Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Barcelona wint eerste duel met Real in halve finale Copa del Rey

Barcelona wint eerste duel met Real in halve finale Copa del Rey

MADRID (ANP) - FC Barcelona heeft in het eerste duel in de halve finales van de Copa del Rey Real Madrid in Bernabéu met 1-0 verslagen. Die stand was niet in overeenstemming met de verhoudingen op het veld want thuisclub Real was grote delen van het duel de baas. Op 5 april volgt de return in Camp Nou.

Real Madrid was vanaf het beginsignaal sterker dan Barcelona, dat opmerkelijk slordig voor de dag kwam. Karim Benzema leek in de 12e minuut te profiteren van laks verdedigen. De Fransman trof doel maar deed dat in buitenspelpositie. Irritaties waren er ook. Real-aanvaller Vinícius Júnior kreeg geel na een worsteling met Frenkie de Jong, die zelf ook niet onschuldig leek.

Barcelona kwam in de 26e minuut geheel tegen de verhouding in op voorsprong. Er kwam het nodige geluk bij kijken. De inzet van Franck Kessié verdween via de voet van doelman Thibaut Courtois tegen Real-verdediger Éder Militão waarna de bal over de doellijn rolde. Ook verdediger Nacho leek de bal nog te raken.

Madrid met het betere spel

Ook na rust bleef Real Madrid de betere ploeg, al creëerde het weinig kansen. Vinícius scoorde bijna vanaf de linkerflank, maar doelman Marc-André ter Stegen kon nog net bij de bal. Kessié had aan de andere kant de kans op de 2-0 maar trof zijn medespeler Ansu Fati.

In de andere halve finale won Osasuna woensdag met 1-0 van Athletic. Zij treffen elkaar in de return op 4 april in Bilbao.

Meer uit Voetbal

Trainer Slot voelt geen extra druk na nederlaag van Liverpool

BIRMINGHAM (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot voelt geen extra druk na de nederlaag van Liverpool bij Aston Villa (4-2). "We moeten ons nu richten op de thuiswedstrijd van volgende week tegen Brentford", zei hij. "Met goed spel moeten we de steun van onze fans verdienen."

10 minuten geleden
Liverpool zakt na nederlaag bij Aston Villa naar vijfde plaats

BIRMINGHAM (ANP) - Liverpool is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het elftal van trainer Arne Slot verloor met 4-2 bij Aston Villa en zakte daardoor naar de vijfde plaats. Aston Villa is als nummer 4 nu wel zeker van deelname aan de Champions League.

9 uur geleden
Aanvaller Providence van Almere City met Haïti naar WK

PORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.

13 uur geleden
Verdediger Rekik in WK-selectie Oranje-opponent Tunesië

TUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.

13 uur geleden
Politiebewaking voor scheidsrechter die Celtic strafschop toewees

GLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.

13 uur geleden
Middlesbrough eist uitsluiting Southampton na spionage

MIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.

14 uur geleden
Middenvelder Oosting verruilt FC Groningen voor PEC Zwolle

GRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.

14 uur geleden