Barcelona verslaat Real Madrid in finale Spaanse Supercup
RIYAD (ANP) - Barcelona heeft zijn eerste prijs onder trainer Xavi veroverd. De huidige koploper van Spanje versloeg in de finale van de Spaanse Supercup aartsrivaal Real Madrid met 3-1 in Riyad.
Barcelona-aanvoerder Sergio Busquets speelde in Saudi-Arabië zijn 45e Clásico, waarmee hij het record evenaarde van Lionel Messi en Sergio Ramos. De 33-jarige middenvelder was bij zes van de eerdere dertien gewonnen Supercups van Barcelona betrokken. Real Madrid kon bij winst in Riyad op gelijke hoogte komen met de Catalaanse recordhouder.
Real begon in de wetenschap dat de club onder succescoach Carlo Ancelotti zeven van zijn acht finales in alle competities had gewonnen. Van een psychologisch voordeel leek echter geen sprake, aangezien Barcelona vanaf de aftrap de overhand had. Een schot van Robert Lewandowski werd door Real-keeper Thibaut Courtois op de paal geduwd, waarna Alejandro Balde de rebound wild naast schoot.
Barcelona nam dankzij Lewandowski en Gavi afstand in het laatste kwartier voor rust. De ervaren spits vond Gavi bij de tweede paal en de 18-jarige middenvelder rondde koelbloedig af voor de 1-0. Na goed werk van Oranje-international Frenkie de Jong ging Gavi er even later vandoor op de linkerflank en gaf hij Lewandowski een niet te missen kans, 2-0.
Real, dat voor rust slechts één kans via Karim Benzema creëerde, kwam er ook in de tweede helft amper aan te pas. Barcelona bleef gevaarlijk en nadat Ousmane Dembélé oog in oog met Courtois had gefaald, besliste Pedri de wedstrijd op aangeven van opnieuw Gavi, 3-0. In de laatste minuut van de blessuretijd maakte Benzema pas de 3-1.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
31 minuten geledenZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."
3 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.
11 uur geleden