Barcelona verslaat Juventus mede dankzij goal en assist Depay
BARCELONA (ANP) - In de eerste wedstrijd van het voetballeven zonder clubicoon Lionel Messi heeft Barcelona met ruime cijfers gewonnen van Juventus. In het duel om de Joan Gamper Trophy in het Estadi Johan Cruyff zegevierde de ploeg van trainer Ronald Koeman met 3-0. Het was de traditionele openingswedstrijd van Barcelona voor het nieuwe seizoen.
Memphis Depay kwam al in de 3e minuut tot scoren. Hij rondde een vlotte aanval van Barça beheerst af. Het was zijn derde treffer in de oefenperiode in vier duels. Na de rust verdubbelde de Deense spits Martin Braithwaite de score met een kopbal uit een hoekschop van Depay. In de slotfase bepaalde Riqui Puig de eindstand op 3-0 met een fraai schot.
Bij Barcelona ontbrak middenvelder Frenkie de Jong. De international heeft last van een spierblessure. Bij Juventus was verdediger Matthijs de Ligt basisspeler en ook de Portugese vedette Cristiano Ronaldo was van de partij.
Koeman sprak voor het begin van de wedstrijd het publiek nog even toe. De voormalige bondscoach benadrukte dat hij ondanks het vertrek van Messi veel vertrouwen heeft in het komende seizoen.
Afscheid Messi
Eerder op de dag had Messi tijdens een emotionele persbijeenkomst afscheid genomen van Barcelona. De 34-jarige Argentijnse sterspeler had graag willen blijven bij zijn grote liefde, maar door de enorme financiële problemen in Camp Nou kan en mag de club van Koeman hem geen nieuw contract laten ondertekenen. Messi, die ruim twintig jaar voor Barcelona speelde, begint waarschijnlijk bij Paris Saint-Germain aan een nieuw avontuur.
Afgelopen woensdag verloor Barcelona nog met 2-1 bij Red Bull Salzburg. De ploeg van Koeman begint komend weekeinde aan de Spaanse competitie met een thuiswedstrijd tegen Real Sociedad.
Meer uit Voetbal
ALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
10 minuten geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
25 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat wil een streep zetten onder de ophef die is ontstaan na zijn nieuwe aanstelling als bondscoach van het Curaçaose voetbalelftal. "Er is de afgelopen dagen genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen", sprak de Hagenaar maandagochtend (lokale tijd) via een Zoom-verbinding met de pers op Curaçao, waarin hij onder meer zijn selectie voor het WK bekendmaakte.
2 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR) - De Democratische Republiek Congo gaat zonder Jorthy Mokio naar het wereldkampioenschap voetbal. De middenvelder van Ajax is nog niet speelgerechtigd.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - In de WK-selectie van Curaçao die bondscoach Dick Advocaat maandag bekendgemaakt heeft, zitten geen grote verrassingen. De selectie is nauwelijks gewijzigd ten opzichte van de groep die de eerste WK-deelname voor Curaçao binnenhaalde.
2 uur geleden