Barcelona vier maanden zonder spits Suárez
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona kan pas aan het einde van het seizoen weer beschikken over Luis Suárez. De spits uit Uruguay staat vier maanden aan de kant na een operatie aan zijn rechterknie, die noodzakelijk was om schade aan de buitenste meniscus te herstellen. De lange afwezigheid van Suárez is een nieuwe tegenvaller voor trainer Ernesto Valverde, wiens positie steeds wankeler wordt door de tegenvallende prestaties van de Spaanse kampioen.
Suárez stak juist in grote vorm. Hij was de laatste weken met doelpunten en assists bij vrijwel alle goals van Barcelona betrokken. De 32-jarige spits maakte elf treffers in de Spaanse competitie en drie in de Champions League. De oud-speler van FC Groningen en Ajax speelde donderdag in de Saudische stad Jeddah nog 90 minuten tegen Atlético Madrid. Hij verloor met Barcelona de halve finale van het toernooi om de Spaanse Supercup met 3-2. De ploeg van Valverde was het jaar begonnen met een tegenvallend gelijkspel bij stadgenoot Espanyol (2-2).
Volgens Spaanse media heeft de clubleiding onlangs in Qatar een gesprek gehad met Xavi. De oud-aanvoerder van Barça, die nu trainer is van Al Sadd, werd gepolst over een terugkeer naar Camp Nou. De 39-jarige Catalaan zou het aanbod in beraad hebben. Hij wil zich eerst met zijn ploeg voorbereiden op de aankomende bekerfinale. "Ik kan niet ontkennen dat het mijn droom is om trainer van Barcelona te worden", zei Xavi, die vorig jaar aan de slag ging bij de Arabische club waarvoor hij de laatste periode van zijn carrière zelf speelde.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Leo Sauer vertrekt bij Feyenoord. De Rotterdammers verkopen de 20-jarige Slowaakse buitenspeler aan VfB Stuttgart, de nummer 4 van vorig seizoen uit de Bundesliga. Feyenoord ontvangt naar verluidt zeker 15 miljoen euro voor Sauer, die nog een contract voor twee jaar had in De Kuip.
40 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV neemt na een klein jaar afscheid van aanvaller Myron Boadu. Dat meldt de landskampioen op de clubwebsite.
45 minuten geledenSÃO PAULO (ANP) - Neymar stelt zich vermoedelijk niet langer beschikbaar voor het nationale voetbalelftal van Brazilië. Dat liet de 34-jarige aanvaller blijken nadat hij met Santos in de Copa Sudamericana had gewonnen van Universidad Central Venezuela (4-2).
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft zijn leden ieder 40 miljoen dollar (ruim 35 miljoen euro) in het vooruitzicht gesteld als ze akkoord gaan met het plan om een deel van de commerciële rechten van de toekomstige WK's te verkopen. De nationale bonden moeten wel uiterlijk 19 september hun goedkeuring geven.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax huurt aanvaller Tolu Arokodare komend seizoen van Wolverhampton Wanderers. In de huurovereenkomst is voor Ajax een optie tot koop opgenomen, melden de Amsterdammers.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB is niet te spreken over de plannen van wereldvoetbalbond FIFA om een deel van de commerciële rechten van de toekomstige WK's te verkopen. Dat laat de voetbalbond weten aan het ANP.
4 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse Voetbal Bond (SVB) heeft de Nederlandse trainer Henk Fraser aangesteld als bondscoach van de nationale mannenvoetbalselectie. Dat meldt de bond op sociale media. Fraser maakte in 2025 al deel uit van de technische staf van toenmalig bondscoach Stanley Menzo.
12 uur geleden