Barcelona zonder problemen naar laatste acht Spaanse beker
BARCELONA (ANP) - Na Real Madrid heeft ook FC Barcelona zich geplaatst voor de kwartfinales van de strijd om de Copa del Rey. De Catalaanse club, ook onder de nieuwe trainer Quique Setién nog niet bijster op dreef, kende weinig problemen met Leganés. De nummer 19 van La Liga kreeg in Camp Nou een 5-0-nederlaag te incasseren.
Antoine Griezmann zette de thuisploeg al na 4 minuten op voorsprong, op aangeven van de mee opgekomen rechtsback Nélson Semedo. Na een klein halfuur kopte de Franse verdediger Clément Lenglet raak uit een hoekschop.
Na de pauze kregen de vele toeristen op de tribune waarvoor ze gekomen waren: Lionel Messi scoorde via het been van verdediger Rodrigo Tarin. In de 80e minuut schoot de Argentijnse vedette nog tegen doelman Iván Cuellar waarna de kort ervoor in het veld gekomen Braziliaan Arthur in de rebound raak schoot: 4-0. Messi zorgde kort voor tijd voor een toegift: 5-0. Frenkie de Jong speelde het hele duel. Aartsrivaal Real Madrid won woensdag met 4-0 bij Real Zaragoza.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
9 uur geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.
9 uur geledenBELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
14 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
20 uur geleden