Barcelona valt weer onder lockdownmaatregelen
BARCELONA (ANP) - Theaters, bioscopen, sportcentra, zwembaden en discotheken gaan in de metropool Barcelona weer dicht om een nieuwe verspreiding van het gevreesde coronavirus tegen te gaan. De Catalaanse regering heeft dit vrijdag bepaald. Ze breidt daarmee het gebied waar weer coronamaatregelen in Catalonië van kracht zijn aanzienlijk uit. Er was al een stadsdeel waar die weer waren ingevoerd, net als in de regio van de stad Lérida, 130 kilometer westelijker.
De regering roept de bevolking van Barcelona de komende 15 dagen op alleen de deur uit gaan als het noodzakelijk is, zoals om boodschappen te doen of te gaan werken. Er wordt ook op aangedrongen dit weekend niet naar tweede huisjes buiten de stad te gaan en niet samen te komen in groepen van meer dan tien mensen. De lockdown wordt niet strikt afgedwongen, maar cafés en restaurants mogen slechts de helft van hun capaciteit aan plaatsen benutten en moeten om 20.00 uur sluiten.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - De hitte heeft in Duitsland dit jaar tot nu toe aan 14.000 mensen het leven gekost, schat het Robert Koch Institut (RKI). Het werkelijke aantal is volgens het gezondheidsinstituut waarschijnlijk nog hoger. 2026 is daarmee nu al een van de dodelijkste jaren in lange tijd.
50 minuten geledenLUIK (ANP/BELGA) - Het bestrijden van de brand in het Belgische gebied de Hoge Venen werd in de nacht van woensdag op donderdag bemoeilijkt door het slechte weer. Het zicht was slecht, er waren bomen omgevallen door de storm en de paden waren moeilijk begaanbaar, meldt het bestuur van de provincie Luik.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Het dodental door aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot dertien, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Rusland "investeert in ballistische raketten en escalatie", zegt de president. Daar helpen volgens hem alleen Patriot-raketten tegen. Hij vraagt al langer om die luchtverdedigingsraketten omdat Oekraïne er niet genoeg heeft om Russische aanvallen met de zware, snelle wapens af te slaan.
2 uur geledenBOGOTÁ (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Colombia heeft een economische noodtoestand van dertig dagen uitgeroepen om de gevolgen van de aardbeving aan te pakken. Het decreet, dat woensdagavond lokale tijd door de hele ministerraad werd ondertekend, geeft president Abelardo de la Espriella tijdelijk de bevoegdheid om economische en fiscale regels in te voeren zonder goedkeuring van het parlement.
3 uur geledenHONGKONG (ANP/RTR) - Een Chinese rechtbank heeft de oprichter van het omgevallen vastgoedconcern China Evergrande Group veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Ook moeten al zijn persoonlijke bezittingen in beslag worden genomen, zo oordeelde de rechtbank.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van woensdag op donderdag bestookt met Russische ballistische raketten, zo liet burgemeester Vitali Klitsjko weten. Daarbij zouden zeker acht doden zijn gevallen en raakten 33 anderen gewond. Aan de oostkant van Kyiv, in het district Brovary, kwam ook een man om het leven.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag gewaarschuwd voor economische consequenties voor elk land dat Teheran steunt of Iran "op enigerlei wijze een reddingsboei toewerpt".
9 uur geleden