Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Barcelona verliest weer, maar Koeman blijft mild

Barcelona verliest weer, maar Koeman blijft mild

MADRID (ANP) - Ronald Koeman vindt dat hij zijn spelers van FC Barcelona weinig kan verwijten. "Ze hebben er alles aan gedaan om hier in ieder geval een punt te pakken", zei de trainer na de nederlaag bij Atlético Madrid (1-0). "We wisten dat het heel moeilijk zou worden om kansen te creëren tegen een team dat zo goed verdedigt, met alle spelers achter de bal. En als je dan een fout maakt, wat wij deden, dan wordt het nog gecompliceerder."

Koeman wilde zijn doelman Marc-André ter Stegen niet publiekelijk afvallen. Hij sprak wel over "een cadeautje" toen het over de enige treffer van de wedstrijd ging. Ter Stegen kwam heel ver uit zijn doel bij een uitbraak van Atlético, maar de Duitse keeper kon Yannick Carrasco niet afstoppen. De Belg schoof de bal vanaf zo'n 30 meter in het lege doel.

"Dat had grote invloed op het resultaat", aldus Koeman. "We gaven ze een groot cadeau, daardoor werd het nog lastiger. We speelden in de eerste helft goed en domineerden de wedstrijd, al creëerden we niet veel kansen. Ik ben blij met de inzet van mijn spelers, wat dat betreft valt ze niets te verwijten."

Met 11 punten uit acht wedstrijden beleeft Barcelona de slechtste seizoensstart sinds 1991-1992. Toen begon de Catalaanse ploeg van trainer Johan Cruijff ook met drie overwinningen, twee remises en drie nederlagen. Barcelona pakte dat seizoen uiteindelijk wel de titel in Spanje en won ook de Europa Cup 1, dankzij een doelpunt van Koeman in de finale tegen Sampdoria (1-0).

Meer uit Voetbal

Manchester United neemt afscheid van Malacia, Casemiro en Sancho

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft afscheid genomen van de Nederlandse verdediger Tyrell Malacia. De negenvoudig international had een aflopend contract. Ook de Braziliaan Casemiro en de Engelsman Jadon Sancho vertrekken transfervrij bij de club.

33 minuten geleden
Iran dreigt met stilleggen WK-duels bij protesten tegen regime

TEHERAN (ANP/BELGA) - Iran dreigt met het stilleggen van zijn wedstrijden tijdens het WK voetbal als er in de stadions protesten zijn van de Perzische diaspora tegen het islamitische bewind. "We hebben de FIFA al laten weten dat de verantwoordelijken van het team de wedstrijden zullen staken zodra we politieke leuzen in de stadions horen", zei de minister van Sport Ahmed Donjamali.

1 uur geleden
Duels FC Twente en Ajax verplaatst om Europese verplichtingen

ZEIST (ANP) - De wedstrijden van Ajax en FC Twente uit de derde speelronde van de Eredivisie zijn op voorhand verplaatst naar september. Dat maakte de KNVB bekend bij de publicatie van het voorlopige competitieprogramma op woensdag. De clubs kunnen zich zo optimaal voorbereiden op Europese wedstrijden. Ook NEC wil mogelijk uitstel.

3 uur geleden
WK-arbiter geweigerd om 'banden met vermoedelijke terroristen'

MIAMI (ANP/AFP/RTR) - WK-scheidsrechter Omar Abdulkadir Artan uit Somalië zou toegang tot de Verenigde Staten zijn geweigerd vanwege "banden met vermoedelijke leden van terroristische organisaties". Dat vertelde een functionaris van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken aan persbureau AFP.

5 uur geleden
Scorende Messi maakt rentree bij oefenzege Argentinië op IJsland

AUBURN (ANP) - Lionel Messi lijkt op tijd fit voor het WK voetbal met Argentinië. De 38-jarige sterspeler vierde zijn rentree met een doelpunt tijdens een 3-0-oefenzege op IJsland in het Amerikaanse Auburn.

6 uur geleden
De Roon wil ontevreden Oranje-internationals als mentor coachen

KANSAS CITY (ANP) - Marten de Roon ziet op het komende wereldkampioenschap een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als begeleider van ontevreden Oranje-internationals. "Ik ben iemand die observeert en veel ziet. Groepsdynamiek is bij een eindtoernooi heel belangrijk. Ik kan op dat vlak iets toevoegen", zegt de 35-jarige middenvelder van Atalanta, die de oudste speler in de WK-selectie van het Nederlands elftal is.

6 uur geleden
Leuchter opgelucht na eerste treffer in 'lange tijd' voor Oranje

ALMELO (ANP) - Aanvalster Romée Leuchter was maar wat toe aan een treffer na ruim anderhalf jaar niet te hebben gescoord in Oranje. "Dat kun je wel zeggen, ja. Het was een lange tijd. Maar ik ben er blij mee", zei de 25-jarige spits van Paris Saint-Germain na de 3-1-zege op Polen in Almelo.

12 uur geleden