Barcelona opnieuw populairste vliegbestemming in zomerperiode
DEN HAAG (ANP) - Barcelona was in de zomerperiode net als vorig jaar de populairste bestemming bij Nederlandse vliegtuigpassagiers. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) telde in juli, augustus en september meer dan een half miljoen passagiers van en naar vliegveld El Prat bij de Spaanse stad. Een jaar eerder ging het om iets minder dan een half miljoen.
In een door het statistiekbureau samengestelde top 10 van bestemmingen valt verder de opmars van Málaga op. Het aantal passagiers ging daar nu ook richting de 500.000, terwijl het in het zomerkwartaal van 2024 nog om ruim 400.000 ging. Zowel vanaf Rotterdam The Hague Airport als vliegveld Eindhoven gingen de meeste reizigers daarnaartoe.
Bij de populairste vijf bestemmingen vanuit Nederland hoorden volgens het CBS daarnaast Londen Heathrow, Dublin en Lissabon. Daarna volgden Madrid Barajas, Alicante, Kopenhagen, Palma de Mallorca en Manchester.
Nederlandse luchthavens
Dat zijn niet voor niets allemaal Europese bestemmingen. Drie op de vier passagiers bleef in de betreffende maanden binnen Europa, waarbij Spanje met 3,2 miljoen mensen het meest werd bereisd. Ook het Verenigd Koninkrijk en Italië waren gewilde bestemmingen, met 2,3 miljoen en 1,4 miljoen passagiers. Buiten Europa reisden de meeste mensen van of naar de Verenigde Staten. Dit waren er 1,7 miljoen.
In totaal telde het CBS op de vijf grote Nederlandse luchthavens in het derde kwartaal 22,2 miljoen passagiers. Vergeleken met een jaar eerder gaat het om een stijging van bijna 3 procent. Het aantal vluchten was met 147.000 licht toegenomen. De drukste maand was augustus. Daarin vlogen 7,6 miljoen passagiers. Vooral op zondag 3 en maandag 4 augustus was het druk. Op beide dagen vlogen meer dan 262.000 reizigers van en naar Nederland.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.
21 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.
21 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.
23 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse dienstverlener aan de olie- en gasindustrie Baker Hughes verwacht meer investeringen door oliemaatschappijen in eigen productie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens topman Lorenzo Simonelli zorgen de sterk gestegen olieprijzen door het conflict voor een stimulering van de investeringen in Noord- en Zuid-Amerika, Afrika en Azië.
23 uur geleden