Barcelona verslaat Sevilla en klimt naar tweede plek
SEVILLA (ANP) - Barcelona heeft voor de eerste keer dit seizoen gewonnen van Sevilla. De ploeg van trainer Ronald Koeman zegevierde in Zuid-Spanje met 2-0. Ousmane Dembélé maakte in de eerste helft het openingsdoelpunt. Topscorer Lionel Messi besliste het duel in de slotfase met zijn negentiende competitiegoal.
Het was de derde keer dat beide clubs dit seizoen tegen elkaar speelden. De competitiewedstrijd in oktober in Camp Nou eindigde in 1-1. Bijna drie weken geleden verloor Barcelona in de halve finales van de Spaanse beker met 2-0 in Sevilla. De return is komende woensdag.
Barcelona klom door de verdiende zege naar de tweede plek met 53 punten. Koploper Atlético Madrid staat op 55 punten, met twee duels minder gespeeld. De lijstaanvoerder komt zondagavond uit tegen subtopper Villarreal. Nummer drie Real Madrid (52 punten) speelt maandag thuis tegen Real Sociedad en neemt met een zege de tweede plek weer in bezit.
Luuk de Jong
Aanvaller Luuk de Jong werd bij Sevilla in de 63e minuut gewisseld. Ploeggenoot Karim Rekik viel na de rust in. Middenvelder Frenkie de Jong speelde bij de bezoekers de gehele wedstrijd.
Op aangeven van Messi opende Dembélé in de 29e minuut de score met een fraaie uithaal: 0-1. De snelle Franse spits speelde in de punt van de tweemansaanval en zorgde met Messi voor veel doelgevaar. Barça slaagde er echter niet in om de voorsprong te vergroten, een flink overwicht na de rust ten spijt. Daardoor bleef Sevilla in de gelijkmaker geloven. Ook de thuisclub was echter niet scherp in de afronding. Messi haalde in de 86e minuut de spanning uit de wedstrijd met een doelpunt uit een amusante solo.
Koeman zag verdediger Ronald Araujo opnieuw geblesseerd uitvallen. Hij maakte tegen Sevilla als invaller net weer zijn rentree na een enkelblessure.
Sevilla, dat zes keer op rij in La Liga had gewonnen, bleef op de vierde plaats met 48 punten.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
30 minuten geledenZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
8 uur geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
8 uur geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
21 uur geleden