Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Barcelona overklast Real Madrid en verovert vijftiende Supercup

Barcelona overklast Real Madrid en verovert vijftiende Supercup

JEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft met een 5-2-overwinning op Real Madrid in het King Abdullah Sports City van Jeddah de Spaanse Supercup veroverd. De Braziliaan Raphinha was met twee doelpunten en een assist de grote uitblinker van de zeer vermakelijke Clásico. Het betekende de vijftiende Supercup voor FC Barcelona. Daarmee hebben de Catalanen er twee meer gewonnen dan de aartsrivaal uit Madrid. De Nederlander Frenkie de Jong bleef bij FC Barcelona op de bank. Dani Olmo kreeg wel voor het eerst dit jaar een half uur speeltijd van Barcelona-coach Hansi Flick.

De nummers 1 en 2 van de competitie, de bekerwinnaar en de verliezend finalist, streden in Jeddah om de eerste titel van het seizoen in Spanje. Real Madrid zette Real Mallorca afgelopen week met 3-0 aan de kant en FC Barcelona plaatste zich ten koste van Athletic Bilbao (2-0) voor de eindstrijd. De Spaanse Supercup werd vijf jaar geleden voor het eerst in Saudi-Arabië afgewerkt. Het contract tussen de Spaanse bond en Saudi-Arabië, waarmee naar verluidt jaarlijks 40 miljoen euro is gemoeid, loopt nog tot 2029. Circa 8 miljoen euro daarvan gaat naar winnaar FC Barcelona.

Real Madrid opende al na vijf minuten de score via Kylian Mbappé. Het Catalaanse wonderkind Lamine Yamal maakte in de 22e minuut gelijk. FC Barcelona kwam in de 36e minuut op 2-1 na een rake strafschop van Robert Lewandowski. Drie minuten later kopte de Braziliaan Raphinha op spectaculaire wijze de 3-1 achter doelman Thibaut Courtois. Alejandro Balde bepaalde in de extra tijd van de eerste helft de ruststand op 4-1 na een assist van Raphinha.

Raphinha zette Barça vlak na rust uit een counter op 5-1. Real Madrid dreigde volledig te worden overklast, maar Barcelona-doelman Wojciech Szczesny kreeg in de 57e minuut een rode kaart nadat hij Mbappé even buiten het strafschopgebied had gevloerd. Uit de toegekende vrije trap maakte Rodrygo de 5-2. Real Madrid koesterde nog even de hoop om terug te kunnen komen. Het elftal van Carlo Ancelotti dwong met een man meer echter onvoldoende kansen af.

Meer uit Voetbal

UEFA schorst Prestianni na vermeend racisme voor return in Madrid

NYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.

20 minuten geleden
Advocaat stopt per direct als bondscoach van WK-deelnemer Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.

5 uur geleden
Troost stapt uit de raad van commissarissen van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.

15 uur geleden
Coach Van Persie vooral tevreden over eerste helft van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."

17 uur geleden
Feyenoord verslaat Telstar met twee doelpunten van Hadj Moussa

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.

18 uur geleden
Feyenoord steviger op tweede plaats na zege met invaller Sterling

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.

18 uur geleden
AC Milan verliest koploper Inter na nederlaag uit het zicht

MILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.

20 uur geleden