Barcelona rekent op recordaantal toeschouwers bij vrouwenduel
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona rekent woensdag in Camp Nou op een recordaantal toeschouwers bij het duel met Real Madrid in de Champions League voor vrouwen. Voorzitter Joan Laporta heeft alle seizoenkaarthouders, die gratis naar binnen kunnen, opgeroepen om te komen. De overige tickets werden voor een gereduceerd tarief verkocht.
FC Barcelona maakte in januari al bekend dat de vrouwen-Clásico is uitverkocht. Desondanks zijn er sindsdien nog wel wat tickets in de verkoop gekomen. Naar verwachting komen woensdagavond ruim 90.000 mensen naar het stadion, dat plaats heeft voor bijna 100.000 bezoekers. Barcelona won vorige week, zonder de geblesseerde Lieke Martens, het eerste duel in de kwartfinales in Madrid met 3-1. Het is onzeker of Martens in Camp Nou wel kan meedoen bij de titelverdediger in de Champions League.
Het bezoekersrecord bij een clubwedstrijd bij de vrouwen staat op 60.739 toeschouwers, drie jaar geleden in Madrid bij Atlético - Barcelona. Internationaal is de best bezochte wedstrijd van voetbalsters tot nu toe de WK-finale van 1999 tussen de Verenigde Staten en China. Ruim 90.000 toeschouwers zagen in de Rose Bowl in Pasadena het gastland de wereldtitel pakken.
Trots
"We roepen al onze socios (leden) op om te komen en gebruik te maken van hun toegangskaart", aldus Laporta. "We willen het wereldrecord voor een vrouwenwedstrijd verbeteren. We zijn trots op onze buitengewone voetbalsters, die voetballen in de stijl van Barcelona: attractief en spectaculair. Ze zijn de beste ploeg ter wereld. In een vol stadion kunnen ze nóg beter zijn."
"Ik kan me nog niet voorstellen hoe het is om in Camp Nou te spelen", zei sterspeelster Alèxia Putellas, die in Madrid twee keer scoorde. "Ik ben erg trots dat de club dit mogelijk maakt. Dit is een belangrijk moment voor het vrouwenvoetbal."
Meer uit Voetbal
BODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.
2 uur geledenSAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.
3 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.
14 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.
16 uur geleden