Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Barcelona overklast Real Madrid en verovert vijftiende Supercup

Barcelona overklast Real Madrid en verovert vijftiende Supercup

JEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft met een 5-2-overwinning op Real Madrid in het King Abdullah Sports City van Jeddah de Spaanse Supercup veroverd. De Braziliaan Raphinha was met twee doelpunten en een assist de grote uitblinker van de zeer vermakelijke Clásico. Het betekende de vijftiende Supercup voor FC Barcelona. Daarmee hebben de Catalanen er twee meer gewonnen dan de aartsrivaal uit Madrid. De Nederlander Frenkie de Jong bleef bij FC Barcelona op de bank. Dani Olmo kreeg wel voor het eerst dit jaar een half uur speeltijd van Barcelona-coach Hansi Flick.

De nummers 1 en 2 van de competitie, de bekerwinnaar en de verliezend finalist, streden in Jeddah om de eerste titel van het seizoen in Spanje. Real Madrid zette Real Mallorca afgelopen week met 3-0 aan de kant en FC Barcelona plaatste zich ten koste van Athletic Bilbao (2-0) voor de eindstrijd. De Spaanse Supercup werd vijf jaar geleden voor het eerst in Saudi-Arabië afgewerkt. Het contract tussen de Spaanse bond en Saudi-Arabië, waarmee naar verluidt jaarlijks 40 miljoen euro is gemoeid, loopt nog tot 2029. Circa 8 miljoen euro daarvan gaat naar winnaar FC Barcelona.

Real Madrid opende al na vijf minuten de score via Kylian Mbappé. Het Catalaanse wonderkind Lamine Yamal maakte in de 22e minuut gelijk. FC Barcelona kwam in de 36e minuut op 2-1 na een rake strafschop van Robert Lewandowski. Drie minuten later kopte de Braziliaan Raphinha op spectaculaire wijze de 3-1 achter doelman Thibaut Courtois. Alejandro Balde bepaalde in de extra tijd van de eerste helft de ruststand op 4-1 na een assist van Raphinha.

Raphinha zette Barça vlak na rust uit een counter op 5-1. Real Madrid dreigde volledig te worden overklast, maar Barcelona-doelman Wojciech Szczesny kreeg in de 57e minuut een rode kaart nadat hij Mbappé even buiten het strafschopgebied had gevloerd. Uit de toegekende vrije trap maakte Rodrygo de 5-2. Real Madrid koesterde nog even de hoop om terug te kunnen komen. Het elftal van Carlo Ancelotti dwong met een man meer echter onvoldoende kansen af.

Meer uit Voetbal

Arsenal verslaat Inter in Milaan en zet zegereeks voort

MILAAN (ANP) - Arsenal heeft ook zijn zevende wedstrijd in de Champions League gewonnen. De koploper van de Premier League versloeg in stadion San Siro Internazionale met 3-1. Arsenal, met Jurriën Timber in de ploeg, is als enige nog ongeslagen in de eerste fase. De formatie van coach Mikel Arteta was al zeker van een plek in de achtste finales. Gabriel Jesus maakte twee van de drie doelpunten voor Arsenal.

1 uur geleden
Ajax houdt door zege kans op tussenronde in de Champions League

VILA-REAL (ANP) - Ajax heeft bij Villarreal de tweede overwinning (2-1) geboekt in het hoofdtoernooi van de Champions League. De Amsterdamse club van coach Fred Grim houdt door de zege nog een kans op een plaats bij de beste 24 teams. De nummers 9 tot en met 24 in de stand spelen een tussenronde.

1 uur geleden
NEC via amateurs van De Treffers naar kwartfinale KNVB-beker

GROESBEEK (ANP) - NEC heeft zich ten koste van de amateurs van De Treffers geplaatst voor de kwartfinales van de KNVB-beker. In Groesbeek eindigde de uitgestelde wedstrijd in een 2-1-zege voor de club uit Nijmegen van coach Dick Schreuder. NEC speelt in de kwartfinales van het bekertoernooi thuis tegen FC Volendam.

4 uur geleden
Directeur Te Kloese houdt vertrouwen in ommekeer met Van Persie

ROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese heeft er vertrouwen in dat Robin van Persie met Feyenoord weer goede resultaten gaat behalen. De algemeen en technisch directeur van de Rotterdammers ziet daarom geen reden de trainer nu te ontslaan. Dat vertelde Te Kloese na afloop van de nieuwjaarsreceptie aan journalisten.

5 uur geleden
Bondsvoorzitter KNVB: we gaan 'tot nu toe wel' naar het WK in VS

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlands elftal gaat "tot nu toe wel" naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "Maar Trump dreigt een hoop." Dat zegt Frank Paauw, KNVB-bondsvoorzitter, bij de uitreiking van de Nieuwsfoto van het Jaar in Den Haag, waar hij een prijs uitreikte.

7 uur geleden
Toonaangevende vrouwenvoetbalclubs over grens 150 miljoen euro

LONDEN (ANP/DPA) - Vijftien toonaangevende vrouwenvoetbalclubs zijn vorig jaar voor het eerst gezamenlijk de grens van 150 miljoen euro aan inkomsten gepasseerd. De clubs zagen hun collectieve inkomsten stijgen met 35 procent tot een totaalbedrag van 158 miljoen euro. Dat meldt accountantskantoor Deloitte.

14 uur geleden
Taylor in eerste thuisduel met Lazio hard onderuit tegen Como

ROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.

1 dag geleden