Barcelona sluit seizoen af met kleine zege op Eibar
EIBAR (ANP) - FC Barcelona heeft met een nipte overwinning afscheid genomen van het seizoen. Trainer Ronald Koeman zag dat een doelpunt van Antoine Griezmann voldoende was voor een uitzege op het gedegradeerde Eibar (0-1).
Frenkie de Jong en Sergiño Dest hadden een basisplaats bij Barcelona, waar Lionel Messi ontbrak. De Argentijnse aanvaller heeft mogelijk zijn laatste duel voor Barcelona gespeeld, al hoopt de leiding van de club nog steeds dat hij zijn handtekening onder een nieuw contract zet.
Barcelona is als derde geëindigd in La Liga. Koeman won de beker met zijn ploeg en werd in de achtste finales van de Champions League uitgeschakeld door Paris Saint-Germain. Nu moet hij afwachten of dat voldoende is voor nog een seizoen bij zijn geliefde club.
Koeman
Koeman staat nog tot aan het einde van het volgende seizoen onder contract bij Barcelona. Toch weet de oud-bondscoach van het Nederlands elftal nog niet of hij ook na de zomer nog op de bank bij de nummer 3 van La Liga zit. Voorzitter Joan Laporta heeft grote veranderingen aangekondigd en wil nog niet zeggen of Koeman nog voorkomt in zijn plannen.
"In het laatste deel van het seizoen heb ik de steun van de club niet gevoeld", zei Koeman vrijdag op een persconferentie. "Ik weet dat we veranderingen moeten doorvoeren om prijzen te winnen en als dat betekent dat er een nieuwe coach of spelers moeten komen, dan is dat zo. Maar het moet dan wel worden gecommuniceerd."
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).
9 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.
10 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."
11 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft de thuiswedstrijd tegen Genoa gewonnen (2-0). De club uit Turijn leidde na zeventien minuten met twee doelpunten verschil. Bremer en Weston McKennie passeerden de Nederlandse doelman Justin Bijlow van de bezoekers uit Genua.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is weer een stap dichter bij de titel in de eerste divisie gekomen. De koploper won ook de thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven (4-0). Daryl van Mieghem, Steven van der Sloot, Jesse Bal en Nigel Thomas maakten de doelpunten.
13 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.
19 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.
23 uur geleden