Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Barcelona valt weer onder lockdownmaatregelen

Barcelona valt weer onder lockdownmaatregelen

BARCELONA (ANP) - Theaters, bioscopen, sportcentra, zwembaden en discotheken gaan in de metropool Barcelona weer dicht om een nieuwe verspreiding van het gevreesde coronavirus tegen te gaan. De Catalaanse regering heeft dit vrijdag bepaald. Ze breidt daarmee het gebied waar weer coronamaatregelen in Catalonië van kracht zijn aanzienlijk uit. Er was al een stadsdeel waar die weer waren ingevoerd, net als in de regio van de stad Lérida, 130 kilometer westelijker.

De regering roept de bevolking van Barcelona de komende 15 dagen op alleen de deur uit gaan als het noodzakelijk is, zoals om boodschappen te doen of te gaan werken. Er wordt ook op aangedrongen dit weekend niet naar tweede huisjes buiten de stad te gaan en niet samen te komen in groepen van meer dan tien mensen. De lockdown wordt niet strikt afgedwongen, maar cafés en restaurants mogen slechts de helft van hun capaciteit aan plaatsen benutten en moeten om 20.00 uur sluiten.

Meer uit Buitenland

Trump: we moeten Afghanen onderzoeken die onder Biden aankwamen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn regering opgeroepen Afghaanse immigranten die tijdens de regering van voormalig president Joe Biden de Verenigde Staten zijn binnengekomen, opnieuw te onderzoeken. Dat deed Trump in een vooraf opgenomen toespraak vanuit Florida, waar hij Thanksgiving doorbrengt.

1 uur geleden
FBI: gardisten in kritieke toestand na aanval bij Witte Huis

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn neergeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Volgens de veiligheidsdienst FBI zijn ze in kritieke toestand na de aanval. Aanvankelijk had de gouverneur van de staat West Virginia, waaruit de twee gardisten afkomstig zijn, gemeld dat ze waren overleden. Later kwam hij daarop terug.

1 uur geleden
Onduidelijkheid over lot gardisten na schietpartij bij Witte Huis

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn neergeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Aanvankelijk had de gouverneur van de staat West Virginia, waaruit de twee gardisten afkomstig zijn, gemeld dat ze waren overleden. Later zei de gouverneur dat hij tegenstrijdige berichten ontving over de toestand van de twee.

7 uur geleden
Twee gardisten doodgeschoten in buurt van Witte Huis

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn doodgeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Dat ging tijdelijk op slot. De Amerikaanse president Donald Trump was in Florida. Het motief van de schietpartij is nog onbekend.

8 uur geleden
Witte Huis op slot na schietpartij in de buurt

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis in Washington is op slot gegaan door een schietpartij in de buurt. De lockdown werd gemeld door het kantoor van de Amerikaanse president Donald Trump.

9 uur geleden
President Nigeria roept noodtoestand uit om ontvoeringen

ABUJA (ANP/AFP) - De president van Nigeria, Bola Tinubu, heeft een noodtoestand afgekondigd, nu het land kampt met een golf van massale ontvoeringen.

9 uur geleden
Kevin Spacey in oktober opnieuw voor de rechter

LONDEN (ANP/AFP) - Kevin Spacey staat volgend jaar een nieuwe rechtszaak te wachten. De Hollywood-acteur moet in oktober in Londen voorkomen in een zaak die draait om drie aanklachten van seksueel misbruik, is woensdag bekendgemaakt.

10 uur geleden