Barcelona overwintert eindelijk weer eens in Champions League
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft eindelijk weer eens de laatste zestien bereikt van de Champions League. De ploeg van trainer Xavi won met 2-1 van FC Porto en nam daarmee de eerste plaats in groep H in met 12 punten. Met nog één groepswedstrijd te gaan is een plek in de knock-outfase al binnen. De afgelopen twee seizoenen wist de Catalaanse ploeg niet door de groepsfase heen te komen.
Barcelona begon wat haperend aan de wedstrijd, met Frenkie de Jong op het middenveld. Porto was doortastender en dat bewees de club na een half uur spelen. Doelman Iñaki Peña van Barcelona keerde een inzet van Wenderson Galeno, maar hij sloeg de bal voor de voeten van de Braziliaan Pepê, die de Portugezen op voorsprong zette.
Nog geen minuut later was het al 1-1. In een snelle tegenaanval vond Pedri op de linkerflank João Cancelo, die eerst nog een verdediger van Porto passeerde en vervolgens de bal hard in het doel van Diogo Costa schoot. In de tweede helft lag het initiatief bij Barcelona en na een klein uur kwam de ploeg van Xavi op 2-1. João Félix zette een aanval op met Cancelo, kreeg de bal terug en schoot raak.
Porto bleef ondanks de nederlaag tweede in de poule met 9 punten. De ploeg strijdt in de laatste groepsronde met Sjachtar Donetsk om een plek in de knock-outfase. De club uit Oekraïne kwam door een 1-0-zege op Antwerp ook op 9 punten.
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - Real Madrid heeft de koppositie in La Liga in de veertiende speelronde verspeeld aan FC Barcelona. De ploeg van trainer Xabi Alonso kwam bij Girona niet verder dan een 1-1-gelijkspel.
5 uur geledenROME (ANP) - David Neres heeft Napoli aan een uitzege op AS Roma geholpen. De oud-aanvaller van Ajax maakte het enige doelpunt in Stadio Olimpico. De Braziliaan scoorde in de 36e minuut.
6 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Stanley Menzo heeft zijn functie als bondscoach van Suriname neergelegd. Die beslissing komt op een opvallend moment. Suriname kan zich in maart via intercontinentale play-offs voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico plaatsen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gestaakte duel tussen Ajax en FC Groningen wordt dinsdag vanaf 14.30 uur zonder publiek in de Johan Cruijff ArenA uitgespeeld. Dat meldt de club uit Amsterdam.
6 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB baalt dat het duel tussen Ajax en FC Groningen definitief is gestaakt nadat fans van de thuisploeg tot tweemaal toe veel vuurwerk voor een overleden supporter hadden afgestoken. "De veiligheid van spelers en alle anderen die op en rond het veld hun werk moeten doen, kan niet worden gegarandeerd", reageert de voetbalbond.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Financieel directeur Shashi Baboeram Panday heeft namens Ajax excuses aangeboden aan iedereen die gedupeerd is door het definitief staken van het duel met FC Groningen. "Als Ajax vinden we dit schandalig", zei hij bij ESPN.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Supportersvereniging Ajax heeft zich gedistantieerd van het massaal afgestoken vuurwerk bij Ajax - FC Groningen. De Eredivisiewedstrijd werd aanvankelijk na 5 minuten stilgelegd door scheidsrechter Bas Nijhuis omdat supporters massaal vuurwerk hadden afgestoken om zo een overleden supporter te herdenken. Nadat bij de hervatting van het duel zo'n 40 minuten later meteen weer vuurwerk werd afgestoken, werd de wedstrijd opnieuw stilgelegd en kort daarop definitief gestaakt.
7 uur geleden