Bardella vraagt Franse kiezer om absolute meerderheid voor RN
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Partijleider Jordan Bardella heeft de Franse kiezers opgeroepen om massaal op zijn uiterst rechtse Rassemblement National (RN) te stemmen. Hij zegt dat hij een absolute meerderheid nodig heeft om de ideeën van de partij uit te kunnen voeren en echt te kunnen regeren.
Bardella is niet alleen de partijleider, maar ook de premierskandidaat van RN. De partij van Marine Le Pen maakt goede kans om de grootste te worden bij de verkiezingen van 30 juni en 7 juli. Maar de peilingen laten niet zien dat de partij in de buurt kan komen van een absolute meerderheid.
"Om te regeren heb ik een absolute meerderheid nodig", zegt de 28-jarige Bardella tegen de krant Le Parisien. "Wie gelooft dat we in staat zijn om het dagelijks leven van de Fransen te veranderen met een relatieve meerderheid en terwijl we moeten samenwerken met Macron? Niemand. Ik zeg tegen het Franse volk: om ons uit te proberen, hebben we een absolute meerderheid nodig."
Samenwerken
De Franse president Emmanuel Macron en een blok met linkse partijen proberen hun kiezers te mobiliseren door te wijzen op de mogelijkheid dat RN de grootste wordt. Ze hopen kiezers te trekken die dat willen voorkomen.
Als geen partij een absolute meerderheid weet te behalen in het parlement, moeten de parlementariërs van verschillende partijen met elkaar samenwerken om wetgeving aan te nemen. Doordat de meeste partijen niet met RN willen samenwerken kan besturen dan lastig worden. Macron is normaal gesproken nog tot 2027 de president van Frankrijk.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.
3 uur geledenSOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.
4 uur geledenHANNOVER (ANP/DPA) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft uitgehaald naar de Verenigde Staten vanwege de oorlog die het land samen met Israël voert tegen Iran. "Waanzin", aldus de Braziliaan, in een toespraak bij de opening van Hannover Messe, een grote handelsbeurs in de Duitse stad.
5 uur geledenHOUSTON (ANP) - Een van de wetenschappelijke instrumenten aan boord van de ruimtesonde Voyager 1 is uitgeschakeld. Het apparaat heeft vrijwel onafgebroken metingen verricht sinds de lancering in 1977. Zeven andere meetinstrumenten waren eerder al uitgezet, twee doen het nog. Volgens de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA moet de stap energie aan boord sparen en het leven van de verkenner zo lang mogelijk rekken.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse marine heeft "een gat in de machinekamer" geschoten van een onder Iraanse vlag varend vrachtschip, schrijft president Donald Trump op Truth Social. Het schip zou volgens Trump geprobeerd hebben de Amerikaanse zeeblokkade bij de Straat van Hormuz te doorbreken. "En dat is voor het schip niet goed afgelopen."
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël heeft zijn leger geïnstrueerd om met "volle kracht" op te treden tegen dreigingen die uitgaan van Libanon, ondanks het daar geldende staakt-het-vuren, en huizen met de grond gelijk te maken die door Hezbollah worden gebruikt. Dat heeft de Israëlische minister van Defensie Israel Katz verklaard.
7 uur geleden