Barcelona vier maanden zonder spits Suárez
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona kan pas aan het einde van het seizoen weer beschikken over Luis Suárez. De spits uit Uruguay staat vier maanden aan de kant na een operatie aan zijn rechterknie, die noodzakelijk was om schade aan de buitenste meniscus te herstellen. De lange afwezigheid van Suárez is een nieuwe tegenvaller voor trainer Ernesto Valverde, wiens positie steeds wankeler wordt door de tegenvallende prestaties van de Spaanse kampioen.
Suárez stak juist in grote vorm. Hij was de laatste weken met doelpunten en assists bij vrijwel alle goals van Barcelona betrokken. De 32-jarige spits maakte elf treffers in de Spaanse competitie en drie in de Champions League. De oud-speler van FC Groningen en Ajax speelde donderdag in de Saudische stad Jeddah nog 90 minuten tegen Atlético Madrid. Hij verloor met Barcelona de halve finale van het toernooi om de Spaanse Supercup met 3-2. De ploeg van Valverde was het jaar begonnen met een tegenvallend gelijkspel bij stadgenoot Espanyol (2-2).
Volgens Spaanse media heeft de clubleiding onlangs in Qatar een gesprek gehad met Xavi. De oud-aanvoerder van Barça, die nu trainer is van Al Sadd, werd gepolst over een terugkeer naar Camp Nou. De 39-jarige Catalaan zou het aanbod in beraad hebben. Hij wil zich eerst met zijn ploeg voorbereiden op de aankomende bekerfinale. "Ik kan niet ontkennen dat het mijn droom is om trainer van Barcelona te worden", zei Xavi, die vorig jaar aan de slag ging bij de Arabische club waarvoor hij de laatste periode van zijn carrière zelf speelde.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de laatste competitiewedstrijd voor de topper van volgende week tegen FC Barcelona gewonnen. Trainer José Mourinho zag zijn elftal in stadion Bernabéu Sevilla met 4-1 verslaan.
6 uur geledenTURIJN (ANP) - Lazio blijft goed presteren in de Italiaanse voetbalcompetitie. Het elftal van trainer Gennaro Gattuso won de uitwedstrijd tegen Juventus met 3-0. Lazio heeft na zeven speelronden 19 punten en staat daarmee gedeeld aan kop, samen met regerend kampioen Internazionale.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft voor de vierde keer op rij gelijkgespeeld. De formatie van trainer Dick Schreuder moest thuis tegen Fortuna Sittard genoegen nemen met een 2-2-gelijkspel. De laatste drie duels tegen Go Ahead Eagles, Ajax en Levski Sofia eindigden in 1-1.
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft voor het eerst dit seizoen een thuiswedstrijd in de Eredivisie verloren. FC Utrecht was in de Grolsch Veste met 2-1 te sterk. FC Twente was bij een zege naar de gedeelde tweede plaats op de ranglijst geklommen, maar staat nu vijfde met een achterstand van 6 punten op koploper Feyenoord.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de vierde plaats gestegen. Het elftal van trainer Ruben Amorim won in eigen stadion met 3-2 van Atalanta. De ploeg uit Bergamo speelt donderdag in Amsterdam tegen Ajax in de Conference League.
9 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Arsenal heeft een nipte zege geboekt in de uitwedstrijd bij het laag geklasseerde Nottingham Forest. Oud-PSV'er Noni Madueke bezorgde de titelverdediger een 1-0-overwinning met een van richting veranderd schot tien minuten voor tijd.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax heeft in de Eredivisie een ruime overwinning geboekt in de uitwedstrijd tegen FC Groningen (2-5). De club uit Amsterdam beëindigde daarmee een serie van drie duels zonder zege.
10 uur geleden