Barcelona-trainer rekent op Olmo in finale Spaanse Supercup
JEDDAH (ANP/DPA) - Barcelona-trainer Hansi Flick heeft voor zondag in de strijd om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid Dani Olmo terug. Nadat de hoogste Spaanse sportrechtbank had bepaald dat de registratie van Olmo en Pau Víctor voorlopig is verlengd, kan de Duitser beide spelers weer opstellen. Met name Olmo speelt een belangrijke rol in het elftal van Flick. "Er is geen probleem", zei de coach een dag voor een nieuwe editie van de 'Clásico' in het Saudische Jeddah.
Volgens Flick is Olmo vooral gelukkig dat hij weer mag voetballen nadat eerder twee verschillende rechters, de Spaanse voetbalbond (RFEF) en de hoogste Spaanse voetbalcompetitie (La Liga) het verzoek van de club om Olmo en Pau Víctor speelgerechtigd te krijgen voor de tweede helft van het seizoen hadden afgewezen. Dat kwam omdat Barcelona door de schuldenlast niet voldoet aan de regels voor het salarisplafond.
Door de verkoop van vip-loges aan een investeringsfonds in het verbouwde Camp Nou voor ongeveer 100 miljoen euro had Barcelona-voorzitter Joan Laporta gemeend de licentie voor beide spelers veilig te hebben gesteld. Maar uiteindelijk moest de hoogste sportrechtbank beslissen dat Olmo en Víctor voorlopig speelgerechtigd zijn.
"Ik heb tegen het team gezegd: als er veel rumoer is buiten, moeten we juist sterker zijn", vertelde Flick, die zijn eerste trofee met Barcelona kan veroveren sinds zijn aantreden afgelopen zomer. Barcelona staat in La Liga derde achter Real Madrid en Atlético Madrid. Flick: "Als we deze wedstrijd winnen, geeft dat ons meer vertrouwen voor de rest van het seizoen."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
13 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
16 uur geledenDENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
1 dag geleden