Barcelona overklast Real Madrid en verovert vijftiende Supercup
JEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft met een 5-2-overwinning op Real Madrid in het King Abdullah Sports City van Jeddah de Spaanse Supercup veroverd. De Braziliaan Raphinha was met twee doelpunten en een assist de grote uitblinker van de zeer vermakelijke Clásico. Het betekende de vijftiende Supercup voor FC Barcelona. Daarmee hebben de Catalanen er twee meer gewonnen dan de aartsrivaal uit Madrid. De Nederlander Frenkie de Jong bleef bij FC Barcelona op de bank. Dani Olmo kreeg wel voor het eerst dit jaar een half uur speeltijd van Barcelona-coach Hansi Flick.
De nummers 1 en 2 van de competitie, de bekerwinnaar en de verliezend finalist, streden in Jeddah om de eerste titel van het seizoen in Spanje. Real Madrid zette Real Mallorca afgelopen week met 3-0 aan de kant en FC Barcelona plaatste zich ten koste van Athletic Bilbao (2-0) voor de eindstrijd. De Spaanse Supercup werd vijf jaar geleden voor het eerst in Saudi-Arabië afgewerkt. Het contract tussen de Spaanse bond en Saudi-Arabië, waarmee naar verluidt jaarlijks 40 miljoen euro is gemoeid, loopt nog tot 2029. Circa 8 miljoen euro daarvan gaat naar winnaar FC Barcelona.
Real Madrid opende al na vijf minuten de score via Kylian Mbappé. Het Catalaanse wonderkind Lamine Yamal maakte in de 22e minuut gelijk. FC Barcelona kwam in de 36e minuut op 2-1 na een rake strafschop van Robert Lewandowski. Drie minuten later kopte de Braziliaan Raphinha op spectaculaire wijze de 3-1 achter doelman Thibaut Courtois. Alejandro Balde bepaalde in de extra tijd van de eerste helft de ruststand op 4-1 na een assist van Raphinha.
Raphinha zette Barça vlak na rust uit een counter op 5-1. Real Madrid dreigde volledig te worden overklast, maar Barcelona-doelman Wojciech Szczesny kreeg in de 57e minuut een rode kaart nadat hij Mbappé even buiten het strafschopgebied had gevloerd. Uit de toegekende vrije trap maakte Rodrygo de 5-2. Real Madrid koesterde nog even de hoop om terug te kunnen komen. Het elftal van Carlo Ancelotti dwong met een man meer echter onvoldoende kansen af.
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - Heracles Almelo is nog dieper in de problemen geraakt. De ploeg van trainer Bas Sibum verloor het duel met FC Volendam in de onderste regionen van de Eredivisie met 3-0. Volendam, dat de tweede zege van het seizoen boekte, klom naar de dertiende plaats en heeft nu 7 punten meer dan hekkensluiter Heracles.
4 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft zijn vijfde zege van dit seizoen in de Eredivisie geboekt en is naar voorlopig de zesde plek gestegen. De ploeg van trainer Maurice Steijn won op Het Kasteel met 1-0 van Telstar. Tobias Lauritsen maakte de enige goal, zijn zesde in de competitie.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Het Eredivisieduel tussen FC Volendam en Heracles Almelo is iets later begonnen dan gepland. Scheidsrechter Danny Makkelie besloot kort voor de aftrap een pauze in te lassen, nadat supporters van beide ploegen de confrontatie hadden opgezocht.
1 uur geledenSANTIAGO (ANP) - Harrie Lavreysen en Jeffrey Hoogland hebben op de WK baanwielrennen in Chili de kwartfinales bereikt van het sprinttoernooi. Lavreysen, die op de wielerpiste van Santiago voor de zevende keer op rij de wereldtitel sprint kan veroveren, was te sterk voor de Brit Hamish Turnbull.
1 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft zich op de best mogelijke wijze gerevancheerd voor de kansloze 6-2-nederlaag tegen PSV in de Champions League. De ploeg won met 3-1 de topper van Internazionale en nam daarmee de koppositie in de Italiaanse Serie A over van AC Milan. Napoli heeft na acht wedstrijden 18 punten, 1 meer dan Milan en 3 meer dan Inter.
1 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Groningen heeft Fortuna Sittard zaterdag de eerste nederlaag van het seizoen op eigen veld bezorgd. De ploeg van trainer Dick Lukkien won met 2-1 in Limburg en boekte daarmee de derde uitzege op rij.
3 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona moet het zondag in de competitiewedstrijd bij Real Madrid ook nog doen zonder aanvaller Raphinha. De Braziliaan kent een terugval in zijn herstel van een hamstringblessure, zei assistent-trainer Marcus Sorg tijdens een persconferentie in aanloop naar de Clásico. Hoofdcoach Hansi Flick ontbreekt door een schorsing.
7 uur geleden