Barcelona zonder Frenkie de Jong in bekerreturn tegen Real Madrid
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong ontbreekt in de selectie van FC Barcelona voor de return tegen Real Madrid in de halve finales van het Spaanse bekertoernooi. De twee clubs treffen elkaar woensdagavond in Camp Nou. Barcelona verdedigt zonder de nog steeds geblesseerde De Jong voor eigen publiek een voorsprong. Ruim een maand geleden won de ploeg van trainer Xavi in Madrid met 1-0.
De 25-jarige De Jong liep twee weken geleden, vlak voor de interlandperiode, een hamstringblessure op. Dat gebeurde in de slotseconden van de Clásico in de Spaanse competitie. Barcelona won toen in eigen stadion met 2-1 van Real en vergrootte de voorsprong aan kop van La Liga tot 12 punten.
De Jong miste de eerste twee EK-kwalificatiewedstrijden van Oranje. Zonder de spelmaker ging de ploeg van bondscoach Ronald Koeman hard onderuit tegen Frankrijk (4-0) en boekte het een magere zege op Gibraltar (3-0).
Barcelona hervatte afgelopen zaterdag de competitie met een overtuigende zege bij Elche (0-4). Xavi mist tegen Real Madrid naast De Jong ook Pedri, Ousmane Dembélé en Andreas Christensen. De winnaar treft volgende maand Athletic Club of Osasuna in de finale om de Copa del Rey.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
10 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
11 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
11 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.
11 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.
12 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
15 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
20 uur geleden