Barcelona met Frenkie de Jong en Depay tegen Cádiz
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong en Memphis Depay hebben een basisplaats bij FC Barcelona in de Spaanse competitiewedstrijd tegen Cádiz. De Jong neemt op het middenveld de plek over van de geblesseerde Pedri. Trainer Xavi geeft Depay in de spits de voorkeur boven Pierre-Emerick Aubameyang. Voor Depay is het zijn eerste basisplaats in La Liga sinds begin december. Luuk de Jong behoort tot de reserves.
De twee Oranje-internationals begonnen donderdag op de bank in de return tegen Eintracht Frankfurt in de kwartfinales van de Europa League. De Jong kwam na rust Pedri aflossen, Depay viel in de slotfase in en benutte in de blessuretijd een strafschop. Desondanks verloor Barcelona met 3-2, waardoor het in eigen stadion werd uitgeschakeld.
Barcelona kan tegen degradatiekandidaat Cádiz de tweede plek in La Liga alleen in handen nemen. De ploeg van Xavi heeft nu net als Sevilla en Atlético Madrid 60 punten, 15 punten minder dan koploper Real Madrid. Het duel in Camp Nou begint om 21.00 uur.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de Curaçaose voetbalbond FFK, Gilbert Martina, gaf dinsdagmiddag (lokale tijd) op een persconferentie aan dat ook met Fred Rutten als bondscoach het doel hetzelfde blijft voor het WK 2026 voor Curaçao: "We willen in de zestiende finale komen."
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is uitgeschakeld in de Champions League. De finalist van vorig seizoen slaagde er in de tussenronde niet in een 3-1-nederlaag in Noorwegen tegen Bodø/Glimt weg te poetsen. In Milaan won Bodø opnieuw, nu met 2-1. Via Jens Petter Hauge en Hakon Evjen kwamen de bezoekers uit Noorwegen op een 2-0-voorsprong. Alessandro Bastoni scoorde voor Inter.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zich bij de laatste zestien van de Champions League geschaard. Het elftal van Diego Simeone versloeg Club Brugge op dinsdagavond in Madrid met 4-1, mede dankzij drie doelpunten van Alexander Sørloth. De heenwedstrijd in Brugge eindigde vorige week in 3-3.
9 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.
13 uur geledenMADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.
15 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Marokkaans international Achraf Hakimi (27) moet zich voor de rechter verantwoorden voor verkrachting. Dat heeft de voetballer van Paris Saint-Germain dinsdag in een bericht op X bekendgemaakt. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.
16 uur geleden