Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Barcelona schudt Sevilla in verlenging van zich af

Barcelona schudt Sevilla in verlenging van zich af

BARCELONA (ANP) - Barcelona heeft de finale van de Spaanse beker bereikt. De formatie van coach Ronald Koeman won, weliswaar na verlenging, met 3-0 van Sevilla. Dat was voldoende om de nederlaag (2-0) van de uitwedstrijd te doen vergeten. Martin Braithwaite besliste het duel in extra tijd. Frenkie de Jong speelde mee bij Barcelona.

Ousmane Dembélé opende al vroeg de score. De Franse aanvaller leek bezig met een actie waar hij niet meer uit zou komen, maar schoot de bal vervolgens onverwacht in het dak van het doel van Tomáš Vaclík.

In de 72e minuut kreeg Lucas Ocampos een ideale mogelijkheid Sevilla naar een vrijwel zekere finaleplaats te schieten. De Argentijnse invaller zag zijn strafschop echter gestopt door Marc-André ter Stegen. In blessuretijd kreeg de Braziliaan Fernando van Sevilla de rode kaart. Daarna kopte Gerard Piqué alsnog de 2-0 binnen en stelde daarmee de verlenging zeker.

De mogelijkheden op andere prijzen dan de beker zijn klein voor Barcelona. In de competitie heeft Barcelona een achterstand van 5 punten, met een wedstrijd meer, op Atlético Madrid. De kans dat de formatie in de Champions League verder komt is niet groot, na de nederlaag van 1-4 in het eerste duel met Paris Saint-Germain.

Luuk de Jong werd in de 54e minuut vervangen bij Sevilla, toen coach Julen Lopetegui gelijktijdig drie wissels toepaste. Karim Rekik kwam er op hetzelfde moment in. De Jong kreeg ook nog de rode kaart, maar dat was nadat hij al op de tribune had plaatsgenomen.

Levante en Athletic Club spelen donderdag hun halve finale. De eerste ontmoeting eindigde in 1-1. De finale is half april.

Meer uit Sport

Márquez wint na val alsnog sprintrace MotoGP in Jerez

JEREZ (ANP) - Marc Márquez heeft een spectaculaire sprintrace gewonnen bij de Grote Prijs van Spanje. De regerend wereldkampioen in de MotoGP leek kansloos na een val op een door de regen nat geworden baan, maar wist na een motorwissel alsnog als eerste over de finish te rijden op het circuit van Jerez. Francesco Bagnaia, zijn Italiaanse teamgenoot bij Ducati, eindigde als tweede en de Italiaan Franco Morbidelli werd derde.

13 uur geleden
Motorracer Veijer verovert zijn eerste pole position in Moto2

JEREZ (ANP) - Collin Veijer heeft voor het eerst in zijn carrière poleposition veroverd in de Moto2. De Nederlandse wegracer was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. Hij was nipt sneller dan thuisrijders Álex Escrig en Manuel González.

15 uur geleden
Wielrenner Alaphilippe mist Luik-Bastenaken-Luik om gezondheid

LUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.

16 uur geleden
MotoGP-kampioen Márquez pakt in Spanje eerste pole van dit jaar

JEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.

17 uur geleden
Sinner moeizaam naar derde ronde masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.

1 dag geleden
Alcaraz kan door polsblessure titel Roland Garros niet verdedigen

MADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.

1 dag geleden
EK atletiek van 2028 in Poolse Chorzow

CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.

1 dag geleden