Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Barcelona rekent op recordaantal toeschouwers bij vrouwenduel

Barcelona rekent op recordaantal toeschouwers bij vrouwenduel

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona rekent woensdag in Camp Nou op een recordaantal toeschouwers bij het duel met Real Madrid in de Champions League voor vrouwen. Voorzitter Joan Laporta heeft alle seizoenkaarthouders, die gratis naar binnen kunnen, opgeroepen om te komen. De overige tickets werden voor een gereduceerd tarief verkocht.

FC Barcelona maakte in januari al bekend dat de vrouwen-Clásico is uitverkocht. Desondanks zijn er sindsdien nog wel wat tickets in de verkoop gekomen. Naar verwachting komen woensdagavond ruim 90.000 mensen naar het stadion, dat plaats heeft voor bijna 100.000 bezoekers. Barcelona won vorige week, zonder de geblesseerde Lieke Martens, het eerste duel in de kwartfinales in Madrid met 3-1. Het is onzeker of Martens in Camp Nou wel kan meedoen bij de titelverdediger in de Champions League.

Het bezoekersrecord bij een clubwedstrijd bij de vrouwen staat op 60.739 toeschouwers, drie jaar geleden in Madrid bij Atlético - Barcelona. Internationaal is de best bezochte wedstrijd van voetbalsters tot nu toe de WK-finale van 1999 tussen de Verenigde Staten en China. Ruim 90.000 toeschouwers zagen in de Rose Bowl in Pasadena het gastland de wereldtitel pakken.

Trots

"We roepen al onze socios (leden) op om te komen en gebruik te maken van hun toegangskaart", aldus Laporta. "We willen het wereldrecord voor een vrouwenwedstrijd verbeteren. We zijn trots op onze buitengewone voetbalsters, die voetballen in de stijl van Barcelona: attractief en spectaculair. Ze zijn de beste ploeg ter wereld. In een vol stadion kunnen ze nóg beter zijn."

"Ik kan me nog niet voorstellen hoe het is om in Camp Nou te spelen", zei sterspeelster Alèxia Putellas, die in Madrid twee keer scoorde. "Ik ben erg trots dat de club dit mogelijk maakt. Dit is een belangrijk moment voor het vrouwenvoetbal."

Meer uit Voetbal

UEFA schorst Prestianni na vermeend racisme voor return in Madrid

NYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.

1 uur geleden
Advocaat stopt per direct als bondscoach van WK-deelnemer Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.

7 uur geleden
Troost stapt uit de raad van commissarissen van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.

16 uur geleden
Coach Van Persie vooral tevreden over eerste helft van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."

19 uur geleden
Feyenoord verslaat Telstar met twee doelpunten van Hadj Moussa

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.

19 uur geleden
Feyenoord steviger op tweede plaats na zege met invaller Sterling

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.

19 uur geleden
AC Milan verliest koploper Inter na nederlaag uit het zicht

MILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.

21 uur geleden