Barcelona op eigen veld niet langs Galatasaray
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft thuis het verschil tegen Galatasaray in de achtste finales van de Europa League nog niet kunnen maken. De ploeg van coach Xavi bleef tegen de Turken steken op 0-0. Volgende week volgt de return in Istanbul.
Bij Barcelona stond Memphis Depay voor het eerst sinds zijn blessure in de basis. De Nederlandse aanvaller had zondag als invaller het duel met Elche nog beslist door een strafschop te benutten. Depay zag vroeg in de wedstrijd doelman Iñaki Peña, door Galatasaray gehuurd van Barcelona, een treffer voorkomen. Veel kansen kreeg de thuisploeg niet.
Trainer Xavi stuurde na rust drie invallers het veld in onder wie Ousmane Dembélé en Sergio Busquets. Na een uur kwam Pierre-Emerick Aubameyang voor Depay. Barcelona drong meer aan waar Galatasaray, met de Nederlanders Ryan Babel en Patrick van Aanholt, zich steeds meer beperkte tot verdedigen. Dembélé schoot net over, een inzet van De Jong belandde tegen de paal. Aan de andere kant werd een doelpunt van Bafetimbi Gomis afgekeurd wegens buitenspel.
Luuk de Jong kwam de laatste tien minuten de aanval verder versterken. Tot een doelpunt leidde ook zijn inbreng niet.
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - Voetbalclub Go Ahead Eagles, de KNVB en de politie hebben niets waargenomen van eventuele spreekkoren over scheidsrechter Rob Dieperink bij het oefenduel afgelopen zaterdag tussen de club uit Deventer en Apollon Limassol uit Cyprus. Dat bevestigt een woordvoerder van Go Ahead aan het ANP, na berichtgeving door De Telegraaf. De arbiter overleed in de periode nadat hij het duel in Terwolde had gefloten. De doodsoorzaak is niet bekendgemaakt.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat heeft een verlenging van zijn periode als bondscoach van Curaçao nog niet uit zijn hoofd gezet. De 78-jarige trainer leek op het WK voetbal zijn laatste wedstrijd te hebben gecoacht, maar houdt nu de mogelijkheid van een langer verblijf open. "Ik zeg niet bij voorbaat nee," zei Advocaat woensdag.
5 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - De Belgische verdediger Thomas Meunier verruilt het Franse Lille voor Sunderland. De 34-jarige international was transfervrij en heeft een contract getekend voor twee jaar, meldt de nummer zeven van afgelopen seizoen in de Premier League.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De Franse voetbalster Kadidiatou Diani heeft de overstap gemaakt van OL Lyonnes naar London City Lionesses. Dat maakte haar nieuwe Engelse club woensdag bekend. De 31-jarige aanvalster van het Franse nationale elftal heeft voor drie jaar getekend bij de Engelse professionele vrouwenvoetbalclub die uitkomt in de Women's Super League (WSL).
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft Ilano Silva Timas overgenomen van MVV. De 23-jarige aanvaller maakt zo de overstap naar de Eredivisie en heeft een contract voor drie jaar getekend bij de Rotterdammers.
7 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP/DPA) - De rust tijdens de finale van het WK voetbal zondag zal mogelijk langer duren dan de gebruikelijke 15 minuten door de halftime-show. Dat melden verschillende media, waaronder de BBC en The New York Times op basis van bronnen binnen wereldvoetbalbond FIFA. Het is onduidelijk hoelang de show precies zal duren.
8 uur geledenATLANTA (ANP/AFP) - De Argentijnse bondscoach Lionel Scaloni maakt zich geen zorgen om vermoeidheid van zijn ploeg in de halve finale op het WK voetbal. Dat zei de 48-jarige trainer in aanloop naar de halve eindstrijd tegen Engeland in het Atlanta Stadium.
9 uur geleden