Barcelona-trainer rekent op Olmo in finale Spaanse Supercup
JEDDAH (ANP/DPA) - Barcelona-trainer Hansi Flick heeft voor zondag in de strijd om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid Dani Olmo terug. Nadat de hoogste Spaanse sportrechtbank had bepaald dat de registratie van Olmo en Pau Víctor voorlopig is verlengd, kan de Duitser beide spelers weer opstellen. Met name Olmo speelt een belangrijke rol in het elftal van Flick. "Er is geen probleem", zei de coach een dag voor een nieuwe editie van de 'Clásico' in het Saudische Jeddah.
Volgens Flick is Olmo vooral gelukkig dat hij weer mag voetballen nadat eerder twee verschillende rechters, de Spaanse voetbalbond (RFEF) en de hoogste Spaanse voetbalcompetitie (La Liga) het verzoek van de club om Olmo en Pau Víctor speelgerechtigd te krijgen voor de tweede helft van het seizoen hadden afgewezen. Dat kwam omdat Barcelona door de schuldenlast niet voldoet aan de regels voor het salarisplafond.
Door de verkoop van vip-loges aan een investeringsfonds in het verbouwde Camp Nou voor ongeveer 100 miljoen euro had Barcelona-voorzitter Joan Laporta gemeend de licentie voor beide spelers veilig te hebben gesteld. Maar uiteindelijk moest de hoogste sportrechtbank beslissen dat Olmo en Víctor voorlopig speelgerechtigd zijn.
"Ik heb tegen het team gezegd: als er veel rumoer is buiten, moeten we juist sterker zijn", vertelde Flick, die zijn eerste trofee met Barcelona kan veroveren sinds zijn aantreden afgelopen zomer. Barcelona staat in La Liga derde achter Real Madrid en Atlético Madrid. Flick: "Als we deze wedstrijd winnen, geeft dat ons meer vertrouwen voor de rest van het seizoen."
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Telstar heeft in de uitwedstrijd bij Excelsior een voorsprong van twee doelpunten uit handen gegeven. Het werd in Rotterdam 2-2.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft de overtuigende bekeroverwinning op Ajax (6-0) geen goed vervolg kunnen geven in de Eredivisie. PEC Zwolle was op eigen veld met 3-1 te sterk voor de ploeg van trainer Maarten Martens.
4 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft het competitieduel bij nummer 4 RB Leipzig ruim gewonnen: 1-5. De regerend kampioen en koploper kwam in het oosten van Duitsland op achterstand, maar zette dat in de tweede helft recht. In de laatste tien minuten scoorde Bayern drie keer.
5 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Arsenal heeft op bezoek bij Nottingham Forest, de nummer 17 van de Premier League, met 0-0 gelijkgespeeld. De koploper loopt daarmee 1 punt uit op de huidige nummer 2 Manchester City, dat eerder op zaterdag verloor van Manchester United. Aston Villa, dat net als City een achterstand van 7 punten heeft op Arsenal, komt zondag nog in actie.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim vindt dat Ajax onnodig punten heeft verspeeld tegen Go Ahead Eagles (2-2). "We hadden bij rust met 3-0 of 4-0 moeten voorstaan", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.
5 uur geleden