Barcelona sluit oefenperiode af met magere zege
BARCELONA (ANP) - Barcelona heeft de oefenperiode afgesloten met een magere zege. Het thuisduel met Elche, dat naar het hoogste niveau is gepromoveerd, eindigde in 1-0. Antoine Griezmann opende vroeg in de wedstrijd de score uit een ragfijne aanval. Daarna viel de productie stil ondanks een aantal fraaie kansen. Dankzij doelman Neto bleef de ploeg van trainer Ronald Koeman in de slotfase een pijnlijke gelijkmaker bespaard.
Voor Barça was het de derde overwinning op rij in de voorbereidingsperiode. Eerder werden Girona en Gimnàstic de Tarragona met 3-1 verslagen. Het duel met Elche vond plaats in het kader van de Joan Gamper Trophy.
Koeman wisselde na de rust diverse spelers, maar middenvelder Frenkie de Jong mocht het duel voltooien. Miralem Pjanic (ex-Juventus) maakte als invaller zijn debuut bij Barcelona. Doordat de Bosnische middenvelder vorige maand besmet was geraakt met het coronavirus moest hij in zijn geboorteland in quarantaine voordat hij zich in Spanje bij zijn nieuwe ploeggenoten kon voegen.
In de selectie van Koeman ontbraken opnieuw Luis Suárez en Arturo Vidal. Beide spelers komen in principe niet meer voor in de plannen van de oud-bondscoach. Zowel Suárez als Vidal is al enige tijd bezig om een nieuwe club te vinden.
Barcelona begint op 27 september aan La Liga met een thuiswedstrijd tegen Villarreal.
Meer uit Voetbal
SOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.
2 uur geledenISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.
3 uur geledenTILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
7 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
8 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
11 uur geleden