Barcelona wacht duel met 'beste Manchester United sinds jaren'
MANCHESTER (ANP) - Barcelona wacht donderdag een wedstrijd tegen "het beste Manchester United sinds jaren". Dat zei trainer Xavi van de koploper van de Spaanse competitie voorafgaand aan de ontmoeting met de Engelse formatie van trainer Erik ten Hag. De eerste 'clash' tussen de teams in de Europa League eindigde gelijk, 2-2.
"Het wordt moeilijk", zei Xavi, zoals trainers dat wel vaker zeggen. "Manchester United is een van de beste teams in Europa van dit moment en bewijst dat elke wedstrijd weer. In Barcelona hebben we al gemerkt hoe lastig het is tegen ze te spelen. Maar wij gaan er alles aan doen om verder te komen, al moeten we daarvoor wel in topvorm zijn."
Evenals bij de eerste ontmoeting prees hij Ten Hag, de voormalige coach van onder meer Ajax. "Hij doet het geweldig. Zijn team heeft intensiteit, mentaliteit, passie en ritme. Wij moeten minstens op elk niveau gelijkwaardig zijn om een kans te maken. Daarnaast moeten we persoonlijkheid tonen en loyaal blijven aan onze eigen speelstijl."
Meer uit Voetbal
BERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.
6 minuten geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.
12 minuten geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.
16 minuten geledenBILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.
1 uur geledenGLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is het met Stadion Feijenoord en de Vereniging Aandeelhouders Stadion Feijenoord (VASF) op hoofdlijnen eens geworden over de voorwaarden waaronder de club een belang van 95 procent krijgt in De Kuip. Hierdoor komt het stadion in handen van de Rotterdamse voetbalclub.
5 uur geleden