Barcelona overwintert eindelijk weer eens in Champions League
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft eindelijk weer eens de laatste zestien bereikt van de Champions League. De ploeg van trainer Xavi won met 2-1 van FC Porto en nam daarmee de eerste plaats in groep H in met 12 punten. Met nog één groepswedstrijd te gaan is een plek in de knock-outfase al binnen. De afgelopen twee seizoenen wist de Catalaanse ploeg niet door de groepsfase heen te komen.
Barcelona begon wat haperend aan de wedstrijd, met Frenkie de Jong op het middenveld. Porto was doortastender en dat bewees de club na een half uur spelen. Doelman Iñaki Peña van Barcelona keerde een inzet van Wenderson Galeno, maar hij sloeg de bal voor de voeten van de Braziliaan Pepê, die de Portugezen op voorsprong zette.
Nog geen minuut later was het al 1-1. In een snelle tegenaanval vond Pedri op de linkerflank João Cancelo, die eerst nog een verdediger van Porto passeerde en vervolgens de bal hard in het doel van Diogo Costa schoot. In de tweede helft lag het initiatief bij Barcelona en na een klein uur kwam de ploeg van Xavi op 2-1. João Félix zette een aanval op met Cancelo, kreeg de bal terug en schoot raak.
Porto bleef ondanks de nederlaag tweede in de poule met 9 punten. De ploeg strijdt in de laatste groepsronde met Sjachtar Donetsk om een plek in de knock-outfase. De club uit Oekraïne kwam door een 1-0-zege op Antwerp ook op 9 punten.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.
16 minuten geledenORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste training in de Verenigde Staten voor het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met alle 26 spelers uit zijn WK-selectie op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.
30 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Verdediger Guus Offerhaus volgt trainer Anthony Correia en verruilt Telstar voor FC Utrecht. De 25-jarige verdediger heeft in de Domstad zijn handtekening gezet onder een contract tot de zomer van 2029, meldt de club uit Utrecht.
1 uur geledenVENLO (ANP) - Marinus Dijkhuizen (54) is vanaf komend seizoen de hoofdtrainer van VVV-Venlo, meldt de club op zijn website. Dijkhuizen komt over van De Graafschap, waar hij de afgelopen anderhalf jaar actief was als trainer. In Venlo heeft hij een contract getekend voor twee seizoenen.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BELGA) - Andrew Robertson zet zijn loopbaan voort bij Tottenham Hotspur. Dat hebben de Spurs gemeld. De 32-jarige verdediger, die met Schotland deelneemt aan het WK, komt transfervrij over van Liverpool. In Londen wordt hij ploeggenoot van Xavi Simons en Micky van de Ven.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voorzitter Evgeny Levchenko van de Nederlandse spelersvakbond VVCS vindt dat voetballers te weinig ruimte krijgen om zich uit te spreken over politiek en mensenrechtenschendingen. Dat zegt hij in een interview met Vrij Nederland, dat hem sprak met het oog op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Er zijn in het afgelopen seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 21 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen vrijdag bekendgemaakt in Zeist. Een jaar eerder ging het om 26 gevallen.
7 uur geleden