Barcelona verslaat Sevilla en klimt naar tweede plek
SEVILLA (ANP) - Barcelona heeft voor de eerste keer dit seizoen gewonnen van Sevilla. De ploeg van trainer Ronald Koeman zegevierde in Zuid-Spanje met 2-0. Ousmane Dembélé maakte in de eerste helft het openingsdoelpunt. Topscorer Lionel Messi besliste het duel in de slotfase met zijn negentiende competitiegoal.
Het was de derde keer dat beide clubs dit seizoen tegen elkaar speelden. De competitiewedstrijd in oktober in Camp Nou eindigde in 1-1. Bijna drie weken geleden verloor Barcelona in de halve finales van de Spaanse beker met 2-0 in Sevilla. De return is komende woensdag.
Barcelona klom door de verdiende zege naar de tweede plek met 53 punten. Koploper Atlético Madrid staat op 55 punten, met twee duels minder gespeeld. De lijstaanvoerder komt zondagavond uit tegen subtopper Villarreal. Nummer drie Real Madrid (52 punten) speelt maandag thuis tegen Real Sociedad en neemt met een zege de tweede plek weer in bezit.
Luuk de Jong
Aanvaller Luuk de Jong werd bij Sevilla in de 63e minuut gewisseld. Ploeggenoot Karim Rekik viel na de rust in. Middenvelder Frenkie de Jong speelde bij de bezoekers de gehele wedstrijd.
Op aangeven van Messi opende Dembélé in de 29e minuut de score met een fraaie uithaal: 0-1. De snelle Franse spits speelde in de punt van de tweemansaanval en zorgde met Messi voor veel doelgevaar. Barça slaagde er echter niet in om de voorsprong te vergroten, een flink overwicht na de rust ten spijt. Daardoor bleef Sevilla in de gelijkmaker geloven. Ook de thuisclub was echter niet scherp in de afronding. Messi haalde in de 86e minuut de spanning uit de wedstrijd met een doelpunt uit een amusante solo.
Koeman zag verdediger Ronald Araujo opnieuw geblesseerd uitvallen. Hij maakte tegen Sevilla als invaller net weer zijn rentree na een enkelblessure.
Sevilla, dat zes keer op rij in La Liga had gewonnen, bleef op de vierde plaats met 48 punten.
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
4 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Lamine Yamal mist de rest van het seizoen bij FC Barcelona. De koploper van de Spaanse competitie bevestigde donderdag dat de 18-jarige aanvaller een hamstringblessure heeft opgelopen, maar verwacht ook dat hij op tijd hersteld is om met Spanje deel te nemen aan het WK voetbal, dat begint op 11 juni.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax zal mogelijke wedstrijden in de play-offs om een plaats in de voorronde van de Conference League in Volendam spelen. Dat heeft Ajax na eerdere berichten van De Telegraaf aan het ANP bevestigd.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong gelooft dat Nederland het WK voetbal deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kan winnen. Dat vertelde de middenvelder van FC Barcelona in een interview op Ziggo Sport naar aanleiding van zijn 293e optreden voor Barça, waarmee hij de Nederlander is geworden met de meeste wedstrijden voor de Catalaanse club. "Als wij op onze top zijn, kunnen we verrassen", zei De Jong.
9 uur geleden