Barcelona sluit seizoen af met kleine zege op Eibar
EIBAR (ANP) - FC Barcelona heeft met een nipte overwinning afscheid genomen van het seizoen. Trainer Ronald Koeman zag dat een doelpunt van Antoine Griezmann voldoende was voor een uitzege op het gedegradeerde Eibar (0-1).
Frenkie de Jong en Sergiño Dest hadden een basisplaats bij Barcelona, waar Lionel Messi ontbrak. De Argentijnse aanvaller heeft mogelijk zijn laatste duel voor Barcelona gespeeld, al hoopt de leiding van de club nog steeds dat hij zijn handtekening onder een nieuw contract zet.
Barcelona is als derde geëindigd in La Liga. Koeman won de beker met zijn ploeg en werd in de achtste finales van de Champions League uitgeschakeld door Paris Saint-Germain. Nu moet hij afwachten of dat voldoende is voor nog een seizoen bij zijn geliefde club.
Koeman
Koeman staat nog tot aan het einde van het volgende seizoen onder contract bij Barcelona. Toch weet de oud-bondscoach van het Nederlands elftal nog niet of hij ook na de zomer nog op de bank bij de nummer 3 van La Liga zit. Voorzitter Joan Laporta heeft grote veranderingen aangekondigd en wil nog niet zeggen of Koeman nog voorkomt in zijn plannen.
"In het laatste deel van het seizoen heb ik de steun van de club niet gevoeld", zei Koeman vrijdag op een persconferentie. "Ik weet dat we veranderingen moeten doorvoeren om prijzen te winnen en als dat betekent dat er een nieuwe coach of spelers moeten komen, dan is dat zo. Maar het moet dan wel worden gecommuniceerd."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA heeft volgens Britse media, waaronder de BBC en Sky Sports, een crisisoverleg gepland voor woensdag. De top van de wereldvoetbalbond zou in Marokko samenkomen om te overleggen over de ontstane ophef over het inmiddels geschrapte investeringsplan voor het WK.
7 uur geledenPIRAEUS (ANP) - NEC heeft in zijn eerste Europese wedstrijd sinds begin 2009 Olympiakos Piraeus in Griekenland op een gelijkspel gehouden. Het duel tussen de nummer 3 van de Eredivisie van afgelopen seizoen en de Griekse topploeg in de derde voorronde van de Champions League eindigde in 0-0. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag in stadion De Goffert.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft Wouter Goes langer aan zich gebonden. Het contract van de 22-jarige verdediger werd opengebroken en verlengd tot de zomer van 2030. De oude overeenkomst liep medio 2028 af.
11 uur geledenABIDJAN (ANP/AFP) - De voetbalbond van Ivoorkust heeft de Fransman Hervé Renard aangesteld als nieuwe bondscoach. De 57-jarige trainer is de opvolger van Emerse Faé, die na het afgelopen WK vertrok. Renard was tijdens het eindtoernooi twee wedstrijden bondscoach van Tunesië, onder meer tijdens het verloren groepsduel met Nederland.
15 uur geledenBERKANE (ANP/RTR) - Bondscoach Bubista van WK-deelnemer Kaapverdië is aangesteld als coach van de Marokkaanse club Renaissance Berkane. De club meldt dat de 56-jarige trainer, wiens volledige naam Pedro Leitão Brito is, een contract voor twee seizoenen heeft getekend.
18 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA verwacht geen reactie van voorzitter Gianni Infantino op de oproep om hervormingen bij de wereldvoetbalbond. De Zwitser schrapte zijn omstreden investeringsplan voor het WK, maar daarna spraken onder meer de Europese voetbalbond UEFA en de KNVB van een vertrouwensbreuk met de voorzitter. De roep om hervormingen klonk breder, maar Infantino houdt zich voorlopig stil, verwacht een FIFA-woordvoerder.
19 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Wereldvoetbalbond FIFA ontkent dat voorzitter Gianni Infantino steun heeft gezocht bij de Amerikaanse president Donald Trump na de massale kritiek op het inmiddels ingetrokken WK-investeringsplan. "De FIFA-voorzitter heeft de afgelopen dagen geen enkel telefoontje gepleegd naar de Amerikaanse president of leden van zijn regering. Het is puur verzonnen", reageert de FIFA dinsdag op X.
20 uur geleden