verdwenen. Met een volgende stap in die strategie moeten de kosten verder omlaag. Hoe dat gebeurt, wordt de komende maanden bekend.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met India. Dit meldt president Donald Trump maandag op zijn socialemediaplatform Truth Social, na een gesprek met de Indiase premier Narendra Modi.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak en andere Europese graadmeters zijn maandag hoger gesloten. In de ochtend stonden er nog minnen op de borden, maar die werden gedurende de dag omgezet in winsten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten werken aan een miljardenfonds om voorraden aan te leggen van strategische aardmetalen. Zo wil de regering van president Donald Trump dat bedrijven minder vatbaar worden voor verstoringen in de toelevering vanuit andere landen, zoals China.
4 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De Europese Unie ligt momenteel niet op schema om de grondstoffen te verkrijgen die nodig zijn om haar energie- en klimaatdoelen te halen, concludeert de Europese Rekenkamer (ERK).
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Cosmeticabedrijf Rituals heeft afgelopen jaar een recordomzet geboekt, mede dankzij de opening van honderden nieuwe winkels wereldwijd. De omzet kwam in het 25e jaar van het bestaan uit op 2,4 miljard euro, een groei van zo'n 16 procent ten opzichte van een jaar eerder.
5 uur geleden