Barcelona-voorzitter noemt corruptiebeschuldigingen pure laster
BARCELONA (ANP) - Voorzitter Joan Laporta noemt de beschuldigingen aan het adres van FC Barcelona over vermeende corruptie pure laster. "Men probeert ons doelbewust kapot te maken", aldus de topman. De Spaanse justitie is inmiddels een onderzoek begonnen naar verdachte betalingen van de club aan een voormalige baas van de scheidsrechterscommissie.
"Denk niet dat wij ons alleen maar gaan verdedigen, wij gaan ook de aanval kiezen", zo sprak Laporta in een video-boodschap de leden van de club toe. "Er zijn personen die Barcelona willen destabiliseren, op de korte en vooral op de lange termijn. We zullen dit allemaal gaan bewijzen."
Het Openbaar Ministerie klaagde Barcelona eerder aan voor betalingen aan een bedrijf dat in handen was van een voormalige baas van de scheidsrechterscommissie in Spanje. De oud-voorzitters Josep Maria Bartomeu en Sandro Rosell zouden zich daarmee schuldig hebben gemaakt aan omkoping. De betreffende arbiter is José Maria Enriquez Negreira. Het zou gaan om betalingen tussen 2001 en 2018 ter hoogte van 6,5 miljoen euro.
Barcelona is momenteel koploper in de Spaanse competitie. Zondag staat het topduel met achtervolger en titelverdediger Real Madrid op het programma.
Meer uit Voetbal
VANCOUVER (ANP/Belga) - Doelman Thibaut Courtois kon zien hoe België zich in Vancouver bevrijdde door de treffer van Leandro Trossard, die de 5-1-zege op het WK voetbal inleidde tegen Nieuw-Zeeland. "Bij die eerste goal bevrijden we ons en daarna loopt het als een ketchupfles en vallen ze opeens allemaal", zei hij tegen Sporza.
59 minuten geledenKANSAS CITY (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal weten dat er vanaf nu op het wereldkampioenschap voetbal meer gevraagd wordt dan in de groepsfase. Oranje bleef tegen Japan, Zweden en Tunesië ongeslagen en scoorde liefst tien keer. Dat lukte op dit WK tot dusverre alleen Duitsland. Doelman Bart Verbruggen werd daarentegen ook vier keer gepasseerd en het Nederlands elftal gaf daarnaast ook nog de nodige grote kansen weg.
2 uur geledenVANCOUVER (ANP) - België heeft zich op het wereldkampioenschap voetbal alsnog als groepswinnaar geplaatst voor de volgende ronde. Het elftal van bondscoach Rudi Garcia was in Vancouver veel te sterk voor Nieuw-Zeeland: 5-1.
2 uur geledenSEATTLE (ANP) - Egypte en Iran hebben de laatste groepswedstrijd op het WK in Seattle met 1-1 gelijkgespeeld. In de blessuretijd werd een doelpunt van Iran door de VAR teruggedraaid wegens buitenspel. Egypte eindigde als nummer 2 van groep G achter nummer 1 België en speelt in de zestiende finales tegen Australië in Dallas. Iran kan met 3 punten nog als een van de acht beste nummers 3 naar de laatste 32.
2 uur geledenDALLAS (ANP) - Deroy Duarte zocht vergeefs naar woorden om zijn blijdschap over de enorme stunt met Kaapverdië te beschrijven. "Het is niet te bevatten", zei de Rotterdammer na een gelijkspel tegen Saudi-Arabië (0-0) en een wedstrijd in de zestiende finale tegen regerend wereldkampioen Argentinië op het WK.
5 uur geledenFOXBOROUGH (ANP) - De Duitse voetballers nemen het in de zestiende finales van het wereldkampioenschap voetbal op tegen Paraguay. Dat is duidelijk geworden na de resultaten in de laatste speelronde in groep H, waarin Spanje met 1-0 van Uruguay won en Kaapverdië met 0-0 gelijkspeelde tegen Saudi-Arabië.
5 uur geledenHOUSTON (ANP) - Kaapverdië staat in de zestiende finale van het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De debutant, met zes Rotterdammers in de selectie, speelde tegen Saudi-Arabië voor de derde keer gelijk (0-0).
6 uur geleden