Barcelona overklast Real Madrid en verovert vijftiende Supercup
JEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft met een 5-2-overwinning op Real Madrid in het King Abdullah Sports City van Jeddah de Spaanse Supercup veroverd. De Braziliaan Raphinha was met twee doelpunten en een assist de grote uitblinker van de zeer vermakelijke Clásico. Het betekende de vijftiende Supercup voor FC Barcelona. Daarmee hebben de Catalanen er twee meer gewonnen dan de aartsrivaal uit Madrid. De Nederlander Frenkie de Jong bleef bij FC Barcelona op de bank. Dani Olmo kreeg wel voor het eerst dit jaar een half uur speeltijd van Barcelona-coach Hansi Flick.
De nummers 1 en 2 van de competitie, de bekerwinnaar en de verliezend finalist, streden in Jeddah om de eerste titel van het seizoen in Spanje. Real Madrid zette Real Mallorca afgelopen week met 3-0 aan de kant en FC Barcelona plaatste zich ten koste van Athletic Bilbao (2-0) voor de eindstrijd. De Spaanse Supercup werd vijf jaar geleden voor het eerst in Saudi-Arabië afgewerkt. Het contract tussen de Spaanse bond en Saudi-Arabië, waarmee naar verluidt jaarlijks 40 miljoen euro is gemoeid, loopt nog tot 2029. Circa 8 miljoen euro daarvan gaat naar winnaar FC Barcelona.
Real Madrid opende al na vijf minuten de score via Kylian Mbappé. Het Catalaanse wonderkind Lamine Yamal maakte in de 22e minuut gelijk. FC Barcelona kwam in de 36e minuut op 2-1 na een rake strafschop van Robert Lewandowski. Drie minuten later kopte de Braziliaan Raphinha op spectaculaire wijze de 3-1 achter doelman Thibaut Courtois. Alejandro Balde bepaalde in de extra tijd van de eerste helft de ruststand op 4-1 na een assist van Raphinha.
Raphinha zette Barça vlak na rust uit een counter op 5-1. Real Madrid dreigde volledig te worden overklast, maar Barcelona-doelman Wojciech Szczesny kreeg in de 57e minuut een rode kaart nadat hij Mbappé even buiten het strafschopgebied had gevloerd. Uit de toegekende vrije trap maakte Rodrygo de 5-2. Real Madrid koesterde nog even de hoop om terug te kunnen komen. Het elftal van Carlo Ancelotti dwong met een man meer echter onvoldoende kansen af.
Meer uit Voetbal
BIRMINGHAM (ANP) - Liverpool is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het elftal van trainer Arne Slot verloor met 4-2 bij Aston Villa en zakte daardoor naar de vijfde plaats. Aston Villa is als nummer 4 nu wel zeker van deelname aan de Champions League.
3 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.
6 uur geledenTUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.
7 uur geledenGLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.
7 uur geledenMIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.
9 uur geleden