
Barendrecht wil alsnog opvanglocatie bij grens met Rotterdam
BARENDRECHT (ANP) - Barendrecht wil tegen de grens met Rotterdam alsnog een opvanglocatie voor asielzoekers realiseren. Dat meldt het college van burgemeester en wethouders in een brief aan de gemeenteraad.
Het gaat om een kleinere opvang dan de gemeente eerst van plan was. Eerder dit jaar ging het nog om een asielzoekerscentrum voor honderden vluchtelingen. Dat ging niet door nadat Rotterdam een zeecruiseschip beschikbaar had gesteld voor de opvang van 1500 statushouders, van wie 500 wachten op een woning in buurgemeenten.
Barendrecht wil in het Zuidelijk Randpark nu zo'n tachtig asielzoekers huisvesten. Zodoende hoopt de gemeente alvast te voldoen aan de opgave die ze mogelijk krijgt opgelegd door de zogenoemde spreidingswet. "De bestuurlijke en ambtelijke voorbereiding van deze plannen is op dit moment in volle gang", aldus het college. Barendrecht huisvest momenteel al vijftig asielzoekers op een noodopvanglocatie aan de Zuider Carnisseweg.
Rotterdam was eerder dit jaar al boos over de mogelijke komst van het asielzoekerscentrum bij de gemeentegrens. Coalitiepartij Leefbaar Rotterdam laat nu ook weer weten met verbazing de plannen van de buurgemeente te hebben vernomen. "Wat ons betreft: NO WAY!", schrijft de partij op sociale media.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De ANWB meldt "ouderwetse wintersportdrukte" op de wegen naar skigebieden. "De meeste drukte zien we op de traditionele plekken", zegt een woordvoerder. Zo staat er in Oostenrijk op de B179 bij de Fernpas 15 kilometer file richting het zuiden, wat meer dan een uur vertraging oplevert. Ook op de B169 is het druk. Bij Zillertal staat in beide richtingen 10 kilometer file.
35 minuten geledenGAANDEREN (ANP) - In de nacht van vrijdag op zaterdag is iemand om het leven gekomen door een ongeluk op de A18. Drie anderen raakten gewond, meldt de politie. Het incident waar twee voertuigen bij betrokken waren, gebeurde rond 02.10 uur ter hoogte van het dorp Gaanderen in de gemeente Doetinchem.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - De tweede helft van februari begint koud, maar al snel volgt een overgang naar zacht en wisselvallig weer dat zich ook in maart lijkt voort te zetten. Volgens Weeronline is het tijdens droge perioden mogelijk lenteachtig.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In het nieuwe pakket stikstofmaatregelen dat het kabinet voorbereidt zullen niet alleen boeren, maar 'alle sectoren' in hun uitstoot moeten snoeien, zegt minister van Landbouw Femke Wiersma (BBB) zaterdag in gesprek met De Telegraaf. Wiersma overweegt lagere snelheidslimieten op de snelweg en sluiting van luchthavens en bedrijven. "Alle opties liggen op tafel", zegt ze.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Door werkzaamheden aan het spoor ligt het treinverkeer op diverse plaatsen vanaf zaterdag stil. Rond Den Haag vinden werkzaamheden plaats en ook op diverse trajecten in het noorden rijden geen treinen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - VluchtelingenWerk voelt zich erkend door de rechter dat zij ook het "acute belang" inziet om de "abrupte" miljoenenbezuiniging van asielminister Marjolein Faber voorlopig uit te stellen. De organisatie kaartte in de rechtbank aan dat het zonder de 21 miljoen euro vluchtelingen niet juridisch kan bijstaan en moet reorganiseren. Door de uitspraak van de rechter dat de subsidie tot eind april ongewijzigd moet blijven, kan "de onafhankelijke begeleiding van vluchtelingen in ieder geval de komende maanden doorgaan", reageert bestuursvoorzitter Frank Candel.
18 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Zilveren Camera voor beste journalistieke foto van het jaar gaat naar Remko de Waal. De ANP-fotograaf won de prijs voor zijn foto van atlete Sifan Hassan waarop zij de laatste kilometers van de Olympische marathon voor vrouwen aflegt in Parijs. De Waal kreeg de prijs vrijdagmiddag uit handen van minister Eppo Bruins van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.
18 uur geleden