Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Barcelona overklast Real Madrid en verovert vijftiende Supercup

Barcelona overklast Real Madrid en verovert vijftiende Supercup

JEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft met een 5-2-overwinning op Real Madrid in het King Abdullah Sports City van Jeddah de Spaanse Supercup veroverd. De Braziliaan Raphinha was met twee doelpunten en een assist de grote uitblinker van de zeer vermakelijke Clásico. Het betekende de vijftiende Supercup voor FC Barcelona. Daarmee hebben de Catalanen er twee meer gewonnen dan de aartsrivaal uit Madrid. De Nederlander Frenkie de Jong bleef bij FC Barcelona op de bank. Dani Olmo kreeg wel voor het eerst dit jaar een half uur speeltijd van Barcelona-coach Hansi Flick.

De nummers 1 en 2 van de competitie, de bekerwinnaar en de verliezend finalist, streden in Jeddah om de eerste titel van het seizoen in Spanje. Real Madrid zette Real Mallorca afgelopen week met 3-0 aan de kant en FC Barcelona plaatste zich ten koste van Athletic Bilbao (2-0) voor de eindstrijd. De Spaanse Supercup werd vijf jaar geleden voor het eerst in Saudi-Arabië afgewerkt. Het contract tussen de Spaanse bond en Saudi-Arabië, waarmee naar verluidt jaarlijks 40 miljoen euro is gemoeid, loopt nog tot 2029. Circa 8 miljoen euro daarvan gaat naar winnaar FC Barcelona.

Real Madrid opende al na vijf minuten de score via Kylian Mbappé. Het Catalaanse wonderkind Lamine Yamal maakte in de 22e minuut gelijk. FC Barcelona kwam in de 36e minuut op 2-1 na een rake strafschop van Robert Lewandowski. Drie minuten later kopte de Braziliaan Raphinha op spectaculaire wijze de 3-1 achter doelman Thibaut Courtois. Alejandro Balde bepaalde in de extra tijd van de eerste helft de ruststand op 4-1 na een assist van Raphinha.

Raphinha zette Barça vlak na rust uit een counter op 5-1. Real Madrid dreigde volledig te worden overklast, maar Barcelona-doelman Wojciech Szczesny kreeg in de 57e minuut een rode kaart nadat hij Mbappé even buiten het strafschopgebied had gevloerd. Uit de toegekende vrije trap maakte Rodrygo de 5-2. Real Madrid koesterde nog even de hoop om terug te kunnen komen. Het elftal van Carlo Ancelotti dwong met een man meer echter onvoldoende kansen af.

Meer uit Voetbal

Koploper Arsenal wint topper tegen Aston Villa ruim: 4-1

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de topper in de Premier League tegen Aston Villa met ruime cijfers gewonnen. De koploper uit Londen versloeg de nummer 3 met 4-1. Daarmee kwam een einde aan een lange zegereeks van Aston Villa, dat de laatste elf officiële duels won en daarmee het clubrecord van 1914 evenaarde.

7 uur geleden
Kluivert scoort en speelt gelijk met Bournemouth bij Chelsea

LONDEN (ANP) - Justin Kluivert heeft in de Engelse voetbalcompetitie met Bournemouth een punt gepakt bij Chelsea. Het duel in Londen eindigde in 2-2.

8 uur geleden
Oranje-tegenstander Tunesië bereikt achtste finales Afrika Cup

RABAT (ANP/RTR) - De voetballers van Tunesië hebben op de Afrika Cup de achtste finales bereikt. Het elftal van trainer Sami Trabelsi speelde in Rabat de laatste groepswedstrijd met 1-1 gelijk tegen Tanzania.

10 uur geleden
Espanyol verbiedt bij derby shirts van FC Barcelona in stadion

BARCELONA (ANP/RTR) - Espanyol verbiedt supporters van FC Barcelona zaterdag in het stadion het shirt van hun club te dragen. Dat is een van de maatregelen die de Spaanse club neemt om de derby tussen de twee clubs rustig te laten verlopen.

10 uur geleden
PSV-spits Boadu na knieoperatie zes tot acht weken aan de kant

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Myron Boadu heeft zich dinsdag laten opereren aan zijn kniegewricht. De 24-jarige aanvaller moet zes tot acht weken revalideren, meldt de Eindhovense club.

13 uur geleden
FIFA overweegt aanpassing buitenspelregel

DUBAI (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA overweegt een aanpassing van de buitenspelregel. "Misschien moet de speler in de toekomst volledig voorbij de verdediger zijn om buitenspel te staan", zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens de World Sports Summit in Dubai. In dat geval zou het geen buitenspel meer zijn als een been of arm van de aanvaller voor de laatste verdediger uitsteekt.

14 uur geleden
NAC Breda laat oud-international Kongolo buiten selectie

BREDA (ANP) - Terence Kongolo maakt in de voorbereiding op de tweede seizoenshelft geen onderdeel uit van het eerste elftal van NAC. De 31-jarige verdediger komt voorlopig niet in de plannen voor en traint na de winterstop mee met NAC Onder 21, meldt de club uit Breda op de website.

14 uur geleden