Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Barcelona verhuurt overbodige verdediger Umtiti aan Lecce

Barcelona verhuurt overbodige verdediger Umtiti aan Lecce

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft afscheid genomen van Samuel Umtiti. De Spaanse club verhuurt de Franse verdediger voor een jaar aan Lecce, dat afgelopen seizoen promoveerde naar de Serie A. De Italiaanse club heeft geen optie tot koop bedongen.

Umtiti verlengde begin dit jaar zijn contract bij Barcelona met drie jaar tot de zomer van 2026, maar hij nam daarbij wel genoegen met een lager salaris. De Fransman komt in Camp Nou niet voor in de plannen van trainer Xavi. De 28-jarige verdediger, die in 2016 voor zo'n 25 miljoen euro overkwam van Olympique Lyon, speelde vorig seizoen slechts één wedstrijd in La Liga. Umtiti was de afgelopen jaren vaak geblesseerd.

De verdediger werd met Barcelona twee keer kampioen (2018 en 2019) en veroverde ook drie keer de Spaanse beker. Umtiti maakte deel uit van de nationale ploeg van Frankrijk die in 2018 het WK in Rusland won.

Door de verdediger te verhuren, maakt Barcelona wat ruimte in het salarisbudget. De club kan aanwinst Jules Koundé - landgenoot van Umtiti - nog altijd niet inschrijven bij de organisatie van La Liga, omdat Barcelona daar op dit moment de financiële ruimte niet voor heeft.

Meer uit Voetbal

Sc Heerenveen klopt Volendam en is zeker van Europese play-offs

VOLENDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft zondag de uitwedstrijd tegen FC Volendam met 2-0 gewonnen. Door de zege is de Friese ploeg zeker van deelname aan de play-offs om Europees voetbal.

35 minuten geleden
Van Persie houdt tegen Fortuna vast aan dezelfde elf basisspelers

SITTARD (ANP) - Feyenoord begint de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard in de Eredivisie zondag met dezelfde elf basisspelers als vorige week zaterdag. De Rotterdammers wonnen toen in De Kuip met 3-1 van FC Groningen.

1 uur geleden
Voormalig Ajax-coach Farioli pakt in Portugal titel met FC Porto

PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.

16 uur geleden
NEC verspeelt in strijd om Europees voetbal punten tegen Telstar

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.

16 uur geleden
Koploper FC Barcelona in slotfase langs Osasuna

PAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.

16 uur geleden
Ajax en PSV spelen gelijk in Johan Cruijff ArenA

AMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).

17 uur geleden
Wedstrijd tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd om onweer

NIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.

17 uur geleden