Barcelona laat punten liggen tegen Cadíz: 1-1
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zondag niet optimaal kunnen profiteren van de nederlaag van koploper Atlético Madrid een dag eerder. De ploeg van trainer Ronald Koeman verzuimde tegen Cádiz de vele kansen te benutten en scoorde alleen voor rust via een door Lionel Messi benutte strafschop. De slordigheid in de afwerking brak de thuisploeg in de slotfase op. Clément Lenglet veroorzaakte een strafschop waardoor Álex een minuut voor het einde van de officiële speeltijd voor de 1-1 kon zorgen.
Daardoor liep Barcelona slechts een puntje in op Atlético en bedraagt het verschil nog altijd 8 punten.
Voor Messi was het zondag zijn 506e competitie-optreden voor Barcelona, waarmee hij voormalig recordhouder Xavi (505) passeerde. De Argentijn miste eerst nog een kans, net als Antoine Griezmann, maar mocht zijn record in de 33e minuut alsnog opluisteren met een doelpunt. Messi schoot raak vanaf de strafschopstip nadat Pedri door twee Cádiz-verdedigers onreglementair was afgestopt.
Geen excuses
Barcelona kreeg veel kansen en scoorde ook. Maar doelpunten van Frenkie de Jong en Pedri werden afgekeurd wegens buitenspel. Lenglet raakte kort voor tijd bij een poging de bal weg te werken Rubén Sobrino. De toegekende strafschop werd benut door Álex, die daarmee de achtste competitiezege op rij voor de ploeg van Koeman voorkwam.
"Er zijn geen excuses, dit kunnen we ons echt niet meer permitteren", mopperde linksback Jordi Alba na een week waarin ook met liefst 4-1 werd verloren van Paris Saint-Germain in de Champions League. "We wisten dat zij voornamelijk zouden verdedigen, maar wij zijn Barcelona en dan zijn smoesjes ongepast. We hadden een unieke kans om in te lopen op Atlético. Daar hebben we geen gebruik van gemaakt."
Barcelona heeft nu 47 punten uit 23 duels. Real Madrid staat tweede met 52 punten uit 24 wedstrijden.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
30 minuten geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
3 uur geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur van de KNVB richt zich na de uitspraak in het kort geding tegen NAC Breda "op het verdere verloop van de competitie". Dat heeft de KNVB laten weten nadat de rechter in Utrecht het verzoek van NAC om een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles over te mogen spelen heeft afgewezen. Volgens NAC stond er een speler op het veld die niet speelgerechtigd was.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC wordt niet overgespeeld. Dat heeft de rechter in Utrecht in een kort geding tussen NAC Breda en de KNVB bepaald. Het duel in de Eredivisie eindigde eerder in een 6-0-overwinning voor Go Ahead Eagles, maar NAC diende een klacht in omdat de thuisclub de Indonesische international Dean James had opgesteld die niet speelgerechtigd was.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
19 uur geleden