Barcelona zonder problemen naar laatste acht Spaanse beker
BARCELONA (ANP) - Na Real Madrid heeft ook FC Barcelona zich geplaatst voor de kwartfinales van de strijd om de Copa del Rey. De Catalaanse club, ook onder de nieuwe trainer Quique Setién nog niet bijster op dreef, kende weinig problemen met Leganés. De nummer 19 van La Liga kreeg in Camp Nou een 5-0-nederlaag te incasseren.
Antoine Griezmann zette de thuisploeg al na 4 minuten op voorsprong, op aangeven van de mee opgekomen rechtsback Nélson Semedo. Na een klein halfuur kopte de Franse verdediger Clément Lenglet raak uit een hoekschop.
Na de pauze kregen de vele toeristen op de tribune waarvoor ze gekomen waren: Lionel Messi scoorde via het been van verdediger Rodrigo Tarin. In de 80e minuut schoot de Argentijnse vedette nog tegen doelman Iván Cuellar waarna de kort ervoor in het veld gekomen Braziliaan Arthur in de rebound raak schoot: 4-0. Messi zorgde kort voor tijd voor een toegift: 5-0. Frenkie de Jong speelde het hele duel. Aartsrivaal Real Madrid won woensdag met 4-0 bij Real Zaragoza.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.
4 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.
9 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.
9 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
20 uur geledenMADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.
22 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.
23 uur geleden