Barcelona stelt kampioenschap Real Madrid nog even uit
VALLADOLID (ANP) - FC Barcelona heeft de strijd om het landskampioenschap nog niet helemaal opgegeven. De titelhouder pakte bij de bescheiden middenmoter Real Valladolid drie punten, maar dat ging niet zonder moeite. Een vroege treffer van Arturo Vidal bleek voldoende voor de derde competitiezege op rij: 0-1. Frenkie de Jong ontbrak nog steeds bij Barça wegens een kuitblessure, die hem nu bijna een maand aan de kant houdt.
Barcelona heeft nu 1 punt minder dan koploper Real Madrid, dat maandag bij middenmoter Granada aantreedt. De lijstaanvoerder kan in dat duel de landstitel nog niet veiligstellen. Er zijn daarna nog twee speelronden te gaan in La Liga. Indien Barça niet had gewonnen in Valladolid had Real Madrid het kampioenschap in Granada wel kunnen veroveren.
Vidal opende na een kwartier de score op aangeven van Lionel Messi. De Chileen schoot raak in de verre hoek (0-1). Voor Messi was het zijn twintigste assist dit seizoen in La Liga. Dat zijn de meeste assists voor een speler in een seizoen in La Liga sinds oud-ploeggenoot Xavi op 21 uitkwam in het seizoen 2008-2009.
Topaankoop Antoine Griezmann (ex-Atlético Madrid) miste kort na het doelpunt van Vidal een uitgelezen kans. In een riante positie raakte de geplaagde Franse spits, die zijn topvorm bij Barcelona maar niet kan vinden, de bal volledig verkeerd. Na de rust keerde Griezmann niet meer terug. Luis Suárez was zijn getergde vervanger. Ook hij kon de score in de tweede helft voor het fletse Barcelona niet verder uitbouwen.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.
7 uur geledenMONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.
10 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Real Madrid-aanvoerder Federico Valverde (27) is donderdag naar het ziekenhuis gebracht na een confrontatie met zijn teamgenoot Aurélien Tchouaméni. Dat melden diverse Spaanse media. In het ziekenhuis is volgens de berichten een snijwond in Valverdes gezicht gehecht.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.
20 uur geledenZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."
1 dag geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.
1 dag geledenBEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
1 dag geleden