Barcelona zonder Frenkie de Jong in bekerreturn tegen Real Madrid
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong ontbreekt in de selectie van FC Barcelona voor de return tegen Real Madrid in de halve finales van het Spaanse bekertoernooi. De twee clubs treffen elkaar woensdagavond in Camp Nou. Barcelona verdedigt zonder de nog steeds geblesseerde De Jong voor eigen publiek een voorsprong. Ruim een maand geleden won de ploeg van trainer Xavi in Madrid met 1-0.
De 25-jarige De Jong liep twee weken geleden, vlak voor de interlandperiode, een hamstringblessure op. Dat gebeurde in de slotseconden van de Clásico in de Spaanse competitie. Barcelona won toen in eigen stadion met 2-1 van Real en vergrootte de voorsprong aan kop van La Liga tot 12 punten.
De Jong miste de eerste twee EK-kwalificatiewedstrijden van Oranje. Zonder de spelmaker ging de ploeg van bondscoach Ronald Koeman hard onderuit tegen Frankrijk (4-0) en boekte het een magere zege op Gibraltar (3-0).
Barcelona hervatte afgelopen zaterdag de competitie met een overtuigende zege bij Elche (0-4). Xavi mist tegen Real Madrid naast De Jong ook Pedri, Ousmane Dembélé en Andreas Christensen. De winnaar treft volgende maand Athletic Club of Osasuna in de finale om de Copa del Rey.
Meer uit Voetbal
VELSEN (ANP) - Telstar heeft het schikkingsvoorstel van de KNVB geaccepteerd voor het afsteken van vuurwerk tijdens de thuiswedstrijd tegen Excelsior in de Eredivisie op 1 november 2025. Het voorstel betreft een boete van 10.000 euro, waarvan 2500 euro voorwaardelijk. Dat heeft de club woensdag bekendgemaakt.
1 uur geledenSEVILLA (ANP) - Matías Almeyda is woensdag voor zeven wedstrijden geschorst nadat hij afgelopen weekend een rode kaart kreeg bij het duel tussen Sevilla en Alavés (1-1). De Argentijnse coach van Sevilla werd weggestuurd, maar liep daarna boos het veld in om bezwaar te maken bij de scheidsrechter.
3 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - Spelers van Real Madrid zijn boos op Benfica-speler Gianluca Prestianni na zijn vermeende racistische uitlatingen tegen Real Madrid-aanvaller Vinicius Júnior dinsdagavond. Onder anderen vedette Kylian Mbappé zegt de opmerkingen te hebben gehoord. "We kunnen niet accepteren dat een speler in het belangrijkste Europese toernooi zich zo gedraagt. Deze man verdient het niet meer om in de Champions League te spelen", zei Mbappé na de 1-0-zege in Lissabon.
5 uur geledenLISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
18 uur geledenWENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).
19 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.
20 uur geleden