Barendrecht wil alsnog opvanglocatie bij grens met Rotterdam
BARENDRECHT (ANP) - Barendrecht wil tegen de grens met Rotterdam alsnog een opvanglocatie voor asielzoekers realiseren. Dat meldt het college van burgemeester en wethouders in een brief aan de gemeenteraad.
Het gaat om een kleinere opvang dan de gemeente eerst van plan was. Eerder dit jaar ging het nog om een asielzoekerscentrum voor honderden vluchtelingen. Dat ging niet door nadat Rotterdam een zeecruiseschip beschikbaar had gesteld voor de opvang van 1500 statushouders, van wie 500 wachten op een woning in buurgemeenten.
Barendrecht wil in het Zuidelijk Randpark nu zo'n tachtig asielzoekers huisvesten. Zodoende hoopt de gemeente alvast te voldoen aan de opgave die ze mogelijk krijgt opgelegd door de zogenoemde spreidingswet. "De bestuurlijke en ambtelijke voorbereiding van deze plannen is op dit moment in volle gang", aldus het college. Barendrecht huisvest momenteel al vijftig asielzoekers op een noodopvanglocatie aan de Zuider Carnisseweg.
Rotterdam was eerder dit jaar al boos over de mogelijke komst van het asielzoekerscentrum bij de gemeentegrens. Coalitiepartij Leefbaar Rotterdam laat nu ook weer weten met verbazing de plannen van de buurgemeente te hebben vernomen. "Wat ons betreft: NO WAY!", schrijft de partij op sociale media.
Meer uit Binnenland
'T HARDE (ANP) - De luchtmacht zet Chinook-transporthelikopters in om te helpen bij de bestrijding van de grote natuurbrand bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando op X. De brand brak woensdag rond het middaguur uit op een militair oefenterrein op de Veluwe en breidt zich snel uit.
22 minuten geledenZUTPHEN (ANP) - De gemeente Zutphen creëert nu geen noodopvanglocaties voor asielzoekers, maakte zij woensdag bekend. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) had daarom gevraagd, maar het college volgt de gemeenteraad, die had verzocht om het verzoek af te wijzen.
40 minuten geleden'T HARDE (ANP) - Op het terrein van het Artillerie Schietkamp (ASK) bij 't Harde is woensdag rond het middaguur een grote natuurbrand uitgebroken. Dat meldt de veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Meerdere brandweereenheden zijn naar de brand gestuurd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door de aanhoudende droogte geldt in vrijwel heel Nederland inmiddels een verhoogd risico op natuurbranden. Nadat deze en vorige week al in 20 van de 25 veiligheidsregio's fase 2 van kracht werd, is nu ook in Friesland, Drenthe en Groningen het hoogste waarschuwingsniveau afgegeven. Twee regio's, Amsterdam-Amstelland en Zaanstreek-Waterland, registreren het actuele natuurbrandrisico niet via deze methode.
1 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Om 11.00 uur had 10 procent van alle stemgerechtigden in Gorinchem een stem uitgebracht voor de herverkiezing van de gemeenteraad. Dat was net iets minder dan de opkomst rond dat tijdstip bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart. Een meerderheid van de gemeenteraad besloot tot een herstemming, omdat er vermoedens van stemfraude waren.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het draagvlak onder Nederlanders voor de dodenherdenking op 4 mei en Bevrijdingsdag op 5 mei, is nagenoeg hetzelfde gebleven in vergelijking met vorig jaar. Dit blijkt uit het jaarlijkse Nationaal Vrijheidsonderzoek dat wordt uitgevoerd in opdracht van het Nationaal Comité 4 en 5 mei.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er is nog veel onduidelijk over de steekpartij op de avond van Koningsdag in het Olympisch Stadion in Amsterdam. De politie is op zoek naar beelden van het incident en vraagt getuigen zich te melden.
3 uur geleden