Barcelona verliest weer, maar Koeman blijft mild
MADRID (ANP) - Ronald Koeman vindt dat hij zijn spelers van FC Barcelona weinig kan verwijten. "Ze hebben er alles aan gedaan om hier in ieder geval een punt te pakken", zei de trainer na de nederlaag bij Atlético Madrid (1-0). "We wisten dat het heel moeilijk zou worden om kansen te creëren tegen een team dat zo goed verdedigt, met alle spelers achter de bal. En als je dan een fout maakt, wat wij deden, dan wordt het nog gecompliceerder."
Koeman wilde zijn doelman Marc-André ter Stegen niet publiekelijk afvallen. Hij sprak wel over "een cadeautje" toen het over de enige treffer van de wedstrijd ging. Ter Stegen kwam heel ver uit zijn doel bij een uitbraak van Atlético, maar de Duitse keeper kon Yannick Carrasco niet afstoppen. De Belg schoof de bal vanaf zo'n 30 meter in het lege doel.
"Dat had grote invloed op het resultaat", aldus Koeman. "We gaven ze een groot cadeau, daardoor werd het nog lastiger. We speelden in de eerste helft goed en domineerden de wedstrijd, al creëerden we niet veel kansen. Ik ben blij met de inzet van mijn spelers, wat dat betreft valt ze niets te verwijten."
Met 11 punten uit acht wedstrijden beleeft Barcelona de slechtste seizoensstart sinds 1991-1992. Toen begon de Catalaanse ploeg van trainer Johan Cruijff ook met drie overwinningen, twee remises en drie nederlagen. Barcelona pakte dat seizoen uiteindelijk wel de titel in Spanje en won ook de Europa Cup 1, dankzij een doelpunt van Koeman in de finale tegen Sampdoria (1-0).
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Xavi Hernández (46) realiseert zich goed dat hij "een buitenlander" is bij het Nederlands elftal. "Ik kom hier niet vandaan. Ik ben hier om iedereen te helpen. En om van iedereen een grote familie te maken", zei Xavi bij zijn presentatie in Zeist. Hij is tot 2030 aan Oranje verbonden.
19 minuten geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández noemt Frenkie de Jong "een fundamentele speler" voor zijn voetbalfilosofie. "Het is belangrijk dat Frenkie eerst goed herstelt. Dat hij weer fit wordt. En dat hij weer gemotiveerd is om te spelen", zei de nieuwe bondscoach van Oranje bij zijn presentatie in Zeist.
21 minuten geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández is in principe niet van plan om bij het Nederlands elftal met vijf verdedigers te gaan spelen. Zijn voorgangers Louis van Gaal en Ronald Koeman, in een later stadium van zijn bondscoachschap, deden dat wel. Ze vonden Oranje anders defensief te kwetsbaar.
22 minuten geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández begint met grote ambities als bondscoach van het Nederlands elftal. "Ik ben een winnaar. Wij zijn hier om te winnen", sprak de opvolger van de na het WK opgestapte Ronald Koeman tijdens een persconferentie in Zeist.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Nigel de Jong heeft Xavi Hernández, de nieuwe bondscoach van het Nederlands elftal, dinsdag welkom geheten. "Ik wil je welkom heten Xavi. We zijn blij dat je hier bent", sprak de directeur topsport van de KNVB tijdens een drukbezochte persconferentie in Zeist.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Het is nog niet bekend of supporters van Feyenoord over twee weken welkom zijn bij het uitduel tegen NEC. De gemeente Nijmegen praat daarover met NEC en voetbalbond KNVB. "Er is nog niks besloten", laat de gemeente dinsdag weten.
3 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Bij het Eredivisieduel tussen SC Cambuur en FC Twente is zondag geen uitpubliek welkom na het vuurwerkgeweld van Feyenoord-fans in Leeuwarden. Daarbij vielen afgelopen zondag zeven gewonden.
5 uur geleden