Barcelona verslaat Juventus mede dankzij goal en assist Depay
BARCELONA (ANP) - In de eerste wedstrijd van het voetballeven zonder clubicoon Lionel Messi heeft Barcelona met ruime cijfers gewonnen van Juventus. In het duel om de Joan Gamper Trophy in het Estadi Johan Cruyff zegevierde de ploeg van trainer Ronald Koeman met 3-0. Het was de traditionele openingswedstrijd van Barcelona voor het nieuwe seizoen.
Memphis Depay kwam al in de 3e minuut tot scoren. Hij rondde een vlotte aanval van Barça beheerst af. Het was zijn derde treffer in de oefenperiode in vier duels. Na de rust verdubbelde de Deense spits Martin Braithwaite de score met een kopbal uit een hoekschop van Depay. In de slotfase bepaalde Riqui Puig de eindstand op 3-0 met een fraai schot.
Bij Barcelona ontbrak middenvelder Frenkie de Jong. De international heeft last van een spierblessure. Bij Juventus was verdediger Matthijs de Ligt basisspeler en ook de Portugese vedette Cristiano Ronaldo was van de partij.
Koeman sprak voor het begin van de wedstrijd het publiek nog even toe. De voormalige bondscoach benadrukte dat hij ondanks het vertrek van Messi veel vertrouwen heeft in het komende seizoen.
Afscheid Messi
Eerder op de dag had Messi tijdens een emotionele persbijeenkomst afscheid genomen van Barcelona. De 34-jarige Argentijnse sterspeler had graag willen blijven bij zijn grote liefde, maar door de enorme financiële problemen in Camp Nou kan en mag de club van Koeman hem geen nieuw contract laten ondertekenen. Messi, die ruim twintig jaar voor Barcelona speelde, begint waarschijnlijk bij Paris Saint-Germain aan een nieuw avontuur.
Afgelopen woensdag verloor Barcelona nog met 2-1 bij Red Bull Salzburg. De ploeg van Koeman begint komend weekeinde aan de Spaanse competitie met een thuiswedstrijd tegen Real Sociedad.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink baalt van het ontbreken van een videoscheidsrechter bij de WK-kwalificatieduels van de voetbalsters. "In het vrouwenvoetbal ontwikkelen landen zich zo snel, in wedstrijden ligt het steeds dichter bij elkaar. Dan zou je eigenlijk wensen dat de VAR bij dit soort cruciale momenten aanwezig is", zei Veurink op zijn persconferentie na de 2-1-zege op Ierland. De gelijkmaker van de Ieren viel uit een dubieuze strafschop.
6 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Manchester City is doorgedrongen tot de kwartfinales van de FA Cup. De zevenvoudig winnaar van het bekertoernooi was op St. James' Park met 3-1 te sterk voor Newcastle United.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft Excelsior de vierde competitienederlaag op rij bezorgd. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Rotterdam met 2-1 te sterk voor de nummer 15 van de ranglijst. Excelsior verloor de laatste vier duels met één doelpunt verschil.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV maakte zich na de late overwinning op AZ (2-1) niet druk over de wijze waarop de zege tot stand was gekomen. De koploper won dankzij een laat doelpunt van Ricardo Pepi, nadat AZ de nodige kansen had gemist. "Tijdens een seizoen boek je op verschillende manieren overwinningen", wist de coach.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten van PSV ziet de late competitiezege op AZ (2-1) niet als een revanche voor de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC. "Dat is een ander toernooi en daar balen we nog steeds van", zei de middenvelder na afloop van het duel in Eindhoven.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in het thuisduel met Ierland met de nodige moeite de eerste zege geboekt in de WK-kwalificatie. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink won in de Utrechtse Galgenwaard met 2-1 dankzij treffers van Lineth Beerensteyn. Het winnende doelpunt viel pas in de 83e minuut.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Vier dagen na de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC (3-2) heeft PSV een benauwde 2-1-zege geboekt op AZ. De bekerfinalist uit Alkmaar had in Eindhoven de beste kansen, maar Ricardo Pepi bezorgde de thuisploeg in de slotfase de zege.
9 uur geleden