Barcelona verhuurt overbodige verdediger Umtiti aan Lecce
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft afscheid genomen van Samuel Umtiti. De Spaanse club verhuurt de Franse verdediger voor een jaar aan Lecce, dat afgelopen seizoen promoveerde naar de Serie A. De Italiaanse club heeft geen optie tot koop bedongen.
Umtiti verlengde begin dit jaar zijn contract bij Barcelona met drie jaar tot de zomer van 2026, maar hij nam daarbij wel genoegen met een lager salaris. De Fransman komt in Camp Nou niet voor in de plannen van trainer Xavi. De 28-jarige verdediger, die in 2016 voor zo'n 25 miljoen euro overkwam van Olympique Lyon, speelde vorig seizoen slechts één wedstrijd in La Liga. Umtiti was de afgelopen jaren vaak geblesseerd.
De verdediger werd met Barcelona twee keer kampioen (2018 en 2019) en veroverde ook drie keer de Spaanse beker. Umtiti maakte deel uit van de nationale ploeg van Frankrijk die in 2018 het WK in Rusland won.
Door de verdediger te verhuren, maakt Barcelona wat ruimte in het salarisbudget. De club kan aanwinst Jules Koundé - landgenoot van Umtiti - nog altijd niet inschrijven bij de organisatie van La Liga, omdat Barcelona daar op dit moment de financiële ruimte niet voor heeft.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Het kleine Paris FC heeft in de laatste speelronde voor een stunt gezorgd door landskampioen Paris Saint-Germain te verslaan. In het Stade Jean-Bouin won de ploeg met 2-1, na twee late doelpunten, van PSG, dat op 30 mei in Boedapest de finale van de Champions League speelt tegen Arsenal.
9 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft afscheid genomen van trainer Albert Riera. De Duitse club maakte zondagavond bekend dat de club en de 44-jarige trainer per direct uit elkaar gaan.
10 uur geledenBRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.
11 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.
11 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.
12 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.
12 uur geledenSPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.
13 uur geleden