Barcelona zonder Frenkie de Jong in bekerreturn tegen Real Madrid
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong ontbreekt in de selectie van FC Barcelona voor de return tegen Real Madrid in de halve finales van het Spaanse bekertoernooi. De twee clubs treffen elkaar woensdagavond in Camp Nou. Barcelona verdedigt zonder de nog steeds geblesseerde De Jong voor eigen publiek een voorsprong. Ruim een maand geleden won de ploeg van trainer Xavi in Madrid met 1-0.
De 25-jarige De Jong liep twee weken geleden, vlak voor de interlandperiode, een hamstringblessure op. Dat gebeurde in de slotseconden van de Clásico in de Spaanse competitie. Barcelona won toen in eigen stadion met 2-1 van Real en vergrootte de voorsprong aan kop van La Liga tot 12 punten.
De Jong miste de eerste twee EK-kwalificatiewedstrijden van Oranje. Zonder de spelmaker ging de ploeg van bondscoach Ronald Koeman hard onderuit tegen Frankrijk (4-0) en boekte het een magere zege op Gibraltar (3-0).
Barcelona hervatte afgelopen zaterdag de competitie met een overtuigende zege bij Elche (0-4). Xavi mist tegen Real Madrid naast De Jong ook Pedri, Ousmane Dembélé en Andreas Christensen. De winnaar treft volgende maand Athletic Club of Osasuna in de finale om de Copa del Rey.
Meer uit Voetbal
JEDDAH (ANP) - Real Madrid heeft zich geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup. Het elftal van trainer Xabi Alonso was in Jeddah in Saudi-Arabië met 2-1 te sterk voor Atlético Madrid.
6 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de vierde keer op rij de Franse Supercup gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique speelde in Koeweit-Stad met 2-2 gelijk en won vervolgens de strafschoppenserie met 4-1.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Brazilië en Frankrijk spelen de komende interlandperiode in maart een minitoernooi in de Verenigde Staten, ter voorbereiding op het WK van drie maanden later. Kroatië en Colombia zijn de andere twee deelnemers aan de 'Road to 26'.
8 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo voegt naast spits Lequincio Zeefuik nog een speler aan de selectie toe. De huidige nummer 17 van de Eredivisie neemt de Zweed Erik Ahlstrand op huurbasis over van de Duitse Bundesligaclub St. Pauli. Heracles heeft een optie tot koop bedongen op de 24-jarige middenvelder.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur kan de komende drie maanden niet beschikken over Mohammed Kudus. Dat zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie, een dag na de 3-2-nederlaag tegen Bournemouth in de Premier League. Tottenham is na een goede competitiestart afgezakt naar de veertiende plaats op de ranglijst.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben zich versterkt met Janice Cayman. De 37-jarige Belgische recordinternational komt over van Leicester City. Cayman, die in de verdediging speelt, ondertekende een contract voor anderhalf jaar.
11 uur geledenLISSABON (ANP) - Coach José Mourinho van Benfica heeft zijn spelers verplicht de komende dagen op het trainingscomplex Seixal te verblijven. De Portugees nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 tegen Braga in de halve finales van de Portugese League Cup.
12 uur geleden