Barcelona op eigen veld niet langs Galatasaray
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft thuis het verschil tegen Galatasaray in de achtste finales van de Europa League nog niet kunnen maken. De ploeg van coach Xavi bleef tegen de Turken steken op 0-0. Volgende week volgt de return in Istanbul.
Bij Barcelona stond Memphis Depay voor het eerst sinds zijn blessure in de basis. De Nederlandse aanvaller had zondag als invaller het duel met Elche nog beslist door een strafschop te benutten. Depay zag vroeg in de wedstrijd doelman Iñaki Peña, door Galatasaray gehuurd van Barcelona, een treffer voorkomen. Veel kansen kreeg de thuisploeg niet.
Trainer Xavi stuurde na rust drie invallers het veld in onder wie Ousmane Dembélé en Sergio Busquets. Na een uur kwam Pierre-Emerick Aubameyang voor Depay. Barcelona drong meer aan waar Galatasaray, met de Nederlanders Ryan Babel en Patrick van Aanholt, zich steeds meer beperkte tot verdedigen. Dembélé schoot net over, een inzet van De Jong belandde tegen de paal. Aan de andere kant werd een doelpunt van Bafetimbi Gomis afgekeurd wegens buitenspel.
Luuk de Jong kwam de laatste tien minuten de aanval verder versterken. Tot een doelpunt leidde ook zijn inbreng niet.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Leo Sauer komt dit seizoen niet meer in actie voor Feyenoord. Dat vertelde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.
3 uur geledenROME (ANP) - Gennaro Gattuso stopt als bondscoach van het Italiaanse voetbalelftal na het mislopen van het WK voetbal. Dat laat de Italiaanse voetbalbond FIGC weten op de eigen site. Gattuso verloor dinsdag met Italië na strafschoppen van Bosnië en Herzegovina in de finale van de play-offs voor het WK. Het is de derde keer op rij dat viervoudig wereldkampioen Italië het WK misloopt.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong hervat volgende week de groepstraining bij FC Barcelona. Dat vertelde trainer Hansi Flick in een vooruitblik op de topper van zaterdag in de Spaanse voetbalcompetitie bij Atlético Madrid.
4 uur geleden