Barcelona schudt Sevilla in verlenging van zich af
BARCELONA (ANP) - Barcelona heeft de finale van de Spaanse beker bereikt. De formatie van coach Ronald Koeman won, weliswaar na verlenging, met 3-0 van Sevilla. Dat was voldoende om de nederlaag (2-0) van de uitwedstrijd te doen vergeten. Martin Braithwaite besliste het duel in extra tijd. Frenkie de Jong speelde mee bij Barcelona.
Ousmane Dembélé opende al vroeg de score. De Franse aanvaller leek bezig met een actie waar hij niet meer uit zou komen, maar schoot de bal vervolgens onverwacht in het dak van het doel van Tomáš Vaclík.
In de 72e minuut kreeg Lucas Ocampos een ideale mogelijkheid Sevilla naar een vrijwel zekere finaleplaats te schieten. De Argentijnse invaller zag zijn strafschop echter gestopt door Marc-André ter Stegen. In blessuretijd kreeg de Braziliaan Fernando van Sevilla de rode kaart. Daarna kopte Gerard Piqué alsnog de 2-0 binnen en stelde daarmee de verlenging zeker.
De mogelijkheden op andere prijzen dan de beker zijn klein voor Barcelona. In de competitie heeft Barcelona een achterstand van 5 punten, met een wedstrijd meer, op Atlético Madrid. De kans dat de formatie in de Champions League verder komt is niet groot, na de nederlaag van 1-4 in het eerste duel met Paris Saint-Germain.
Luuk de Jong werd in de 54e minuut vervangen bij Sevilla, toen coach Julen Lopetegui gelijktijdig drie wissels toepaste. Karim Rekik kwam er op hetzelfde moment in. De Jong kreeg ook nog de rode kaart, maar dat was nadat hij al op de tribune had plaatsgenomen.
Levante en Athletic Club spelen donderdag hun halve finale. De eerste ontmoeting eindigde in 1-1. De finale is half april.
Meer uit Sport
DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van McLaren heeft de gebeurtenissen tijdens de Grote Prijs van Las Vegas achter zich gelaten. Dat stelt teambaas Andrea Stella in een persbericht, in aanloop naar de GP van Qatar.
12 uur geledenDOHA (ANP) - Max Verstappen gaat de strijd om de wereldtitel in de Formule 1 "race voor race bekijken". Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in aanloop naar de GP van Qatar via zijn team Red Bull. "We gaan elk raceweekend in met de instelling om zoveel mogelijk punten te pakken", aldus Verstappen. "We kunnen ons alleen een perfect weekend veroorloven."
15 uur geledenDOHA (ANP) - Adrian Newey wordt komend seizoen de nieuwe teambaas van Aston Martin. Dat heeft het Formule 1-team bekendgemaakt. Hij volgt daarmee Andy Cowell op, die een andere functie krijgt.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Lois Abbingh stopt na dit seizoen met handballen. Dat zei de aanvoerster van Oranje tijdens een persmoment in Ahoy voorafgaand aan haar laatste WK.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - De Italiaanse skiester Federica Brignone is zeven maanden na een dubbele beenbreuk terug op de piste. Volgens de Italiaanse wintersportfederatie gaat ze er alles aan doen om aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo deel te nemen.
17 uur geledenDOHA (ANP) - Max Verstappen is genomineerd voor 'de actie van het jaar'. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kan die prijs tijdens het gala van autosportfederatie FIA later dit jaar winnen. Verstappen maakte zijn in het oog springende actie na de start van de GP in Imola waar hij Oscar Piastri voorbijging. Lando Norris en Oliver Bearman zijn de andere genomineerden.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse hockeysters reizen zonder Pien Sanders naar Argentinië voor de start van het nieuwe seizoen van de Pro League. De aanvoerster is onvoldoende fit voor twee dubbele confrontaties met het gastland en Duitsland.
22 uur geleden