Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Barcelona rekent op recordaantal toeschouwers bij vrouwenduel

Barcelona rekent op recordaantal toeschouwers bij vrouwenduel

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona rekent woensdag in Camp Nou op een recordaantal toeschouwers bij het duel met Real Madrid in de Champions League voor vrouwen. Voorzitter Joan Laporta heeft alle seizoenkaarthouders, die gratis naar binnen kunnen, opgeroepen om te komen. De overige tickets werden voor een gereduceerd tarief verkocht.

FC Barcelona maakte in januari al bekend dat de vrouwen-Clásico is uitverkocht. Desondanks zijn er sindsdien nog wel wat tickets in de verkoop gekomen. Naar verwachting komen woensdagavond ruim 90.000 mensen naar het stadion, dat plaats heeft voor bijna 100.000 bezoekers. Barcelona won vorige week, zonder de geblesseerde Lieke Martens, het eerste duel in de kwartfinales in Madrid met 3-1. Het is onzeker of Martens in Camp Nou wel kan meedoen bij de titelverdediger in de Champions League.

Het bezoekersrecord bij een clubwedstrijd bij de vrouwen staat op 60.739 toeschouwers, drie jaar geleden in Madrid bij Atlético - Barcelona. Internationaal is de best bezochte wedstrijd van voetbalsters tot nu toe de WK-finale van 1999 tussen de Verenigde Staten en China. Ruim 90.000 toeschouwers zagen in de Rose Bowl in Pasadena het gastland de wereldtitel pakken.

Trots

"We roepen al onze socios (leden) op om te komen en gebruik te maken van hun toegangskaart", aldus Laporta. "We willen het wereldrecord voor een vrouwenwedstrijd verbeteren. We zijn trots op onze buitengewone voetbalsters, die voetballen in de stijl van Barcelona: attractief en spectaculair. Ze zijn de beste ploeg ter wereld. In een vol stadion kunnen ze nóg beter zijn."

"Ik kan me nog niet voorstellen hoe het is om in Camp Nou te spelen", zei sterspeelster Alèxia Putellas, die in Madrid twee keer scoorde. "Ik ben erg trots dat de club dit mogelijk maakt. Dit is een belangrijk moment voor het vrouwenvoetbal."

Meer uit Voetbal

Barcelona verliest van Real Sociedad

SAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).

8 uur geleden
Echteld vervangt vertrokken hoofdtrainer Martens bij AZ

ALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.

9 uur geleden
Senegal wint Afrika Cup na gemiste strafschop van Marokkaan Díaz

RABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.

9 uur geleden
Senegal stapt van veld in finale van Afrika Cup tegen Marokko

RABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.

10 uur geleden
Aanvaller Malen debuteert met doelpunt voor AS Roma

TURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).

11 uur geleden
Timber rekent op snel vertrek bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Quinten Timber heeft waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Feyenoord gespeeld. "Er is veel beweging", zei hij na de nederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4) bij ESPN. "De kans is groot dat er de komende dagen iets gebeurt."

12 uur geleden
Van Persie: ik heb deze film al twintig keer afgedraaid

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie maakt zich niet druk over de kritiek op zijn functioneren als trainer van Feyenoord. "Ik heb deze film al twintig keer afgedraaid als speler", zei hij na de thuisnederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4). "Opgehemeld worden en weer afgebrand worden. Mij gaat aan het hart dat het slecht gaat met ons team. Dat wil ik omdraaien."

12 uur geleden