Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Barcelona verslaat Sevilla en klimt naar tweede plek

Barcelona verslaat Sevilla en klimt naar tweede plek

SEVILLA (ANP) - Barcelona heeft voor de eerste keer dit seizoen gewonnen van Sevilla. De ploeg van trainer Ronald Koeman zegevierde in Zuid-Spanje met 2-0. Ousmane Dembélé maakte in de eerste helft het openingsdoelpunt. Topscorer Lionel Messi besliste het duel in de slotfase met zijn negentiende competitiegoal.

Het was de derde keer dat beide clubs dit seizoen tegen elkaar speelden. De competitiewedstrijd in oktober in Camp Nou eindigde in 1-1. Bijna drie weken geleden verloor Barcelona in de halve finales van de Spaanse beker met 2-0 in Sevilla. De return is komende woensdag.

Barcelona klom door de verdiende zege naar de tweede plek met 53 punten. Koploper Atlético Madrid staat op 55 punten, met twee duels minder gespeeld. De lijstaanvoerder komt zondagavond uit tegen subtopper Villarreal. Nummer drie Real Madrid (52 punten) speelt maandag thuis tegen Real Sociedad en neemt met een zege de tweede plek weer in bezit.

Luuk de Jong

Aanvaller Luuk de Jong werd bij Sevilla in de 63e minuut gewisseld. Ploeggenoot Karim Rekik viel na de rust in. Middenvelder Frenkie de Jong speelde bij de bezoekers de gehele wedstrijd.

Op aangeven van Messi opende Dembélé in de 29e minuut de score met een fraaie uithaal: 0-1. De snelle Franse spits speelde in de punt van de tweemansaanval en zorgde met Messi voor veel doelgevaar. Barça slaagde er echter niet in om de voorsprong te vergroten, een flink overwicht na de rust ten spijt. Daardoor bleef Sevilla in de gelijkmaker geloven. Ook de thuisclub was echter niet scherp in de afronding. Messi haalde in de 86e minuut de spanning uit de wedstrijd met een doelpunt uit een amusante solo.

Koeman zag verdediger Ronald Araujo opnieuw geblesseerd uitvallen. Hij maakte tegen Sevilla als invaller net weer zijn rentree na een enkelblessure.

Sevilla, dat zes keer op rij in La Liga had gewonnen, bleef op de vierde plaats met 48 punten.

Meer uit Voetbal

Aanvaller Providence van Almere City met Haïti naar WK

PORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.

1 uur geleden
Verdediger Rekik in WK-selectie Oranje-opponent Tunesië

TUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.

2 uur geleden
Politiebewaking voor scheidsrechter die Celtic strafschop toewees

GLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.

2 uur geleden
Middlesbrough eist uitsluiting Southampton na spionage

MIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.

3 uur geleden
Middenvelder Oosting verruilt FC Groningen voor PEC Zwolle

GRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.

3 uur geleden
Doelman Neuer (40) verlengt contract bij Bayern München

MÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.

4 uur geleden
FC Utrecht-spits Haller niet in WK-selectie Ivoorkust

YAMOUSSOUKRO (ANP/RTR) - FC Utrecht-spits Sébastien Haller gaat komende zomer waarschijnlijk niet naar het WK voetbal. De 31-jarige voormalige Ajacied zit niet bij de Ivoriaanse selectie die bondscoach Emerse Faé vrijdag bekendmaakte, maar staat op een reservelijst van vijf spelers.

4 uur geleden