Barcelona zonder Frenkie de Jong in bekerreturn tegen Real Madrid
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong ontbreekt in de selectie van FC Barcelona voor de return tegen Real Madrid in de halve finales van het Spaanse bekertoernooi. De twee clubs treffen elkaar woensdagavond in Camp Nou. Barcelona verdedigt zonder de nog steeds geblesseerde De Jong voor eigen publiek een voorsprong. Ruim een maand geleden won de ploeg van trainer Xavi in Madrid met 1-0.
De 25-jarige De Jong liep twee weken geleden, vlak voor de interlandperiode, een hamstringblessure op. Dat gebeurde in de slotseconden van de Clásico in de Spaanse competitie. Barcelona won toen in eigen stadion met 2-1 van Real en vergrootte de voorsprong aan kop van La Liga tot 12 punten.
De Jong miste de eerste twee EK-kwalificatiewedstrijden van Oranje. Zonder de spelmaker ging de ploeg van bondscoach Ronald Koeman hard onderuit tegen Frankrijk (4-0) en boekte het een magere zege op Gibraltar (3-0).
Barcelona hervatte afgelopen zaterdag de competitie met een overtuigende zege bij Elche (0-4). Xavi mist tegen Real Madrid naast De Jong ook Pedri, Ousmane Dembélé en Andreas Christensen. De winnaar treft volgende maand Athletic Club of Osasuna in de finale om de Copa del Rey.
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP) - Doelman Bart Verbruggen is geblesseerd uitgevallen tijdens de laatste oefenwedstrijd voor het WK tegen Oezbekistan in New York. De doelman kwam in botsing met verdediger Abdukodir Khusanov van Manchester City. Hij speelde vervolgens nog even verder, maar liet zich vervangen door Mark Flekken.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Oud-voetbalbestuurder Michel Platini klaagt voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA aan bij een Franse rechtbank. Dat schreef de 70-jarige Franse oud-speler in een verklaring aan persbureau AFP. Platini is van mening dat hij is tegengewerkt bij de verkiezing voor een nieuwe FIFA-voorzitter in 2015.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben Hans Jorritsma vlak voor het oefenduel met Oezbekistan met een moment van stilte herdacht.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman verwijt Arsenal niet dat die club Jurriën Timber vorige week zaterdag een uur heeft laten spelen in de finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. "Ik neem ze niets kwalijk", zei de bondscoach van het Nederlands elftal maandag vlak voor de oefenwedstrijd tegen Oezbekistan in New York. "Het was een finale, maar het heeft niet geholpen."
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Jurriën Timber mist het WK met het Nederlands elftal. De verdediger is onvoldoende hersteld van een liesblessure. Bondscoach Ronald Koeman heeft Lutsharel Geertruida als vervanger opgeroepen, zo meldt de KNVB.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De KNVB maakt waarschijnlijk verlies op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Als we wereldkampioen worden, verdienen we 6 miljoen dollar. Als we tweede worden, maken we 2 miljoen dollar verlies", vertelde directeur betaald voetbal Marianne van Leeuwen tijdens een bijeenkomst op het Nederlandse consulaat in New York.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een schikking getroffen met oud-speler Lassana Diarra in een zaak over transferrechten van spelers. De voormalige Franse international had een schadevergoeding van 65 miljoen euro geëist van de FIFA en de Belgische voetbalbond KBVB. Diarra kreeg in 2024 gelijk van het Europese Hof van Justitie, dat vond dat de transferregels van de FIFA in strijd zijn met Europese wetgeving.
9 uur geleden