Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bardet: eerste testen voor klassementsrenners goed doorstaan

Bardet: eerste testen voor klassementsrenners goed doorstaan

MONTESILVANO (ANP) - Romain Bardet is tevreden over de eerste anderhalve week van de Ronde van Italië. De Franse wielrenner eindigde zondag in de tot nu toe zwaarste bergetappe als tweede en in het klassement neemt hij nu de derde plek in. De achterstand op de Spaanse leider Juan Pedro López is 14 tellen.

"De eerste testen voor de klassementsrenners heb ik goed doorstaan", zei Bardet maandag tijdens de rustdag. "Ik hoop hier op een goed klassement, maar dat neemt niet weg dat ik ook wel eens een ritzege zou willen vieren. Als die kans zich aandient, dan wil ik die zeker grijpen."

Bardet won al drie ritten in de Tour de France en eindigde als tweede (2016) en derde in 2017 in het klassement. Vorig jaar won hij een rit in de Ronde van Spanje. Nu moet succes in de Giro volgen. De komende dagen lijken niet direct bedoeld voor de klassementsrenners. "Maar in de Giro moet je altijd waakzaam zijn", aldus Bardet. "Ik verwacht een grote strijd op zondag. De Giro is anders de Tour. Je ziet en voelt dat de teams minder controle hebben over de koers. Het is meer een open strijd. Na negen ritten zijn er nog geen grote verschillen in het klassement, alles ligt nog dicht op elkaar en nog niemand heeft echt z'n stempel gedrukt op deze koers. Hoe dan ook, ik voel me goed op dit moment. Ik besef ook dat we nog niet halverwege de wedstrijd zijn en er nog veel kan gebeuren."

Meer uit Sport

EK judo in 2027 na 22 jaar weer in Nederland

NIEUWEGEIN (ANP) - De Europese kampioenschappen judo zijn in 2027 voor het eerst in 22 jaar weer in Nederland. Van 15 tot en met 18 april strijden de judoka's in Omnisport in Apeldoorn om de Europese titels. Judo Bond Nederland rekent op een sterk deelnemersveld, omdat het toernooi meetelt voor kwalificatie voor de Olympische Spelen van 2028.

3 uur geleden
Van der Poel laat concurrentie kansloos in Koksijde

KOKSIJDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook zijn derde wedstrijd in de wereldbeker veldrijden gewonnen. De 30-jarige wereldkampioen van Alpecin-Deceuninck was een dag na zijn zege in Antwerpen ook oppermachtig in Koksijde. Hij won voor de Belgen Laurens Sweeck en Niels Vandeputte.

4 uur geleden
'Verstappen blijft nog lang bij Red Bull racen in de Formule 1'

AMSTERDAM (ANP) - Max Verstappen (28) zal volgens Oliver Mintzlaff nog lang bij Red Bull blijven. Dat heeft de Duitse manager van het Oostenrijkse Formule 1-team zondag gezegd in een interview met De Telegraaf. "Het belangrijkste voor een sporter is dat hij ziet dat iedereen in het team alles voor hem geeft. En ik denk dat Max onder de indruk is van hoe de resultaten en de sfeer in het team zich dit jaar hebben ontwikkeld", zei de directeur bedrijfsprojecten en nieuwe investeringen van Red Bull.

5 uur geleden
Brand overtuigend de beste in wereldbekercross Koksijde

KOKSIJDE (ANP) - Lucinda Brand heeft na de wereldbekerwedstrijd van zaterdag in Antwerpen ook de wereldbekercross in Koksijde gewonnen. De leidster in het klassement kwam in de Duinencross na vijf ronden solo over de streep. Shirin van Anrooij werd op 36 seconden tweede. Ceylin del Carmen Alvarado eindigde na een minuut op de derde plaats.

5 uur geleden
Ajax speelt gelijk in uitduel met NEC

NIJMEGEN (ANP) - Het duel tussen NEC en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in het Gofferstadion in Nijmegen (2-2).

21 uur geleden
Van der Poel overtuigt in veldrit Antwerpen bij rentree Van Aert

ANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn eerste duel met Wout van Aert dit veldritseizoen overtuigend gewonnen. De 30-jarige Nederlander reed in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen al vroeg weg bij de rest en finishte met een riante voorsprong. Van Aert had in zijn eerste cross van het seizoen tijd nodig om op gang te komen, kreeg vervolgens een lekke band en eindigde als zevende.

1 dag geleden
Brand wint ook wereldbeker veldrijden in Antwerpen

ANTWERPEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in Antwerpen een wereldbekerwedstrijd in het veldrijden gewonnen. De 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions bleef haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado twee seconden voor. De derde plaats was ook voor een Nederlandse, Aniek van Alphen. Zij kwam zestien seconden na Brand over de finish.

1 dag geleden