Barcelona wint nipt dankzij treffer De Jong
HUESCA (ANP) - Barcelona is het nieuwe voetbaljaar begonnen met een benauwde zege. De uitwedstrijd tegen hekkensluiter SD Huesca eindigde in 0-1. Frenkie de Jong maakte voor de ploeg van trainer Ronald Koeman het doelpunt.
Uit een fraaie voorzet van Lionel Messi, hersteld van een enkelblessure, tikte de oud-Ajacied in de 27e minuut de bal van dichtbij binnen (0-1). Het was zijn tweede treffer dit seizoen in La Liga. Na het doelpunt van De Jong liet Barça nog vele kansen liggen op een hogere uitslag. De Nederlandse international speelde de gehele wedstrijd in Huesca.
Messi speelde zijn 500e wedstrijd voor Barcelona in La Liga en zijn 750e duel in totaal voor de Spaanse grootmacht. Hij is de twaalfde speler en de eerste niet-Spanjaard die de mijlpaal van 500 competitiewedstrijden in La Liga heeft bereikt.
Barcelona staat op de vijfde plek, met een achterstand van 10 punten op koploper Atlético Madrid. De lijstaanvoerder won zondag met 2-1 bij Alavés. Atlético heeft ook nog een wedstrijd minder gespeeld dan Barcelona.
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle neemt geen extra maatregelen om Feyenoord-supporters te weren in de thuisvakken in de Eredivisiewedstrijd tussen beide clubs van zondag. Dat zei een woordvoerder van PEC donderdag tegen het ANP. Feyenoord besloot na het vuurwerkgeweld in de uitwedstrijd tegen SC Cambuur in augustus geen uitsupporters mee te nemen naar de wedstrijden tegen NEC en PEC.
12 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Supporters van FC Utrecht zijn zondag welkom bij de uitwedstrijd tegen Excelsior in Rotterdam, maar ze mogen alleen met een supportersbus naar de wedstrijd reizen. Eerder mochten ze ook zelf met de auto naar Rotterdam rijden, maar die autocombi is geschrapt, laat FC Utrecht weten.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League afgesloten met een zege op Atlético Madrid. Op Anfield wonnen de Engelsen van trainer Andoni Iraola met 2-1.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain is het hoofdtoernooi van de Champions League begonnen met een ruime zege op Slovan Bratislava. De titelhouder uit Parijs won in eigen huis met 6-1.
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - Voor trainer Giovanni van Bronckhorst komt de forse nederlaag van Feyenoord tegen FC Barcelona (5-1) in de Champions League niet helemaal als een verrassing. "Ik denk dat we net tegen de beste ploeg van dit moment in de wereld hebben gespeeld", zei hij op een persconferentie vlak na de wedstrijd.
15 uur geledenBARCELONA (ANP) - Luciano Valente wilde na de kansloze nederlaag van Feyenoord tegen FC Barcelona (5-1) vooral vasthouden aan een aantal positieve punten. "We hebben ook lef getoond", zei de aanvoerder van de club uit Rotterdam. "Als het even kon, probeerden we te voetballen. Ik ga natuurlijk niet de polonaise lopen na vijf tegentreffers. Maar het was wel een bijzondere avond voor me. Ik baal enorm, maar ik heb ook genoten. Dit Barcelona is een fantastisch elftal. Ze scoren wel vaker vijf keer."
15 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Aan de hand van Ermedin Demirović heeft VfB Stuttgart de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League gewonnen. In de Zuid-Duitse stad werd het Noorse Viking FK met 3-1 verslagen.
16 uur geleden