Barcelona met Frenkie de Jong en Depay tegen Cádiz
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong en Memphis Depay hebben een basisplaats bij FC Barcelona in de Spaanse competitiewedstrijd tegen Cádiz. De Jong neemt op het middenveld de plek over van de geblesseerde Pedri. Trainer Xavi geeft Depay in de spits de voorkeur boven Pierre-Emerick Aubameyang. Voor Depay is het zijn eerste basisplaats in La Liga sinds begin december. Luuk de Jong behoort tot de reserves.
De twee Oranje-internationals begonnen donderdag op de bank in de return tegen Eintracht Frankfurt in de kwartfinales van de Europa League. De Jong kwam na rust Pedri aflossen, Depay viel in de slotfase in en benutte in de blessuretijd een strafschop. Desondanks verloor Barcelona met 3-2, waardoor het in eigen stadion werd uitgeschakeld.
Barcelona kan tegen degradatiekandidaat Cádiz de tweede plek in La Liga alleen in handen nemen. De ploeg van Xavi heeft nu net als Sevilla en Atlético Madrid 60 punten, 15 punten minder dan koploper Real Madrid. Het duel in Camp Nou begint om 21.00 uur.
Meer uit Voetbal
WENEN (ANP) - Oostenrijk heeft zich gevoegd bij de deelnemers aan het WK voetbal in 2026. De ploeg van bondscoach Ralf Rangnick keek in Wenen lang tegen een achterstand aan tegen Bosnië en Herzegovina en wist pas in de slotfase de bevrijdende gelijkmaker af te dwingen. Door de 1-1 eindigden de Oostenrijkers bovenaan in groep H met 2 punten meer dan Bosnië, dat in maart in de play-offs zal uitkomen.
3 minuten geledenLUIK (ANP) - België heeft deelname aan het WK voetbal veiliggesteld met een ruime thuiszege op Liechtenstein: 7-0. In Luik kon het feestje in de rust al gevierd worden na treffers van Hans Vanaken en Jérémy Doku (twee).
4 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - Suriname is van plan de mogelijk eerste deelname aan het WK voetbal groots te vieren. De regering heeft besloten woensdag een nationale vrije dag te houden als de voetballers zich in de Nederlandse nacht van dinsdag op woensdag plaatsen voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt nieuwssite Starnieuws op basis van minister Marinus Bee van Binnenlandse Zaken.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje missen aanvalster Lineth Beerensteyn en keepster Daphne van Domselaar in de komende oefenduels met Portugal (28 november) en Zuid-Korea (2 december). Ze zijn al langer niet helemaal fit en blijven bij hun clubs tijdens de komende interlandperiode. FC Twente-middenveldster Lynn Groenewegen debuteert in de selectie.
5 uur geledenGUATEMALA-STAD (ANP/AFP) - Voor bondscoach Stanley Menzo van Suriname is het duel met Guatemala, waarin deelname aan het WK voetbal kan worden afgedwongen, "een cadeau voor het land". Dat zei de oud-doelman op een persconferentie in Guatemala, waar zijn ploeg dinsdag (woensdag 02.00 uur Nederlandse tijd) een historische wedstrijd speelt.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk is sinds de thuiswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Litouwen (4-0) een record rijker. Hij droeg voor de 72e keer de aanvoerdersband bij de nationale ploeg en passeerde Frank de Boer als meest ervaren captain van Oranje.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Matthijs de Ligt moest maandag bij zijn rentree als basisspeler van het Nederlands elftal even wennen. "Het was een jaar geleden dat ik voor het laatst vanaf het begin mee mocht doen. Enkele oefeningen in de warming-up zijn anders dan toen. Verder was het allemaal wel normaal voor me", sprak de verdediger in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA.
14 uur geleden