Barcelona verliest weer, maar Koeman blijft mild
MADRID (ANP) - Ronald Koeman vindt dat hij zijn spelers van FC Barcelona weinig kan verwijten. "Ze hebben er alles aan gedaan om hier in ieder geval een punt te pakken", zei de trainer na de nederlaag bij Atlético Madrid (1-0). "We wisten dat het heel moeilijk zou worden om kansen te creëren tegen een team dat zo goed verdedigt, met alle spelers achter de bal. En als je dan een fout maakt, wat wij deden, dan wordt het nog gecompliceerder."
Koeman wilde zijn doelman Marc-André ter Stegen niet publiekelijk afvallen. Hij sprak wel over "een cadeautje" toen het over de enige treffer van de wedstrijd ging. Ter Stegen kwam heel ver uit zijn doel bij een uitbraak van Atlético, maar de Duitse keeper kon Yannick Carrasco niet afstoppen. De Belg schoof de bal vanaf zo'n 30 meter in het lege doel.
"Dat had grote invloed op het resultaat", aldus Koeman. "We gaven ze een groot cadeau, daardoor werd het nog lastiger. We speelden in de eerste helft goed en domineerden de wedstrijd, al creëerden we niet veel kansen. Ik ben blij met de inzet van mijn spelers, wat dat betreft valt ze niets te verwijten."
Met 11 punten uit acht wedstrijden beleeft Barcelona de slechtste seizoensstart sinds 1991-1992. Toen begon de Catalaanse ploeg van trainer Johan Cruijff ook met drie overwinningen, twee remises en drie nederlagen. Barcelona pakte dat seizoen uiteindelijk wel de titel in Spanje en won ook de Europa Cup 1, dankzij een doelpunt van Koeman in de finale tegen Sampdoria (1-0).
Meer uit Voetbal
SUNDERLAND (ANP) - Coach Régis Le Bris van Sunderland is blij met de huidige vorm van spits Brian Brobbey. "Hij wordt iedere wedstrijd beter, dat voel je. We zien nu de beste versie van Brian", sprak de coach op de website van de Engelse club.
3 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft het contract van Terence Kongolo per direct ontbonden. De 31-jarige verdediger kan op zoek naar een andere club, meldt de Brabantse Eredivisieclub op zijn website.
4 uur geledenBREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.
14 uur geledenSITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Telstar heeft in de uitwedstrijd bij Excelsior een voorsprong van twee doelpunten uit handen gegeven. Het werd in Rotterdam 2-2.
15 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft de overtuigende bekeroverwinning op Ajax (6-0) geen goed vervolg kunnen geven in de Eredivisie. PEC Zwolle was op eigen veld met 3-1 te sterk voor de ploeg van trainer Maarten Martens.
16 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft het competitieduel bij nummer 4 RB Leipzig ruim gewonnen: 1-5. De regerend kampioen en koploper kwam in het oosten van Duitsland op achterstand, maar zette dat in de tweede helft recht. In de laatste tien minuten scoorde Bayern drie keer.
16 uur geleden