
Barcelona wint eerste duel met Real in halve finale Copa del Rey
MADRID (ANP) - FC Barcelona heeft in het eerste duel in de halve finales van de Copa del Rey Real Madrid in Bernabéu met 1-0 verslagen. Die stand was niet in overeenstemming met de verhoudingen op het veld want thuisclub Real was grote delen van het duel de baas. Op 5 april volgt de return in Camp Nou.
Real Madrid was vanaf het beginsignaal sterker dan Barcelona, dat opmerkelijk slordig voor de dag kwam. Karim Benzema leek in de 12e minuut te profiteren van laks verdedigen. De Fransman trof doel maar deed dat in buitenspelpositie. Irritaties waren er ook. Real-aanvaller Vinícius Júnior kreeg geel na een worsteling met Frenkie de Jong, die zelf ook niet onschuldig leek.
Barcelona kwam in de 26e minuut geheel tegen de verhouding in op voorsprong. Er kwam het nodige geluk bij kijken. De inzet van Franck Kessié verdween via de voet van doelman Thibaut Courtois tegen Real-verdediger Éder Militão waarna de bal over de doellijn rolde. Ook verdediger Nacho leek de bal nog te raken.
Madrid met het betere spel
Ook na rust bleef Real Madrid de betere ploeg, al creëerde het weinig kansen. Vinícius scoorde bijna vanaf de linkerflank, maar doelman Marc-André ter Stegen kon nog net bij de bal. Kessié had aan de andere kant de kans op de 2-0 maar trof zijn medespeler Ansu Fati.
In de andere halve finale won Osasuna woensdag met 1-0 van Athletic. Zij treffen elkaar in de return op 4 april in Bilbao.
Meer uit Voetbal
BERN (ANP) - Spanje staat in de halve finales van het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen. De regerend wereldkampioen schakelde in een uitverkocht stadion in Bern gastland Zwitserland uit: 2-0. De doelpunten vielen in de tweede helft. Spanje miste twee strafschoppen.
1 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Erik ten Hag heeft zijn eerste duel als trainer van Bayer Leverkusen ruim verloren. In Rio de Janeiro was Flamengo onder 20 met 5-1 te sterk.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft een besloten oefenduel verloren. De ploeg van trainer Ron Jans verspeelde tegen Charleroi een voorsprong (1-2). Gjivai Zechiël maakte het doelpunt voor de ploeg uit de Domstad.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Noni Madueke vertrekt bij Chelsea. De 23-jarige Brit maakt de overstap naar stadgenoot Arsenal. Dat bevestigen beide clubs.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona moet wat langer wachten op een terugkeer in Camp Nou. De regerend Spaans landskampioen zou zondag 10 augustus in het gerenoveerde stadion de Joan Gamper Cup spelen, maar tegen die tijd zijn de vereiste vergunningen nog niet binnen.
6 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft verdediger Djevencio van der Kust vastgelegd. De 24-jarige international van Suriname komt over van Sparta Rotterdam en tekende een contract voor drie seizoenen, met een optie voor een extra jaar.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dávid Hancko verlaat Feyenoord alsnog voor Al-Nassr. De centrale verdediger heeft van zijn Rotterdamse club toestemming gekregen om de laatste details van zijn transfer af te ronden.
9 uur geleden