Barcelona sluit oefenperiode af met magere zege
BARCELONA (ANP) - Barcelona heeft de oefenperiode afgesloten met een magere zege. Het thuisduel met Elche, dat naar het hoogste niveau is gepromoveerd, eindigde in 1-0. Antoine Griezmann opende vroeg in de wedstrijd de score uit een ragfijne aanval. Daarna viel de productie stil ondanks een aantal fraaie kansen. Dankzij doelman Neto bleef de ploeg van trainer Ronald Koeman in de slotfase een pijnlijke gelijkmaker bespaard.
Voor Barça was het de derde overwinning op rij in de voorbereidingsperiode. Eerder werden Girona en Gimnàstic de Tarragona met 3-1 verslagen. Het duel met Elche vond plaats in het kader van de Joan Gamper Trophy.
Koeman wisselde na de rust diverse spelers, maar middenvelder Frenkie de Jong mocht het duel voltooien. Miralem Pjanic (ex-Juventus) maakte als invaller zijn debuut bij Barcelona. Doordat de Bosnische middenvelder vorige maand besmet was geraakt met het coronavirus moest hij in zijn geboorteland in quarantaine voordat hij zich in Spanje bij zijn nieuwe ploeggenoten kon voegen.
In de selectie van Koeman ontbraken opnieuw Luis Suárez en Arturo Vidal. Beide spelers komen in principe niet meer voor in de plannen van de oud-bondscoach. Zowel Suárez als Vidal is al enige tijd bezig om een nieuwe club te vinden.
Barcelona begint op 27 september aan La Liga met een thuiswedstrijd tegen Villarreal.
Meer uit Voetbal
XI'AN (ANP) - Henk Fraser is de nieuwe trainer van Shaanxi Union. De Chinese club, die uitkomt in de tweede divisie, meldde de komst van de Nederlander op sociale media. Fraser is aangesteld door landgenoot Edwin Petersen, die technisch directeur is.
7 uur geledenCAGLIARI (ANP) - AC Milan heeft de koppositie in de Serie A overgenomen van stadgenoot Internazionale. De club van coach Massimiliano Allegri won het uitduel bij Cagliari op Sardinië met 1-0. Rafael Leão maakte in de 50e minuut het winnende doelpunt.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Arsenal-trainer Mikel Arteta wil met een landstitel een einde maken aan een historische vloek. Dat zei de Spanjaard vrijdag op een persconferentie in Londen. Arsenal heeft nog nooit de Premier League gewonnen nadat het op nieuwjaarsdag bovenaan had gestaan. De Londense club is na negentien duels koploper met 4 punten voorsprong op Manchester City.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is ondanks een ongeslagen reeks van zeven wedstrijden in de Premier League geen titelkandidaat. Dat zei coach Arne Slot van de regerend kampioen in aanloop naar de confrontatie tegen Fulham komende zondag. "Realistisch gezien staan Arsenal en Manchester City te ver van ons af op dit moment. We moeten daar niet naar kijken", aldus de Nederlandse trainer, die met zijn ploeg vierde staat, 12 punten achter koploper Arsenal en 8 punten minder dan nummer 2 Manchester City.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Niclas Füllkrug maakt het seizoen af bij AC Milan. De huidige nummer 2 van de Serie A huurt de Duitse spits van West Ham United en kan hem komende zomer definitief overnemen.
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Alassane Pléa en Nick Olij gaan met PSV mee op trainingskamp naar Spanje. Beide spelers revalideren nog van een blessure, maar zijn door trainer Peter Bosz uitgenodigd.
17 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman staat voor een rentree bij Newcastle United. "Hij traint weer met de groep mee", vertelde trainer Eddie Howe op een persconferentie voor het competitieduel van zondag met Crystal Palace. "Hij kan weer een rol voor ons spelen."
20 uur geleden