Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Barcelona rekent op recordaantal toeschouwers bij vrouwenduel

Barcelona rekent op recordaantal toeschouwers bij vrouwenduel

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona rekent woensdag in Camp Nou op een recordaantal toeschouwers bij het duel met Real Madrid in de Champions League voor vrouwen. Voorzitter Joan Laporta heeft alle seizoenkaarthouders, die gratis naar binnen kunnen, opgeroepen om te komen. De overige tickets werden voor een gereduceerd tarief verkocht.

FC Barcelona maakte in januari al bekend dat de vrouwen-Clásico is uitverkocht. Desondanks zijn er sindsdien nog wel wat tickets in de verkoop gekomen. Naar verwachting komen woensdagavond ruim 90.000 mensen naar het stadion, dat plaats heeft voor bijna 100.000 bezoekers. Barcelona won vorige week, zonder de geblesseerde Lieke Martens, het eerste duel in de kwartfinales in Madrid met 3-1. Het is onzeker of Martens in Camp Nou wel kan meedoen bij de titelverdediger in de Champions League.

Het bezoekersrecord bij een clubwedstrijd bij de vrouwen staat op 60.739 toeschouwers, drie jaar geleden in Madrid bij Atlético - Barcelona. Internationaal is de best bezochte wedstrijd van voetbalsters tot nu toe de WK-finale van 1999 tussen de Verenigde Staten en China. Ruim 90.000 toeschouwers zagen in de Rose Bowl in Pasadena het gastland de wereldtitel pakken.

Trots

"We roepen al onze socios (leden) op om te komen en gebruik te maken van hun toegangskaart", aldus Laporta. "We willen het wereldrecord voor een vrouwenwedstrijd verbeteren. We zijn trots op onze buitengewone voetbalsters, die voetballen in de stijl van Barcelona: attractief en spectaculair. Ze zijn de beste ploeg ter wereld. In een vol stadion kunnen ze nóg beter zijn."

"Ik kan me nog niet voorstellen hoe het is om in Camp Nou te spelen", zei sterspeelster Alèxia Putellas, die in Madrid twee keer scoorde. "Ik ben erg trots dat de club dit mogelijk maakt. Dit is een belangrijk moment voor het vrouwenvoetbal."

Meer uit Voetbal

FC Utrecht kan geen beroep doen op Min tegen sc Heerenveen

UTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.

1 uur geleden
UEFA past format Nations League en EK-kwalificatie aan

NYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.

2 uur geleden
PSG-coach Luis Enrique roemt defensieve kwaliteiten Dembélé

PARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.

2 uur geleden
Spaanse middenvelder López van FC Barcelona mist WK

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.

5 uur geleden
Tottenham blijft in degradatiegevaar na nederlaag tegen Chelsea

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.

20 uur geleden
Arsenal kampioen van Engeland na puntenverlies Manchester City

BOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.

21 uur geleden
FC Utrecht neemt Alarcón definitief over van FC Porto

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.

22 uur geleden