Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Barcelona wint eerste duel met Real in halve finale Copa del Rey

Barcelona wint eerste duel met Real in halve finale Copa del Rey

MADRID (ANP) - FC Barcelona heeft in het eerste duel in de halve finales van de Copa del Rey Real Madrid in Bernabéu met 1-0 verslagen. Die stand was niet in overeenstemming met de verhoudingen op het veld want thuisclub Real was grote delen van het duel de baas. Op 5 april volgt de return in Camp Nou.

Real Madrid was vanaf het beginsignaal sterker dan Barcelona, dat opmerkelijk slordig voor de dag kwam. Karim Benzema leek in de 12e minuut te profiteren van laks verdedigen. De Fransman trof doel maar deed dat in buitenspelpositie. Irritaties waren er ook. Real-aanvaller Vinícius Júnior kreeg geel na een worsteling met Frenkie de Jong, die zelf ook niet onschuldig leek.

Barcelona kwam in de 26e minuut geheel tegen de verhouding in op voorsprong. Er kwam het nodige geluk bij kijken. De inzet van Franck Kessié verdween via de voet van doelman Thibaut Courtois tegen Real-verdediger Éder Militão waarna de bal over de doellijn rolde. Ook verdediger Nacho leek de bal nog te raken.

Madrid met het betere spel

Ook na rust bleef Real Madrid de betere ploeg, al creëerde het weinig kansen. Vinícius scoorde bijna vanaf de linkerflank, maar doelman Marc-André ter Stegen kon nog net bij de bal. Kessié had aan de andere kant de kans op de 2-0 maar trof zijn medespeler Ansu Fati.

In de andere halve finale won Osasuna woensdag met 1-0 van Athletic. Zij treffen elkaar in de return op 4 april in Bilbao.

Meer uit Voetbal

Real Madrid verliest koppositie in La Liga aan Barcelona

GIRONA (ANP) - Real Madrid heeft de koppositie in La Liga in de veertiende speelronde verspeeld aan FC Barcelona. De ploeg van trainer Xabi Alonso kwam bij Girona niet verder dan een 1-1-gelijkspel.

6 uur geleden
Neres helpt Napoli aan zege op AS Roma

ROME (ANP) - David Neres heeft Napoli aan een uitzege op AS Roma geholpen. De oud-aanvaller van Ajax maakte het enige doelpunt in Stadio Olimpico. De Braziliaan scoorde in de 36e minuut.

6 uur geleden
Menzo stapt op als bondscoach van Suriname

PARAMARIBO (ANP) - Stanley Menzo heeft zijn functie als bondscoach van Suriname neergelegd. Die beslissing komt op een opvallend moment. Suriname kan zich in maart via intercontinentale play-offs voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico plaatsen.

6 uur geleden
Duel Ajax - FC Groningen wordt dinsdag zonder fans uitgespeeld

AMSTERDAM (ANP) - Het gestaakte duel tussen Ajax en FC Groningen wordt dinsdag vanaf 14.30 uur zonder publiek in de Johan Cruijff ArenA uitgespeeld. Dat meldt de club uit Amsterdam.

6 uur geleden
KNVB: vooral triest voor de echte supporters

ZEIST (ANP) - De KNVB baalt dat het duel tussen Ajax en FC Groningen definitief is gestaakt nadat fans van de thuisploeg tot tweemaal toe veel vuurwerk voor een overleden supporter hadden afgestoken. "De veiligheid van spelers en alle anderen die op en rond het veld hun werk moeten doen, kan niet worden gegarandeerd", reageert de voetbalbond.

7 uur geleden
Ajax: excuses aan iedereen die benadeeld is

AMSTERDAM (ANP) - Financieel directeur Shashi Baboeram Panday heeft namens Ajax excuses aangeboden aan iedereen die gedupeerd is door het definitief staken van het duel met FC Groningen. "Als Ajax vinden we dit schandalig", zei hij bij ESPN.

7 uur geleden
Supportersvereniging Ajax distantieert zich van vuurwerkacties

AMSTERDAM (ANP) - Supportersvereniging Ajax heeft zich gedistantieerd van het massaal afgestoken vuurwerk bij Ajax - FC Groningen. De Eredivisiewedstrijd werd aanvankelijk na 5 minuten stilgelegd door scheidsrechter Bas Nijhuis omdat supporters massaal vuurwerk hadden afgestoken om zo een overleden supporter te herdenken. Nadat bij de hervatting van het duel zo'n 40 minuten later meteen weer vuurwerk werd afgestoken, werd de wedstrijd opnieuw stilgelegd en kort daarop definitief gestaakt.

8 uur geleden