Bardet bedankt ploeggenoot Van den Broek: hij verdiende te winnen
RIMINI (ANP) - Romain Bardet bedankte na het behalen van de etappezege in de openingsrit van de Tour de France ploeggenoot Frank van den Broek uitvoerig. "Zonder hem had ik het niet gered", zei de 33-jarige Fransman die in zijn laatste Tour voor het eerst de gele trui mocht aantrekken.
"Frank was absoluut geweldig. Eigenlijk zou hij morgen ook de helft van de gele trui moeten dragen", vond Bardet. "Ik heb niet zo veel met hem gereden, maar we deelden een kamer op het trainingskamp. Toen kon ik al voelen dat hij iets speciaals had. Hij is de Tour de France begonnen alsof het iedere andere wedstrijd is en heeft zijn potentie getoond."
Volgens Bardet had geen andere combinatie zo goed gewerkt. "Hij verdient de overwinning net zo veel als ik. Ooit de gele trui dragen was een van de dromen in mijn carrière. Dit is geweldig. We hebben dit met z'n allen gedaan en Frank in het bijzonder. Wat hij voor me heeft gedaan betekent alles voor me."
Meer uit Sport
VERONA (ANP) - Xandra Velzeboer en Jorrit Bergsma zijn zondag de vlaggendragers tijdens de sluitingsceremonie van de Olympische Winterspelen, die niet in Milaan maar in Verona plaatsvindt. Velzeboer won in het shorttrack twee gouden medailles, op de 500 en de 1000 meter. Langebaanschaatser Bergsma won zaterdag goud op de massastart, nadat hij eerder al brons had gepakt op de 10 kilometer.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is op de voorlaatste dag van de Winterspelen in Milaan naar de derde plaats in het medailleklassement gestegen. Dat was te danken aan langebaanschaatsers Jorrit Bergsma en Marijke Groenewoud, die beiden de massastart wonnen.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft tijdens de Spelen in Milaan het recordaantal gouden medailles voor Nederland naar tien gebracht. De 27-jarige regerend wereldkampioene bleef in het Milano Speed Skating Stadium in de sprint Ivanie Blondin uit Canada en Mia Manganello uit de Verenigde Staten voor.
12 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Taymir Burnet (33) heeft het Nederlands record op de 60 meter indoor verbeterd. In Apeldoorn liep hij naar een tijd van 6,51 seconden, vier honderdsten sneller dan het oude record van Elvis Afrifa.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben voor een record gezorgd. Schaatser Jorrit Bergsma bezorgde TeamNL zaterdag met een zege op de massastart de negende gouden medaille.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Spelen in Milaan met de titel op de massastart Nederland aan een recordaantal gouden medailles op de Winterspelen geholpen. De 40-jarige schaatser bleef na een lange aanval met de Deen Viktor Hald Thorup het peloton voor en liet zijn medevluchter met nog drie ronden te gaan achter.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft zich bij de Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de finale van de massastart. In het Milano Speed Skating Stadium won de regerend wereldkampioene op de massastart haar halve finale. Ook tweevoudig olympisch kampioene Francesca Lollobrigida bereikte de eindstrijd.
13 uur geleden