
Barcelona verbreekt banden met Israël om oorlog Gaza
BARCELONA (ANP/AFP) - De gemeenteraad van Barcelona heeft besloten de banden met Israël te verbreken om de oorlog in Gaza. Dit betekent onder meer dat een zogenoemde vriendschapsovereenkomst met de stad Tel Aviv wordt opgeschort.
De aangenomen motie roept op tot het beëindigen van alle officiële betrekkingen met Israël "totdat het respect voor het internationaal recht" en de "fundamentele rechten van het Palestijnse volk" zijn hersteld. Burgemeester Jaume Collboni verklaarde tijdens de vergadering dat "het leed en de dood in Gaza gedurende het afgelopen anderhalf jaar en de recente aanvallen van de Israëlische regering elke relatie onmogelijk maken".
Het verbreken van de banden is vooral symbolisch. De stap komt een jaar nadat Spanje, Ierland en Noorwegen in een gecoördineerde actie de Palestijnse staat hadden erkend, tot ongenoegen van Israël. De Spaanse premier Pedro Sánchez behoort in Europa tot een van de felste critici van Israëls militaire operaties in Gaza.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - In Parijs heerst in de nacht van zaterdag op zondag her en der een gespannen sfeer na winst van voetbalclub Paris Saint-Germain in de finale van de Champions League. Bij ongeregeldheden in en rond de Franse hoofdstad zijn al zeker 131 mensen opgepakt, melden verschillende Franse media.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Verenigde Koninkrijk gaat 1,5 miljard pond (1,75 miljard euro) investeren in de bouw van zes munitiefabrieken. Daarmee wil Londen zijn defensie-industrie versterken en de wapenvoorraden aanvullen om aan de toenemende vraag te voldoen, heeft het ministerie van Defensie zaterdag bekendgemaakt.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De Champions League-finale van Paris Saint-Germain tegen Internazionale (5-0) heeft in Parijs voor een aantal opstootjes en incidenten gezorgd. De politie moest op meerdere plekken optreden en fans bestormden de ringweg van Parijs, meldt het Franse RTL Info.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff is volstrekt ontevreden met het antwoord van Hamas op zijn voorstel voor een staakt-het-vuren. Volgens hem is de reactie van de Palestijnse militante beweging "totaal onacceptabel" en betekent die een stap terug in het vredesproces.
5 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Een groep uitgehongerde Palestijnen heeft in de Gazastrook een konvooi van de Verenigde Naties met voedselhulp gestopt, schrijft het Wereldvoedselprogramma (WFP) op X. 77 vrachtwagens werden geplunderd.
7 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Hamas zegt een reactie te hebben ingediend bij de bemiddelaars op het Amerikaanse voorstel voor een staakt-het-vuren in de Gazastrook. Het is niet bekend wat er in het antwoord staat, maar in een verklaring op Telegram verwerpt de Palestijnse beweging het plan in elk geval niet.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz vliegt woensdagavond naar Washington om een bezoek te brengen aan de Amerikaanse president Donald Trump. De twee treffen elkaar voor het eerst sinds het aantreden van Merz.
10 uur geleden