Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Barney: liefde voor mezelf weer vinden

Barney: liefde voor mezelf weer vinden

LONDEN (ANP) - Darter Raymond van Barneveld gaat proberen zijn leven weer op te pakken na de pijnlijke uitschakeling in de eerste ronde van zijn laatste WK darts. Hij stelde met een boodschap op Instagram zijn grote schare fans enigszins gerust.

De Haagse prof was zaterdagavond na de verloren partij tegen Darin Young onthutsend streng voor zichzelf. "Dit vergeef ik mezelf nooit, ik zal werkelijk nooit van mezelf houden, het maakt niet uit hoe vaak ze me toezingen. Ik zal mezelf haten, ik walg van mezelf, het hele leven heeft geen zin meer", zei hij tegen de verslaggever van RTL.

Hij nam een dag later die woorden terug, ook al bleef hij op Instagram zichzelf degraderen tot een zwakkeling en loser. Maar de steun die hij via de vele positieve reacties van zijn supporters had ontvangen, hadden zijn donkerste gedachten weggenomen: "De juiste deur naar mijn geluk en liefde voor mezelf moet ik weer gaan openen. Ik neem nu rust om mezelf weer te vinden. Ik hoop sterker terug te komen als mens, al wordt dat een zware strijd", schrijft hij.

Biografie

Van Barneveld speelde in Londen zijn laatste WK. Dat was vooraf al bekend. In de aanloop naar dat toernooi was er een biografie uitgekomen waarin de worsteling met zijn moeilijke karakter uitvoerig werd beschreven. De voormalige Haagse postbode gaat wel de boeken in als vijfvoudig wereldkampioen en darter die de sport in Nederland bekend en populair maakte.

"Ik moet trots zijn op wat ik voor de sport heb betekend en dat ik het darten op de kaart heb gezet. Ik ga het proberen. Ik hoop toch dat ik met jullie een onvergetelijke afscheidstour mag beleven. Nu ben ik er nog niet klaar voor, maar als alles is gezakt zie ik jullie graag weer", besluit Van Barneveld zijn bericht van hoop.

Meer uit Sport

Leerdam mag ingedeukte gouden medaille inleveren voor reparatie

MILAAN (ANP/AFP) - Schaatsster Jutta Leerdam mag haar gouden olympische medaille inleveren voor reparatie. De organisatie van de Olympische Spelen in Milaan heeft dinsdag laten weten dat sporters hun medailles kunnen inleveren als deze mankementen vertonen.

5 minuten geleden
Skiester Shiffrin faalt in combinatie en eindigt naast het podium

CORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Amerikaanse skivedette Mikaela Shiffrin heeft naast een medaille gegrepen in de olympische teamcombinatie. De specialiste op de slalom en succesvolste skiester in de wereldbeker (108 overwinningen) eindigde samen met Breezy Johnson als vierde.

5 minuten geleden
Shorttrackers krijgen dag de tijd om teleurstelling te verwerken

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackploeg krijgt van bondscoach Niels Kerstholt ongeveer een dag de tijd om de teleurstelling van het missen van een medaille op de olympische gemengde aflossing te verwerken. "Ik moet ze nu even de tijd geven en met rust laten. Morgen gaan we het ijs weer op om volle bak te trainen", zei de bondscoach, die donderdag de volgende wedstrijden op de Spelen heeft.

10 minuten geleden
Bondscoach Kerstholt aangeslagen na val Velzeboer: dit raakt me

MILAAN (ANP) - Niet alleen de Nederlandse shorttrackers zelf, maar ook bondscoach Niels Kerstholt was na het mislopen van een medaille op de olympische gemengde aflossing aangeslagen. "Dan ben je zoveel sneller en zoveel beter en dan gebeurt dit. Dat raakt me, dat zie je nu ook", zei hij na afloop van de race tegen Nederlandse journalisten in de Milano Ice Skating Arena, daarbij doelend op zijn natte ogen.

29 minuten geleden
Griekspoor naar tweede ronde ATP-toernooi in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor staat in de tweede ronde van het ABN AMRO Open. De 29-jarige tennisser won dinsdag in twee sets van de Fransman Giovanni Mpetshi Perricard: 6-4 6-4. Griekspoor speelt in de tweede ronde tegen de Fransman Quentin Halys, die won van Mees Röttgering.

37 minuten geleden
Langlaufer Klaebo nadert record Winterspelen met zevende goud

TESERO (ANP) - Langlaufer Johannes Høsflot Klaebo heeft in de sprint zijn tweede gouden medaille van de Olympische Winterspelen in Milaan gewonnen. Het is voor de 29-jarige Noor al het zevende goud van zijn carrière. Op de ranglijst van meest succesvolle olympiërs op de Winterspelen gaat hij Ireen Wüst voorbij, op basis van het aantal gouden medailles, en is hij nu de op drie na meest succesvolle winterolympiër aller tijden.

50 minuten geleden
Shorttrackers ontgoocheld na mislopen medaille gemengde aflossing

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers zijn diep ontgoocheld na de mislukte medaillejacht op de gemengde aflossing bij de Olympische Spelen van Milaan. Xandra Velzeboer ging in de halve finale onderuit, waardoor Nederland was veroordeeld tot het rijden van de B-finale, die de shorttrackers vervolgens wonnen in een olympisch record. "Superklote, we zijn het sterkste team en hadden heel veel vertrouwen dat we het heel goed zouden doen", zei een huilende Xandra Velzeboer bij de NOS.

1 uur geleden