Barcelona verslaat Juventus mede dankzij goal en assist Depay
BARCELONA (ANP) - In de eerste wedstrijd van het voetballeven zonder clubicoon Lionel Messi heeft Barcelona met ruime cijfers gewonnen van Juventus. In het duel om de Joan Gamper Trophy in het Estadi Johan Cruyff zegevierde de ploeg van trainer Ronald Koeman met 3-0. Het was de traditionele openingswedstrijd van Barcelona voor het nieuwe seizoen.
Memphis Depay kwam al in de 3e minuut tot scoren. Hij rondde een vlotte aanval van Barça beheerst af. Het was zijn derde treffer in de oefenperiode in vier duels. Na de rust verdubbelde de Deense spits Martin Braithwaite de score met een kopbal uit een hoekschop van Depay. In de slotfase bepaalde Riqui Puig de eindstand op 3-0 met een fraai schot.
Bij Barcelona ontbrak middenvelder Frenkie de Jong. De international heeft last van een spierblessure. Bij Juventus was verdediger Matthijs de Ligt basisspeler en ook de Portugese vedette Cristiano Ronaldo was van de partij.
Koeman sprak voor het begin van de wedstrijd het publiek nog even toe. De voormalige bondscoach benadrukte dat hij ondanks het vertrek van Messi veel vertrouwen heeft in het komende seizoen.
Afscheid Messi
Eerder op de dag had Messi tijdens een emotionele persbijeenkomst afscheid genomen van Barcelona. De 34-jarige Argentijnse sterspeler had graag willen blijven bij zijn grote liefde, maar door de enorme financiële problemen in Camp Nou kan en mag de club van Koeman hem geen nieuw contract laten ondertekenen. Messi, die ruim twintig jaar voor Barcelona speelde, begint waarschijnlijk bij Paris Saint-Germain aan een nieuw avontuur.
Afgelopen woensdag verloor Barcelona nog met 2-1 bij Red Bull Salzburg. De ploeg van Koeman begint komend weekeinde aan de Spaanse competitie met een thuiswedstrijd tegen Real Sociedad.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
6 minuten geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
4 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda neemt na de degradatie afscheid van assistent-trainer Tomasz Kaczmarek, keeperstrainer Gabor Babos en aanvalstrainer Matthew Amoah. Dat maakte de club dinsdag bekend.
5 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II-fans blijven niet welkom bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie zaterdag bij FC Volendam. De gemeente Edam-Volendam houdt vast aan dat besluit van maandag na eerdere ongeregeldheden. Na aandringen van het competitiebestuur betaald voetbal ging de gemeente wel akkoord met uitfans bij het play-offduel tussen Ajax en FC Groningen, dat donderdag in hetzelfde stadion wordt gespeeld.
6 uur geledenGLASGOW (ANP) - Schotland heeft een ervaren selectie opgeroepen voor de eerste WK-deelname in 28 jaar. Een aanzienlijk deel van de selectie was al geboren toen Schotland in 1998 in Frankrijk niet verder kwam dan de groepsfase. De Schotten bereikten dit WK door in een enerverende kwalificatiewedstrijd met Denemarken af te rekenen.
7 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Fans van FC Groningen zijn donderdag toch welkom bij het play-offduel met Ajax in Volendam. Dat heeft de burgemeester van Volendam besloten, meldt FC Groningen op de website. Maandag had de gemeente Edam-Volendam nog bekendgemaakt dat er vanwege eerdere ongeregeldheden geen uitfans welkom waren, maar daar was zowel FC Groningen als voetbalbond KNVB het niet mee eens.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keept bij Duitsland tijdens het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat verrassende besluit heeft bondscoach Julian Nagelsmann genomen, meldt de Duitse krant Bild. Neuer (40) nam na het EK van 2024 in eigen land afscheid van de nationale ploeg en speelde sindsdien geen interland meer.
8 uur geleden