Barcelona wil vervanger van Dembélé aantrekken
BARCELONA (ANP/RTR) - Hoewel de transfermarkt weer gesloten is, hoopt FC Barcelona binnenkort toch een nieuwe speler te kunnen verwelkomen. De Spaanse kampioen wil een vervanger aantrekken voor Ousmane Dembélé, die deze week wederom een zware hamstringblessure opliep en maanden is uitgeschakeld. Spaanse clubs mogen bij een langdurige blessure buiten de transferperiode om een speler uit één van de twee hoogste divisies in eigen land halen of desnoods een clubloze voetballer.
"Als het mogelijk is, willen we een speler halen die veelzijdig is", zei trainer Quique Setién een dag voor het competitieduel met zijn oude werkgever Real Betis. "Het is niet makkelijk, want de markt is dicht en we zullen dus eerst toestemming moeten krijgen van de Spaanse bond." In de reglementen staat dat de geblesseerde speler die wordt vervangen zeker vijf maanden niet mag voetballen. Dembélé wordt komende week in Finland geopereerd en hoort dan hoe lang hij nodig heeft om te herstellen.
Barcelona moet het ook nog enkele maanden stellen zonder de geblesseerde spits Luis Suárez. In Spaanse media worden Willian José (Real Sociedad) en Angel Rodriguez (Getafe) als mogelijke vervangers van Dembélé genoemd. Barcelona probeerde eerder al tevergeefs om Dusan Tadic weg te plukken bij Ajax. "Het is duidelijk dat we een speler nodig hebben die ons komt helpen", aldus Setién.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst wil dat Feyenoord ook in de uitwedstrijd tegen Real Betis met bravoure speelt. "We moeten lef tonen en ook zelf durven te voetballen", zei hij op een persconferentie in het stadion van de club uit Sevilla.
5 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Assistent-trainer Haris Međunjanin vertrekt vanwege privéomstandigheden per direct bij NEC. Dat laat de club uit Nijmegen weten op de eigen website.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal incidenten met vuurwerk binnen voetbalstadions is in het voetbalseizoen 2025/2026 toegenomen naar 39 incidenten, vergeleken met 27 incidenten in het vorige voetbalseizoen van 2024/2025. Dat valt op te maken uit jaarcijfers van de politie over het aantal incidenten binnen en buiten stadions.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Voormalig Manchester United-trainer Erik ten Hag heeft zich vier jaar na het vertrek van Cristiano Ronaldo bij de club hard uitgelaten over het gedrag van de Portugese sterspeler. De Nederlandse coach was niet te spreken over de fitheid en voorbereiding van Ronaldo.
4 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar betreurt het dat supporters van hun club zaterdag met "een vervelende situatie" zijn geconfronteerd. Dat stelt de Eredivisieclub in een reactie op de eigen website nadat er aan het einde van het thuisduel met Feyenoord op de Noordtribune rookpotten door uitfans werden geactiveerd.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft het afgelopen seizoen minder stadionverboden opgelegd dan in het seizoen 2024/2025. Het aantal landelijke stadionverboden daalde van 887 naar 704 in het seizoen 2025/2026. Dat blijkt uit de dinsdag gepubliceerde Veiligheidsmonitor van de voetbalbond.
6 uur geledenZÜRICH (ANP) - Het Nederlands vrouwenvoetbalelftal is op de wereldranglijst uit de top tien gevallen. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink zakte van de tiende naar de elfde plaats op de dinsdag door de FIFA gepubliceerde ranking. Oranje daalde een plekje ondanks de recente riante overwinningen op Hongarije in de play-offs voor WK-kwalificatie (0-8 en 3-0).
8 uur geleden