Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Barcelona schudt Sevilla in verlenging van zich af

Barcelona schudt Sevilla in verlenging van zich af

BARCELONA (ANP) - Barcelona heeft de finale van de Spaanse beker bereikt. De formatie van coach Ronald Koeman won, weliswaar na verlenging, met 3-0 van Sevilla. Dat was voldoende om de nederlaag (2-0) van de uitwedstrijd te doen vergeten. Martin Braithwaite besliste het duel in extra tijd. Frenkie de Jong speelde mee bij Barcelona.

Ousmane Dembélé opende al vroeg de score. De Franse aanvaller leek bezig met een actie waar hij niet meer uit zou komen, maar schoot de bal vervolgens onverwacht in het dak van het doel van Tomáš Vaclík.

In de 72e minuut kreeg Lucas Ocampos een ideale mogelijkheid Sevilla naar een vrijwel zekere finaleplaats te schieten. De Argentijnse invaller zag zijn strafschop echter gestopt door Marc-André ter Stegen. In blessuretijd kreeg de Braziliaan Fernando van Sevilla de rode kaart. Daarna kopte Gerard Piqué alsnog de 2-0 binnen en stelde daarmee de verlenging zeker.

De mogelijkheden op andere prijzen dan de beker zijn klein voor Barcelona. In de competitie heeft Barcelona een achterstand van 5 punten, met een wedstrijd meer, op Atlético Madrid. De kans dat de formatie in de Champions League verder komt is niet groot, na de nederlaag van 1-4 in het eerste duel met Paris Saint-Germain.

Luuk de Jong werd in de 54e minuut vervangen bij Sevilla, toen coach Julen Lopetegui gelijktijdig drie wissels toepaste. Karim Rekik kwam er op hetzelfde moment in. De Jong kreeg ook nog de rode kaart, maar dat was nadat hij al op de tribune had plaatsgenomen.

Levante en Athletic Club spelen donderdag hun halve finale. De eerste ontmoeting eindigde in 1-1. De finale is half april.

Meer uit Sport

Verstappen 7e in kwalificatie sprintrace Canada, Russell op pole

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.

2 uur geleden
Volleybalsters verslaan Oekraïne in Four Nations Cup

APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.

4 uur geleden
Zeilster Wind vijfde op EK in ILCA6-klasse

KASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.

7 uur geleden
Italiaan Bettiol wint dertiende etappe Giro d'Italia

VERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.

9 uur geleden
Wielrenster Kool sprint naar winst in Veenendaal-Veenendaal

VEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.

9 uur geleden
Wiebes wint ook tweede etappe in Ronde van Burgos in de sprint

BODEGA VIÑA PEDROSA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede ritzege in de Ronde van Burgos geboekt. De Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was net als een dag eerder na 122 kilometer in de sprint van de tweede etappe van Castrojeriz naar Bodega Viña Pedrosa de beste. Op de oplopende finishstraat bleef ze de Italiaanse Elisa Balsamo en Ally Wollaston uit Australië voor.

10 uur geleden
Van Westering sluit tot Spelen aan bij zwemselectie in Eindhoven

NIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.

15 uur geleden