Barcelona verbreekt banden met Israël om oorlog Gaza
BARCELONA (ANP/AFP) - De gemeenteraad van Barcelona heeft besloten de banden met Israël te verbreken om de oorlog in Gaza. Dit betekent onder meer dat een zogenoemde vriendschapsovereenkomst met de stad Tel Aviv wordt opgeschort.
De aangenomen motie roept op tot het beëindigen van alle officiële betrekkingen met Israël "totdat het respect voor het internationaal recht" en de "fundamentele rechten van het Palestijnse volk" zijn hersteld. Burgemeester Jaume Collboni verklaarde tijdens de vergadering dat "het leed en de dood in Gaza gedurende het afgelopen anderhalf jaar en de recente aanvallen van de Israëlische regering elke relatie onmogelijk maken".
Het verbreken van de banden is vooral symbolisch. De stap komt een jaar nadat Spanje, Ierland en Noorwegen in een gecoördineerde actie de Palestijnse staat hadden erkend, tot ongenoegen van Israël. De Spaanse premier Pedro Sánchez behoort in Europa tot een van de felste critici van Israëls militaire operaties in Gaza.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.
16 minuten geledenLAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.
1 uur geledenASHKELON (ANP) - De Spaanse Flotilla-activist die vastzit in een Israëlische cel heeft volgens zijn actiegroep zijn hongerstaking omgezet in een zogenoemde 'droge hongerstaking'. Dat betekent dat Saif Abukeshek niet alleen niet meer eet, maar ook gestopt is met drinken. Dat houdt een mens normaal gesproken een week uit.
2 uur geledenGRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.
2 uur geledenATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.
4 uur geledenKYIV (ANP) - Hongarije heeft geld en andere bezittingen van de Oschadbank teruggegeven aan Oekraïne, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Begin maart werden twee geldauto's in beslag genomen met 40 miljoen dollar, 35 miljoen euro en 9 kilo goud aan boord. Zeven bankmedewerkers werden tijdelijk vastgezet. Volgens de Hongaarse autoriteiten was het een onderzoek naar witwassen.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Een Frans vliegdekschip en ondersteunende oorlogsschepen maken zich op voor hulp bij het vrijmaken van de Straat van Hormuz. De Charles de Gaulle vaart alvast richting de zeestraat om meteen te kunnen beginnen als de Verenigde Staten en Iran stoppen met vechten, laat het Franse ministerie van Defensie weten.
5 uur geleden