Barcelona-voorzitter wilde 'steunpilaar De Jong nooit verkopen'
BARCELONA (ANP) - Barcelona-voorzitter Joan Laporta heeft ontkend dat hij Frenkie de Jong wilde verkopen. De voorzitter noemt de Oranje-international een van de belangrijke spelers van het elftal.
"Hij is een van onze steunpilaren", verklaarde Laporta bij Barca TV. "Hij is een van de grote jonge talenten en een van de aanstaande leiders van het team. Ik heb Frenkie nooit willen verkopen."
De Jong werd lange tijd in verband gebracht met een overgang naar het Manchester United van trainer Erik ten Hag. De 25-jarige middenvelder speelde onder Ten Hag bij Ajax, voordat hij in 2019 de overstap naar Barcelona maakte.
Sergio Busquets
Laporta reageerde ook op de berichten in de Spaanse media dat de 34-jarige Sergio Busquets tijdens de transferperiode in januari naar het Amerikaanse Inter Miami zou kunnen vertrekken. "Ik weet niet of hij deze winter vertrekt of doorgaat tot het einde van het seizoen, maar we willen dat hij doorgaat. Xavi rekent op Sergio", aldus Laporta.
Koploper Barcelona gaat de tweede seizoenshelft in met een voorsprong van 2 punten op naaste belager Real Madrid. De Catalaanse club hervat de competitie op 31 december met een thuiswedstrijd tegen Espanyol.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
35 minuten geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
48 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
9 uur geleden