Barcelona op eigen veld niet langs Galatasaray
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft thuis het verschil tegen Galatasaray in de achtste finales van de Europa League nog niet kunnen maken. De ploeg van coach Xavi bleef tegen de Turken steken op 0-0. Volgende week volgt de return in Istanbul.
Bij Barcelona stond Memphis Depay voor het eerst sinds zijn blessure in de basis. De Nederlandse aanvaller had zondag als invaller het duel met Elche nog beslist door een strafschop te benutten. Depay zag vroeg in de wedstrijd doelman Iñaki Peña, door Galatasaray gehuurd van Barcelona, een treffer voorkomen. Veel kansen kreeg de thuisploeg niet.
Trainer Xavi stuurde na rust drie invallers het veld in onder wie Ousmane Dembélé en Sergio Busquets. Na een uur kwam Pierre-Emerick Aubameyang voor Depay. Barcelona drong meer aan waar Galatasaray, met de Nederlanders Ryan Babel en Patrick van Aanholt, zich steeds meer beperkte tot verdedigen. Dembélé schoot net over, een inzet van De Jong belandde tegen de paal. Aan de andere kant werd een doelpunt van Bafetimbi Gomis afgekeurd wegens buitenspel.
Luuk de Jong kwam de laatste tien minuten de aanval verder versterken. Tot een doelpunt leidde ook zijn inbreng niet.
Meer uit Voetbal
SAN ISIDRO (ANP/AFP) - Het Openbaar Ministerie heeft straffen tot twaalf jaar cel geëist tegen leden van het medisch team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona. Volgens het OM in Argentinië gingen de verzorgers "chaotisch" te werk in de periode voorafgaand aan zijn overlijden. De hoogste strafeis van twaalf jaar was voor lijfarts Leopoldo Luque.
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Topspits Erling Haaland vindt dat zijn club Manchester City "in onzekere tijden één moet blijven". De Engelse topclub werd vorige week door een onafhankelijke commissie van de Premier League schuldig bevonden aan ernstige overtredingen van de financiële regels.
13 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Het Internationaal Sporttribunaal (CAS) verwacht binnen enkele dagen met een uitspraak te komen in de zaak rond de Afrika Cup-finale tussen Senegal en Marokko van begin dit jaar. Het tribunaal hoorde donderdag in een zitting de argumenten van beide partijen aan.
14 uur geledenBERN (ANP/DPA) - Granit Xhaka, de aanvoerder van het Zwitserse nationale elftal, heeft een voorwaardelijke boete gekregen van 150.000 Zwitserse frank (ruim 160.000 euro) vanwege het gebruik van valse coronavaccinatiebewijzen. Er geldt een proeftijd van twee jaar.
14 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Keepster Femke Liefting is ziek geworden in aanloop naar het WK-kwalificatieduel met Hongarije van vrijdag. Regina van Eijk vervangt haar in de selectie van de voetbalsters. Volgens bondscoach Arjan Veurink is nog niet bekend of Liefting op tijd hersteld zal zijn voor de thuiswedstrijd tegen de Hongaren van dinsdag in Tilburg. Lize Kop is bij afwezigheid van Daphne van Domselaar de eerste keepster van Oranje, met Daniëlle de Jong als eerste alternatief.
14 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - De kwetsuur van Brian Brobbey is volgens zijn trainer Régis Le Bris bij het Engelse Sunderland "niet ernstig". De Oranje-international liep de afgelopen interlandperiode in de wedstrijd tegen Duitsland (1-1) een hamstringblessure op, maar wordt op korte termijn weer fit verwacht.
15 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft Mitchel Bakker definitief aan de selectie toegevoegd. De 26-jarige verdediger heeft in Nijmegen zijn handtekening gezet onder een contract van een jaar met een optie voor nog een extra jaar, nadat hij vorige maand al op proef was meegegaan op trainingskamp.
16 uur geleden