Barcelona wint nipt dankzij treffer De Jong
HUESCA (ANP) - Barcelona is het nieuwe voetbaljaar begonnen met een benauwde zege. De uitwedstrijd tegen hekkensluiter SD Huesca eindigde in 0-1. Frenkie de Jong maakte voor de ploeg van trainer Ronald Koeman het doelpunt.
Uit een fraaie voorzet van Lionel Messi, hersteld van een enkelblessure, tikte de oud-Ajacied in de 27e minuut de bal van dichtbij binnen (0-1). Het was zijn tweede treffer dit seizoen in La Liga. Na het doelpunt van De Jong liet Barça nog vele kansen liggen op een hogere uitslag. De Nederlandse international speelde de gehele wedstrijd in Huesca.
Messi speelde zijn 500e wedstrijd voor Barcelona in La Liga en zijn 750e duel in totaal voor de Spaanse grootmacht. Hij is de twaalfde speler en de eerste niet-Spanjaard die de mijlpaal van 500 competitiewedstrijden in La Liga heeft bereikt.
Barcelona staat op de vijfde plek, met een achterstand van 10 punten op koploper Atlético Madrid. De lijstaanvoerder won zondag met 2-1 bij Alavés. Atlético heeft ook nog een wedstrijd minder gespeeld dan Barcelona.
Meer uit Voetbal
SPLIT (ANP) - In het Kroatische Split zijn achttien Ajax-supporters opgepakt, melden Kroatische media. De club uit Amsterdam speelt daar donderdag een wedstrijd tegen Hajduk Split in de Conference League.
5 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Trainer Peter Bosz vond zijn ploeg "voetballend de bovenliggende partij" tijdens de met 1-0 verloren uitwedstrijd bij RB Leipzig. "Ik denk dat we over negentig minuten een goede wedstrijd hebben gespeeld", zei de trainer na afloop.
12 uur geledenTILBURG (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink had in het gewonnen WK-kwalificatieduel met Hongarije "qua spel iets meer verwacht" van de voetbalsters van Oranje, maar is alsnog tevreden. "Dat komt door de doelpunten die we in de eerste helft maken en de kansen die we creëren in de tweede helft", zei Veurink na de 3-0-thuiszege tegen de NOS. De zege was na de 8-0-overwinning van vrijdag ruim genoeg voor een plek in de laatste ronde van de WK-kwalificatie.
12 uur geledenLEIPZIG (ANP) - PSV heeft in zijn tweede wedstrijd in de competitiefase van de Champions League een nipte nederlaag geleden bij RB Leipzig. De ploeg van trainer Peter Bosz ging in Duitsland met 1-0 onderuit.
15 uur geledenTILBURG (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben zich geplaatst voor de laatste ronde van de kwalificatie voor het WK van volgend jaar in Brazilië. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink was in Tilburg opnieuw duidelijk te sterk voor Hongarije, al viel de zege met 3-0 een stuk kleiner uit dan de 8-0 van vrijdag in de uitwedstrijd. Over anderhalve maand is Slovenië de laatste tegenstander in de strijd om een WK-ticket.
15 uur geledenGETAFE (ANP) - Dani Carvajal, voormalig aanvoerder van Real Madrid, vervolgt zijn voetbalcarrière bij Getafe. De club uit Spanje meldt op zijn website dat de 34-jarige verdediger heeft getekend tot het einde van dit seizoen.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Nigel de Jong blijft directeur topvoetbal van de KNVB. De oud-voetballer heeft zijn verbintenis met vier jaar verlengd. Zijn nieuwe contract gaat op 1 januari, zo meldt de KNVB.
1 dag geleden