Barney: liefde voor mezelf weer vinden
LONDEN (ANP) - Darter Raymond van Barneveld gaat proberen zijn leven weer op te pakken na de pijnlijke uitschakeling in de eerste ronde van zijn laatste WK darts. Hij stelde met een boodschap op Instagram zijn grote schare fans enigszins gerust.
De Haagse prof was zaterdagavond na de verloren partij tegen Darin Young onthutsend streng voor zichzelf. "Dit vergeef ik mezelf nooit, ik zal werkelijk nooit van mezelf houden, het maakt niet uit hoe vaak ze me toezingen. Ik zal mezelf haten, ik walg van mezelf, het hele leven heeft geen zin meer", zei hij tegen de verslaggever van RTL.
Hij nam een dag later die woorden terug, ook al bleef hij op Instagram zichzelf degraderen tot een zwakkeling en loser. Maar de steun die hij via de vele positieve reacties van zijn supporters had ontvangen, hadden zijn donkerste gedachten weggenomen: "De juiste deur naar mijn geluk en liefde voor mezelf moet ik weer gaan openen. Ik neem nu rust om mezelf weer te vinden. Ik hoop sterker terug te komen als mens, al wordt dat een zware strijd", schrijft hij.
Biografie
Van Barneveld speelde in Londen zijn laatste WK. Dat was vooraf al bekend. In de aanloop naar dat toernooi was er een biografie uitgekomen waarin de worsteling met zijn moeilijke karakter uitvoerig werd beschreven. De voormalige Haagse postbode gaat wel de boeken in als vijfvoudig wereldkampioen en darter die de sport in Nederland bekend en populair maakte.
"Ik moet trots zijn op wat ik voor de sport heb betekend en dat ik het darten op de kaart heb gezet. Ik ga het proberen. Ik hoop toch dat ik met jullie een onvergetelijke afscheidstour mag beleven. Nu ben ik er nog niet klaar voor, maar als alles is gezakt zie ik jullie graag weer", besluit Van Barneveld zijn bericht van hoop.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse turners zijn zevende geworden in de landenfinale bij de WK in Rotterdam. Casimir Schmidt, Elijah Faverus, Amine Abaidi, Loran de Munck en Jermain Grünberg kwamen uit op een score van 241,294 punten.
14 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Hockeyster Pien Sanders neemt afscheid van het Nederlands team. Dat heeft de 28-jarige speelster van Den Bosch dinsdag bekendgemaakt via sociale media. "Het is mooi geweest zo. Tien mega mooie jaren heb ik mogen meemaken in het allermooiste shirt dat er is", schrijft Sanders.
21 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Botic van de Zandschulp is al in de eerste ronde van het tennistoernooi van Brussel gestrand. De als zevende geplaatste Nederlander ging met 1-6 4-6 hard onderuit tegen de Franse qualifier Clément Chidekh. Het was pas de eerste zege van de mondiale nummer 152 op de ATP Tour.
21 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich met veel moeite geplaatst voor de tweede ronde van het tennistoernooi van Brussel. De 30-jarige Nederlander won met 7-6 (3) 6-7 (5) 7-5 van de jonge Duitser Max Schönhaus, de nummer 302 van de wereld. Hij treft nu de Argentijn Mariano Navone.
22 uur geledenNINGBO (ANP) - De Poolse tennisster Iga Świątek heeft zich teruggetrokken uit het Ningbo Open in China en heeft daarmee haar laatste kans verspeeld om zich te plaatsen voor de WTA Finals.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) heeft zich bij de WK in Rotterdam geplaatst voor de meerkamp- en brugfinale. Visser was in Rotterdam de enige Nederlandse vrouw die zich voor de finales wist te plaatsen.
1 dag geledenNYON (ANP/DPA) - De Europese voetbalbond UEFA wil nadere opheldering van FIFA-voorzitter Gianni Infantino over zijn inmiddels ingetrokken plannen om aan private investeerders commerciële rechten te verkopen. De bond heeft 42 gedetailleerde vragen opgesteld en de onder druk staande voorzitter tot 2 november de tijd gegeven om de vragen te beantwoorden. Persbureau DPA kreeg een kopie van de brief.
1 dag geleden