Barcelona-trainer rekent op Olmo in finale Spaanse Supercup
JEDDAH (ANP/DPA) - Barcelona-trainer Hansi Flick heeft voor zondag in de strijd om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid Dani Olmo terug. Nadat de hoogste Spaanse sportrechtbank had bepaald dat de registratie van Olmo en Pau Víctor voorlopig is verlengd, kan de Duitser beide spelers weer opstellen. Met name Olmo speelt een belangrijke rol in het elftal van Flick. "Er is geen probleem", zei de coach een dag voor een nieuwe editie van de 'Clásico' in het Saudische Jeddah.
Volgens Flick is Olmo vooral gelukkig dat hij weer mag voetballen nadat eerder twee verschillende rechters, de Spaanse voetbalbond (RFEF) en de hoogste Spaanse voetbalcompetitie (La Liga) het verzoek van de club om Olmo en Pau Víctor speelgerechtigd te krijgen voor de tweede helft van het seizoen hadden afgewezen. Dat kwam omdat Barcelona door de schuldenlast niet voldoet aan de regels voor het salarisplafond.
Door de verkoop van vip-loges aan een investeringsfonds in het verbouwde Camp Nou voor ongeveer 100 miljoen euro had Barcelona-voorzitter Joan Laporta gemeend de licentie voor beide spelers veilig te hebben gesteld. Maar uiteindelijk moest de hoogste sportrechtbank beslissen dat Olmo en Víctor voorlopig speelgerechtigd zijn.
"Ik heb tegen het team gezegd: als er veel rumoer is buiten, moeten we juist sterker zijn", vertelde Flick, die zijn eerste trofee met Barcelona kan veroveren sinds zijn aantreden afgelopen zomer. Barcelona staat in La Liga derde achter Real Madrid en Atlético Madrid. Flick: "Als we deze wedstrijd winnen, geeft dat ons meer vertrouwen voor de rest van het seizoen."
Meer uit Voetbal
STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
10 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.
30 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.
1 uur geledenCORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.
3 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - José Mourinho heeft een zaak aangespannen bij het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM) over disciplinaire sancties tijdens zijn periode als trainer bij de Turkse club Fenerbahçe, blijkt uit rechtbankdocumenten die het Franse persbureau AFP heeft ingezien. De sancties werden in november 2024 opgelegd door de Turkse voetbalbond TFF.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal is onderweg naar de Verenigde Staten. Het KLM-vliegtuig vertrok even na 16.30 uur, iets later dan gepland, vanaf Schiphol naar New York. Volgende week begint het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico.
4 uur geleden