Barcelona wacht duel met 'beste Manchester United sinds jaren'
MANCHESTER (ANP) - Barcelona wacht donderdag een wedstrijd tegen "het beste Manchester United sinds jaren". Dat zei trainer Xavi van de koploper van de Spaanse competitie voorafgaand aan de ontmoeting met de Engelse formatie van trainer Erik ten Hag. De eerste 'clash' tussen de teams in de Europa League eindigde gelijk, 2-2.
"Het wordt moeilijk", zei Xavi, zoals trainers dat wel vaker zeggen. "Manchester United is een van de beste teams in Europa van dit moment en bewijst dat elke wedstrijd weer. In Barcelona hebben we al gemerkt hoe lastig het is tegen ze te spelen. Maar wij gaan er alles aan doen om verder te komen, al moeten we daarvoor wel in topvorm zijn."
Evenals bij de eerste ontmoeting prees hij Ten Hag, de voormalige coach van onder meer Ajax. "Hij doet het geweldig. Zijn team heeft intensiteit, mentaliteit, passie en ritme. Wij moeten minstens op elk niveau gelijkwaardig zijn om een kans te maken. Daarnaast moeten we persoonlijkheid tonen en loyaal blijven aan onze eigen speelstijl."
Meer uit Voetbal
GIZEH (ANP/Belga) - De Afrika Cup voor voetbalsters wordt uitgesteld van maart naar juli. De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft het toernooi amper twaalf dagen voor de oorspronkelijke startdatum uitgesteld "door onvoorziene omstandigheden". De Afrika Cup stond gepland van 17 maart tot en met 3 april in Marokko, maar vindt nu plaats van 25 juli tot en met 16 augustus.
6 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ is blij dat zijn club voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker heeft bereikt. Vorig jaar verloren de Alkmaarders na strafschoppen van Go Ahead Eagles. "Dit is weer een kans om iets te winnen. Mooi voor de club, de boys en de toeschouwers", zei de coach na de 2-1-zege op Telstar in de halve finale.
1 dag geledenBRIGHTON (ANP) - Koploper Arsenal heeft de voorsprong op Manchester City vergroot. De ploeg van Jurriën Timber won de uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion met 1-0. Nummer 2 Manchester City verspeelde thuis punten tegen Nottingham Forest: 2-2.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker bereikt. De formatie van trainer Leeroy Echteld was in de halve finale voor eigen publiek met 2-1 te sterk voor Telstar, de nummer 17 van de Eredivisie.
1 dag geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Duitse oud-doelman Georg Koch is op 54-jarige leeftijd overleden aan alvleesklierkanker. Dat meldde zijn eerste profclub Fortuna Düsseldorf op de eigen website. Koch stond in 1997 korte tijd onder contract bij PSV.
1 dag geleden