Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Barcelona verhuurt overbodige verdediger Umtiti aan Lecce

Barcelona verhuurt overbodige verdediger Umtiti aan Lecce

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft afscheid genomen van Samuel Umtiti. De Spaanse club verhuurt de Franse verdediger voor een jaar aan Lecce, dat afgelopen seizoen promoveerde naar de Serie A. De Italiaanse club heeft geen optie tot koop bedongen.

Umtiti verlengde begin dit jaar zijn contract bij Barcelona met drie jaar tot de zomer van 2026, maar hij nam daarbij wel genoegen met een lager salaris. De Fransman komt in Camp Nou niet voor in de plannen van trainer Xavi. De 28-jarige verdediger, die in 2016 voor zo'n 25 miljoen euro overkwam van Olympique Lyon, speelde vorig seizoen slechts één wedstrijd in La Liga. Umtiti was de afgelopen jaren vaak geblesseerd.

De verdediger werd met Barcelona twee keer kampioen (2018 en 2019) en veroverde ook drie keer de Spaanse beker. Umtiti maakte deel uit van de nationale ploeg van Frankrijk die in 2018 het WK in Rusland won.

Door de verdediger te verhuren, maakt Barcelona wat ruimte in het salarisbudget. De club kan aanwinst Jules Koundé - landgenoot van Umtiti - nog altijd niet inschrijven bij de organisatie van La Liga, omdat Barcelona daar op dit moment de financiële ruimte niet voor heeft.

Meer uit Voetbal

Trainer Arbeloa bevestigt vertrek bij Real Madrid na laatste duel

MADRID (ANP/AFP) - Trainer Álvaro Arbeloa van Real Madrid heeft bevestigd dat hij na het seizoen vertrekt als coach van de nummer 2 van Spanje. De 43-jarige oud-speler verving begin dit jaar Xabi Alonso, maar heeft de topclub niet aan succes kunnen helpen. "Ja", antwoordde de Spanjaard op de vraag of hij kon bevestigen dat hij volgend seizoen niet meer de coach van de club is.

5 minuten geleden
Engeland zonder Foden en Palmer, maar met Henderson naar WK

LONDEN (ANP) - Bondscoach Thomas Tuchel gaat met Engeland zonder bekende spelers als Harry Maguire, Phil Foden, Cole Palmer en Trent Alexander-Arnold naar het WK voetbal. Dat heeft de Engelse voetbalbond bekendgemaakt. Oud-Ajacied Jordan Henderson en voormalig PSV'er Noni Madueke behoren wel tot de selectie van 26 spelers van Engeland. Verder rekent Tuchel op sterspelers Harry Kane, Jude Bellingham en Declan Rice.

17 minuten geleden
Fans Willem II toch welkom bij play-offduel in Volendam

TILBURG (ANP) - Supporters van Willem II mogen zaterdag alsnog aanwezig zijn bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie bij FC Volendam. Eerder besloot de gemeente Edam-Volendam om de uitfans te weren na ongeregeldheden bij de laatste wedstrijd van FC Volendam.

38 minuten geleden
Voetbalclub Feyenoord wordt eigenaar van De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord krijgt De Kuip in eigen handen. De Rotterdamse voetbalclub, Stadion Feijenoord en de Vereniging Aandeelhouders Stadion Feijenoord (VASF) hebben daar overeenstemming over bereikt. Dat heeft Feyenoord op de website bekendgemaakt.

44 minuten geleden
Depay nog afwezig bij gelijkspel Corinthians in Copa Libertadores

MONTEVIDEO (ANP) - Memphis Depay wacht nog altijd op zijn rentree bij Corinthians. De geblesseerde topscorer aller tijden van Oranje ontbrak vrijdag in de selectie van zijn Braziliaanse club tijdens het 1-1-gelijkspel bij het Uruguayaanse Peñarol in de Copa Libertadores.

2 uur geleden
FC Utrecht klopt sc Heerenveen en treft Ajax in finale play-offs

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de finales van de play-offs om Europees voetbal bereikt en het pensioen van vertrekkend trainer Ron Jans nog met een wedstrijd uitgesteld. FC Utrecht won in de Galgenwaard met 3-2 van sc Heerenveen en neemt het zondag op tegen Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de avond met 2-0 van FC Groningen.

13 uur geleden
Club Brugge voor twintigste keer kampioen van België

GENT/MECHELEN (ANP/Belga) - Club Brugge is voor de twintigste keer kampioen van België geworden. De ploeg van trainer Ivan Leko en de Nederlanders Dani van den Heuvel en Bjorn Meijer speelde met 2-2 gelijk bij KV Mechelen. Door het gelijkspel van Union bij AA Gent (0-0) kan de ploeg de koploper uit Brugge niet meer inhalen in de laatste speelronde.

13 uur geleden