Barcelona-trainer rekent op Olmo in finale Spaanse Supercup
JEDDAH (ANP/DPA) - Barcelona-trainer Hansi Flick heeft voor zondag in de strijd om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid Dani Olmo terug. Nadat de hoogste Spaanse sportrechtbank had bepaald dat de registratie van Olmo en Pau Víctor voorlopig is verlengd, kan de Duitser beide spelers weer opstellen. Met name Olmo speelt een belangrijke rol in het elftal van Flick. "Er is geen probleem", zei de coach een dag voor een nieuwe editie van de 'Clásico' in het Saudische Jeddah.
Volgens Flick is Olmo vooral gelukkig dat hij weer mag voetballen nadat eerder twee verschillende rechters, de Spaanse voetbalbond (RFEF) en de hoogste Spaanse voetbalcompetitie (La Liga) het verzoek van de club om Olmo en Pau Víctor speelgerechtigd te krijgen voor de tweede helft van het seizoen hadden afgewezen. Dat kwam omdat Barcelona door de schuldenlast niet voldoet aan de regels voor het salarisplafond.
Door de verkoop van vip-loges aan een investeringsfonds in het verbouwde Camp Nou voor ongeveer 100 miljoen euro had Barcelona-voorzitter Joan Laporta gemeend de licentie voor beide spelers veilig te hebben gesteld. Maar uiteindelijk moest de hoogste sportrechtbank beslissen dat Olmo en Víctor voorlopig speelgerechtigd zijn.
"Ik heb tegen het team gezegd: als er veel rumoer is buiten, moeten we juist sterker zijn", vertelde Flick, die zijn eerste trofee met Barcelona kan veroveren sinds zijn aantreden afgelopen zomer. Barcelona staat in La Liga derde achter Real Madrid en Atlético Madrid. Flick: "Als we deze wedstrijd winnen, geeft dat ons meer vertrouwen voor de rest van het seizoen."
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP) - Het Hard Rock Stadium zal na de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op tijd klaar zijn voor de start van het WK voetbal in juni. Dat zei Todd Boyan, vicepresident stadionbeheer van de Miami Dolphins. Het stadion van de American Football-spelers van de Dolphins staat zes weken voor de eerste wedstrijd van de eindronde nog compleet in het teken van de Formule 1-race, die zondag met Max Verstappen in zijn Red Bull op het tijdelijke stratencircuit rondom het stadion plaatsvindt.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.
2 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."
3 uur geledenARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse reageert vrijdag opgelucht op het advies van de advocaat-generaal dat de Arnhemse voetbalclub de proflicentie mag behouden. "Toen het gerechtshof in september oordeelde dat Vitesse de proflicentie terug moest krijgen, hadden we wel het idee dat dat op zorgvuldige wijze was besloten. Daarom was het vertrouwen nu ook groot. Al blijft het spannend, we hebben in deze soap al zoveel gekke situaties meegemaakt", reageert Susanne Wichhart, voorzitter van de supportersvereniging, telefonisch.
6 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat het advies van de advocaat-generaal in de zaak tegen Vitesse "zorgvuldig bestuderen". Dat heeft de voetbalbond bekendgemaakt. Volgens het advies slagen de cassatieklachten niet en mag Vitesse de proflicentie behouden.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse reageert verheugd op het advies van de advocaat-generaal, die vrijdag oordeelde dat de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie vorig jaar terecht terugkreeg. "Wij ervaren dit als een belangrijk juridisch signaal en blijven ons met dezelfde vastberadenheid inzetten voor een definitieve bestendiging van de toekomst van onze club", reageert Claudia Lap, voorzitter van de raad van commissarissen, in een persbericht van Vitesse.
7 uur geleden