Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bardet wijst peloton na 'nachtmerrie' op verantwoordelijkheden

Bardet wijst peloton na 'nachtmerrie' op verantwoordelijkheden

LUIK (ANP) - Romain Bardet heeft het peloton opgeroepen "respect te tonen en na te denken over gemeenschappelijke verantwoordelijkheden". Dat deed de Franse wielrenner naar aanleiding van de zware valpartij van zondag tijdens Luik-Bastenaken-Luik.

"De verantwoordelijkheid die we hebben als we risico's nemen om een ​​plaats vooraan in het peloton te bemachtigen, kan grote gevolgen hebben voor de honderd jongens achter ons", schreef de 31-jarige Bardet op Twitter.

"Ik gooi naar niemand modder en heb de wijsheid ook niet in pacht. Maar we geven ons lichaam en ziel voor een sport die in een flits tragisch kan worden en die afbreuk kan doen aan de schoonheid van sport."

Op 62 kilometer van de finish belandde Julian Alaphilippe tijdens Luik-Bastenaken-Luik naast de weg en klapte tegen een boom. Bardet twijfelde vervolgens niet en schoot de regerend wereldkampioen te hulp, waardoor hij meteen ook zijn eigen winstkansen opgaf.

"Die hele scène was als een nachtmerrie. Toen ik Julian daar 5 tot 6 meter lager in de berm zag liggen, was dat een emotionele shock voor mij. Er was niemand bij hem en hij had duidelijk hulp nodig. Het was een noodsituatie", aldus Bardet. "Julian kon niet bewegen en amper ademen. Ik denk dat iedereen in die situatie hetzelfde zou hebben gedaan, er is geen sprake van concurrentie als het gaat om iemands gezondheid."

Meer uit Sport

Van der Poel is met achtste wereldtitel veldrijden recordhouder

HULST (ANP) - Mathieu van der Poel is in het Zeeuwse Hulst voor de achtste keer, en voor de vierde keer op rij, wereldkampioen veldrijden geworden. Hij maakte halverwege de tweede van acht ronden het verschil met de rest van het veld en bouwde zijn voorsprong uit tot 35 seconden aan de eindstreep. Zijn landgenoot Tibor Del Grosso werd tweede, voor de Belg Thibau Nys.

58 minuten geleden
Alcaraz dankt aanwezige Nadal na gewonnen Australian Open-finale

MELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz haalde veel kracht en inspiratie uit de aanwezigheid van landgenoot Rafael Nadal bij zijn gewonnen Australian Open-finale. "Dit is een heel speciaal moment, een droom die uitkomt. En om eerlijk te zijn maakte de aanwezigheid van 'Rafa' het nog bijzonderder", zei Alcaraz (22) na zijn eerste titel in Melbourne, waardoor de Spanjaard nu als jongste ooit alle vier de grandslamtoernooien heeft gewonnen.

2 uur geleden
Djokovic noemt mijlpaal Alcaraz 'historisch en legendarisch'

MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic was vol lof over Carlos Alcaraz na de finale van de Australian Open, waarin hij in vier sets werd verslagen door de zestien jaar jongere Spanjaard. "Het is historisch, legendarisch wat je hebt gedaan", zei de 24-voudig grandslamwinnaar tijdens de prijsuitreiking. Alcaraz werd als 22-jarige de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien.

3 uur geleden
42.000 kaarten verkocht aan Nederlanders voor Winterspelen

ARNHEM (ANP) - De belangstelling van Nederlanders om wedstrijden te bezoeken tijdens de komende Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo is volgens NOC*NSF behoorlijk groot. Er zijn nu 42.000 kaarten verkocht, meldt de sportkoepel. Het zijn cijfers die afkomstig zijn van de organisatie.

3 uur geleden
Alcaraz wint ten koste van Djokovic eerste Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft ten koste van Novak Djokovic voor het eerst de Australian Open gewonnen: 2-6 6-2 6-3 7-5. De 22-jarige Spanjaard is daarmee de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien. Zijn landgenoot Rafael Nadal was 24 toen hij zijn 'career grand slam' had binnengehaald.

4 uur geleden
Van Foreest raakt achterop bij Abdoesattorov in Tata Steel Chess

WIJK AAN ZEE (ANP) - Jorden van Foreest is op het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee verder achteropgeraakt bij koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Van Foreest kwam in de twaalfde en voorlaatste speelronde tot een remise met de Indiër Arjun Erigaisi, terwijl Abdoesattorov won van de Duitser Matthias Blübaum. In de stand is de Oezbeek op 8 punten gekomen, 1 punt meer dan Van Foreest, in 2021 winnaar van Tata Steel Chess.

22 uur geleden
Schorsing van 25 wedstrijden voor NBA-basketballer George

PHILADELPHIA (ANP) - Basketballer Paul George van NBA-club Philadelphia 76ers heeft een schorsing gekregen van 25 wedstrijden. De 35-jarige forward heeft de dopingregels overtreden, meldt de NBA. George, negenvoudig All Star, gaf in een verklaring op ESPN toe dat hij een verkeerd medicijn heeft geslikt.

22 uur geleden