Barcelona verspeelt in extra tijd zege bij Real Betis
SEVILLA (ANP) - FC Barcelona heeft bij Real Betis 2 punten laten liggen. De middenmoter uit Sevilla kwam in de extra tijd op gelijke hoogte met de koploper: 2-2.
Barcelona had dinsdag met 5-1 gewonnen bij Mallorca, nadat het daarvoor in drie competitieduels maar 1 punt had gehaald. Kort voor rust opende Robert Lewandowski de score met zijn zestiende doelpunt van het seizoen. De Pool tikte van dichtbij raak op aangeven van Jules Koundé. Betis drong na de rust aan en kreeg bijna niet te missen kansen via onder anderen Sergi Altimira en Luis Avila.
Barcelona-trainer Hansi Flick bracht na een uur Frenkie de Jong en Ferran Torres in het veld. Een overtreding van De Jong op Vitor Roque werd na ingrijpen van de VAR bestraft met een penalty. De Jong kreeg geel, de woedende Flick zelfs rood. Giovani Lo Celso liet zich niet afleiden en schoot overtuigend raak: 1-1.
Ferran Torres maakte in de 82e minuut de 2-1, een doelpunt op aangeven van Lamine Yamal dat aanvankelijk van scheidsrechter Muniz Ruiz Alejandro geen goedkeuring kreeg. De VAR oordeelde dat er geen sprake was van buitenspel. De punten leken binnen, maar in de extra tijd maakte Assane Diao alsnog gelijk.
Meer uit Voetbal
BERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.
4 minuten geledenBOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.
5 minuten geledenANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.
6 minuten geledenOSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong mag toch meedoen aan het hoofdtoernooi van Roland Garros. De 25-jarige Nederlander verloor eerder deze week in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi, maar profiteert van de afmelding van Arthur Fils. De Jong treft in de eerste ronde de 41-jarige Zwitser Stan Wawrinka, die het toernooi in 2015 won.
5 uur geleden