Barendrecht wil alsnog opvanglocatie bij grens met Rotterdam
BARENDRECHT (ANP) - Barendrecht wil tegen de grens met Rotterdam alsnog een opvanglocatie voor asielzoekers realiseren. Dat meldt het college van burgemeester en wethouders in een brief aan de gemeenteraad.
Het gaat om een kleinere opvang dan de gemeente eerst van plan was. Eerder dit jaar ging het nog om een asielzoekerscentrum voor honderden vluchtelingen. Dat ging niet door nadat Rotterdam een zeecruiseschip beschikbaar had gesteld voor de opvang van 1500 statushouders, van wie 500 wachten op een woning in buurgemeenten.
Barendrecht wil in het Zuidelijk Randpark nu zo'n tachtig asielzoekers huisvesten. Zodoende hoopt de gemeente alvast te voldoen aan de opgave die ze mogelijk krijgt opgelegd door de zogenoemde spreidingswet. "De bestuurlijke en ambtelijke voorbereiding van deze plannen is op dit moment in volle gang", aldus het college. Barendrecht huisvest momenteel al vijftig asielzoekers op een noodopvanglocatie aan de Zuider Carnisseweg.
Rotterdam was eerder dit jaar al boos over de mogelijke komst van het asielzoekerscentrum bij de gemeentegrens. Coalitiepartij Leefbaar Rotterdam laat nu ook weer weten met verbazing de plannen van de buurgemeente te hebben vernomen. "Wat ons betreft: NO WAY!", schrijft de partij op sociale media.
Meer uit Binnenland
NUMANSDORP (ANP) - Tijdens een ruzie in de Schubertstraat in het Zuid-Hollandse Numansdorp is een jongen gewond geraakt. Hij werd met een scherp voorwerp gestoken. Bij de ruzie waren meerdere jongeren betrokken, meldt de politie. De verdachte, een jongen van 15 uit Numansdorp, is aangehouden.
39 minuten geledenHOOFDDORP (ANP) - Een asielzoekerscentrum aan de Planeetbaan in Hoofddorp is tijdelijk ontruimd nadat er een gaslucht werd geroken, meldt de veiligheidsregio. Volgens NH Nieuws ging het om ongeveer vijfhonderd bewoners. Ze werden opgevangen in een nabijgelegen restaurant.
42 minuten geledenNOORDWIJK (ANP) - Naar schatting 1 miljoen mensen stonden zaterdag langs de route van het Bloemencorso van de Bollenstreek. De stoet van vijftien praalwagens en tientallen andere voertuigen startte zaterdagochtend in Noordwijk en kwam rond 22.00 uur aan op de finish in Haarlem.
2 uur geledenLEERDAM (ANP) - Maatregelen die Rijkswaterstaat heeft genomen om sluipverkeer aan te pakken tijdens grootschalige werkzaamheden aan de A2, lijken de overlast te hebben verminderd. Die indruk heeft burgemeester Sjors Fröhlich van de gemeente Vijfheerenlanden, waar onder meer Leerdam en Vianen onder vallen. "Zeker, het was opnieuw druk vandaag vanwege de afsluiting van de A2, maar het was goed te doen. Zowel voor automobilisten op de snelweg als voor de inwoners van Vianen en omliggende dorpen", twitterde hij zaterdag.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB maakt zich zorgen over het feit dat mogelijk het noodsysteem van 2 miljoen auto's in Nederland vanaf eind 2027 niet meer werkt door het uitschakelen van het 2G-mobiele netwerk. Het noodsysteem eCall, dat sinds 2018 verplicht is in nieuwe auto's, werkt niet op modernere mobiele netwerken.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.
13 uur geleden