Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Barcelona verliest ook van Rayo Vallecano, Depay mist strafschop

Barcelona verliest ook van Rayo Vallecano, Depay mist strafschop

MADRID (ANP) - Voor trainer Ronald Koeman nemen de problemen toe bij FC Barcelona. Drie dagen na de thuisnederlaag tegen Real Madrid (1-2) ging het ook bij Rayo Vallecano mis. De ploeg van Koeman verloor in Madrid met 1-0. In de 72e minuut miste Memphis Depay namens de bezoekers een strafschop.

Rayo Vallecano kwam na een halfuur op voorsprong. Sergio Busquets verspeelde de bal aan Oscar Trejo, die Radamel Falcao lanceerde. De 35-jarige Colombiaan kapte Gerard Piqué uit en schoot raak in de verre hoek, 1-0. Het was dit seizoen alweer de achtste keer, in dertien wedstrijden (alle competities), dat Barça op een achterstand van 1-0 kwam.

Barcelona slaagde er nadien niet in om veel kansen af te dwingen. Het spel was slordig en weinig creatief. Depay dwong nog wel een strafschop af, maar faalde daarna van 11 meter. Doelman Stole Dimitrievski lag in de goede hoek en was de Nederlandse international ook in de rebound de baas.

Luuk de Jong

In de 84e minuut mocht 'breekijzer' Luuk de Jong nog invallen. Ook de lange aanvaller kon de derde competitienederlaag van Barcelona niet voorkomen. De ploeg van Koeman staat op de negende plek met 15 punten. Rayo Vallecano steeg naar de vijfde plaats.

Middenvelder Frenkie de Jong ontbrak bij Barcelona door een hamstringblessure. Het is nog onduidelijk hoelang de international aan de kant moet blijven. Koeman kon evenmin beschikken over zijn getalenteerde aanvaller Ansu Fati, die last heeft van een knieblessure. Ook Pedri en Martin Braithwaite zijn nog niet fit. Sergio Agüero stond voor de eerste keer in het basisteam bij Barcelona.

Meer uit Voetbal

Aanvaller Linssen verlengt aflopend contract bij NEC tot 2028

NIJMEGEN (ANP) - Bryan Linssen (35) heeft zijn aflopende contract bij NEC met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Linssen kwam in januari 2025 over naar Nijmegen vanuit Japan. In ruim een jaar tijd speelde hij 45 wedstrijden en maakte hij veertien doelpunten. Hij is inmiddels uitgegroeid tot de vaste spits van NEC, dat met de derde plaats in de Eredivisie en het behalen van de bekerfinale een zeer succesvol seizoen beleeft.

6 uur geleden
Bondscoach Lucescu weg bij Roemenië na mislopen WK voetbal

BOEKAREST (ANP/AFP) - Mircea Lucescu is niet langer bondscoach van het Roemeense voetbalelftal. De 80-jarige coach heeft zijn functie neergelegd nadat hij er met zijn ploeg niet in was geslaagd om kwalificatie voor het WK voetbal van komende zomer af te dwingen, meldt de Roemeense voetbalbond.

6 uur geleden
Italiaanse bondsvoorzitter treedt alsnog af na WK-debacle Italië

ROME (ANP/RTR) - Voorzitter Gabriele Gravina van de Italiaanse voetbalbond heeft alsnog zijn functie neergelegd. Zijn positie stond onder grote druk nadat Italië dinsdagavond in de play-offs voor het WK voetbal werd uitgeschakeld door Bosnië en Herzegovina. Italië mist zo zijn derde mondiale eindronde op rij.

7 uur geleden
KNVB en grote steden werken aan meer ruimte voor amateurvoetbal

ZEIST (ANP) - De KNVB wil samen met de zes grootste Nederlandse gemeenten zorgen dat velden voor amateurvoetbal beter worden benut. Door de groei van steden is de beschikbare ruimte beperkt en staat deze onder druk, ziet de voetbalbond. Met 'Elk veld telt - Samen voor voetbal' wil de bond samen met Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Eindhoven en Groningen onder meer de capaciteit vergroten.

7 uur geleden
Voetballer Chery per direct weer speelgerechtigd voor NEC

NIJMEGEN (ANP) - NEC meldt dat aanvoerder Tjaronn Chery per direct weer inzetbaar is voor de club. De aanvaller van de Nijmeegse club heeft toestemming gekregen nadat er een oplossing is gevonden in de zogenoemde paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. Het gaat hierbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die een partner of kinderen met een Nederlandse nationaliteit hebben.

8 uur geleden
Internationals met Nederlandse kinderen snel weer in actie

DEN HAAG (ANP) - Voor een aantal Surinaamse of Indonesische internationals is er zo'n snelle oplossing in de zogenoemde paspoortkwestie mogelijk dat ze dit weekend gewoon in actie kunnen komen. Dat heeft een woordvoerder van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) aan het ANP laten weten. Het gaat daarbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die kinderen met Nederlandse nationaliteit hebben.

9 uur geleden
Coach Slegers met Arsenal naar halve finales Champions League

LONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.

1 dag geleden