Barcelona verslaat Sevilla en klimt naar tweede plek
SEVILLA (ANP) - Barcelona heeft voor de eerste keer dit seizoen gewonnen van Sevilla. De ploeg van trainer Ronald Koeman zegevierde in Zuid-Spanje met 2-0. Ousmane Dembélé maakte in de eerste helft het openingsdoelpunt. Topscorer Lionel Messi besliste het duel in de slotfase met zijn negentiende competitiegoal.
Het was de derde keer dat beide clubs dit seizoen tegen elkaar speelden. De competitiewedstrijd in oktober in Camp Nou eindigde in 1-1. Bijna drie weken geleden verloor Barcelona in de halve finales van de Spaanse beker met 2-0 in Sevilla. De return is komende woensdag.
Barcelona klom door de verdiende zege naar de tweede plek met 53 punten. Koploper Atlético Madrid staat op 55 punten, met twee duels minder gespeeld. De lijstaanvoerder komt zondagavond uit tegen subtopper Villarreal. Nummer drie Real Madrid (52 punten) speelt maandag thuis tegen Real Sociedad en neemt met een zege de tweede plek weer in bezit.
Luuk de Jong
Aanvaller Luuk de Jong werd bij Sevilla in de 63e minuut gewisseld. Ploeggenoot Karim Rekik viel na de rust in. Middenvelder Frenkie de Jong speelde bij de bezoekers de gehele wedstrijd.
Op aangeven van Messi opende Dembélé in de 29e minuut de score met een fraaie uithaal: 0-1. De snelle Franse spits speelde in de punt van de tweemansaanval en zorgde met Messi voor veel doelgevaar. Barça slaagde er echter niet in om de voorsprong te vergroten, een flink overwicht na de rust ten spijt. Daardoor bleef Sevilla in de gelijkmaker geloven. Ook de thuisclub was echter niet scherp in de afronding. Messi haalde in de 86e minuut de spanning uit de wedstrijd met een doelpunt uit een amusante solo.
Koeman zag verdediger Ronald Araujo opnieuw geblesseerd uitvallen. Hij maakte tegen Sevilla als invaller net weer zijn rentree na een enkelblessure.
Sevilla, dat zes keer op rij in La Liga had gewonnen, bleef op de vierde plaats met 48 punten.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Engelse titelrace een 1-0-overwinning geboekt bij West Ham United, dat in degradatieproblemen verkeert. De ploeg van trainer Mikel Arteta scoorde pas in de 83e minuut. Door de overwinning heeft de club uit Noord-Londen het kampioenschap nog altijd in eigen hand. Arsenal komt nog twee keer in actie en heeft 79 punten. Manchester City heeft met 74 punten nog drie wedstrijden te gaan.
1 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft met de overwinning op Heracles Almelo afstand genomen van FC Volendam in de onderste regionen van de Eredivisie. De ploeg van coach Anthony Correia won met 3-0 van de al gedegradeerde club uit Almelo door treffers van Guus Offerhaus, Tyrese Noslin en Jeff Hardeveld.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is zeker van de tweede plaats in de Eredivisie, wat betekent dat de club komend seizoen aan mag treden in de competitiefase van de Champions League. De Rotterdammers speelden in De Kuip met 1-1 gelijk tegen AZ. Door een nederlaag van NEC in Groningen is de ploeg van trainer Robin van Persie zeker van plek 2.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - NEC heeft in de strijd om de plekken die recht geven op Europees voetbal met 2-1 verloren bij FC Groningen. Door de uitnederlaag zakt de ploeg uit Nijmegen naar de vierde plaats. Met nog een speelronde te gaan heeft NEC 56 punten, 2 minder dan FC Twente, 1 meer dan Ajax. De vierde plek geeft aan het eind van het seizoen recht op de voorrondes van de Europa League.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft in eigen huis met 3-2 gewonnen van PEC Zwolle. Voor de ploeg uit Sittard is het de eerste thuiszege sinds 20 februari. Door de overwinning staat Fortuna nu elfde in de Eredivisie.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is gestegen naar de derde plaats in de Eredivisie na een 4-0-overwinning op Sparta Rotterdam. Met nog één speelronde te gaan heeft Twente 58 punten, 2 punten meer dan nummer 4 NEC en 3 meer dan Ajax, dat vijfde staat. De derde plaats geeft aan het eind van het seizoen recht op een plek in de voorrondes van de Champions League.
2 uur geleden