Barcelona wint eerste duel met Real in halve finale Copa del Rey
MADRID (ANP) - FC Barcelona heeft in het eerste duel in de halve finales van de Copa del Rey Real Madrid in Bernabéu met 1-0 verslagen. Die stand was niet in overeenstemming met de verhoudingen op het veld want thuisclub Real was grote delen van het duel de baas. Op 5 april volgt de return in Camp Nou.
Real Madrid was vanaf het beginsignaal sterker dan Barcelona, dat opmerkelijk slordig voor de dag kwam. Karim Benzema leek in de 12e minuut te profiteren van laks verdedigen. De Fransman trof doel maar deed dat in buitenspelpositie. Irritaties waren er ook. Real-aanvaller Vinícius Júnior kreeg geel na een worsteling met Frenkie de Jong, die zelf ook niet onschuldig leek.
Barcelona kwam in de 26e minuut geheel tegen de verhouding in op voorsprong. Er kwam het nodige geluk bij kijken. De inzet van Franck Kessié verdween via de voet van doelman Thibaut Courtois tegen Real-verdediger Éder Militão waarna de bal over de doellijn rolde. Ook verdediger Nacho leek de bal nog te raken.
Madrid met het betere spel
Ook na rust bleef Real Madrid de betere ploeg, al creëerde het weinig kansen. Vinícius scoorde bijna vanaf de linkerflank, maar doelman Marc-André ter Stegen kon nog net bij de bal. Kessié had aan de andere kant de kans op de 2-0 maar trof zijn medespeler Ansu Fati.
In de andere halve finale won Osasuna woensdag met 1-0 van Athletic. Zij treffen elkaar in de return op 4 april in Bilbao.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft "het onacceptabele gedrag van enkele spelers en officials" tijdens de finale van de Afrika Cup tussen Senegal en gastland Marokko veroordeeld. Tijdens de eindstrijd in Rabat haalde de Senegalese bondscoach onder meer zijn team van het veld, omdat hij het niet eens was met een beslissing van de arbiter. Na de terugkeer op het veld won Senegal alsnog na een verlenging.
45 minuten geledenSAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).
12 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.
13 uur geledenRABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.
13 uur geledenRABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.
14 uur geledenTURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Quinten Timber heeft waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Feyenoord gespeeld. "Er is veel beweging", zei hij na de nederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4) bij ESPN. "De kans is groot dat er de komende dagen iets gebeurt."
16 uur geleden