
Barcelona laat punten liggen tegen Cadíz: 1-1
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zondag niet optimaal kunnen profiteren van de nederlaag van koploper Atlético Madrid een dag eerder. De ploeg van trainer Ronald Koeman verzuimde tegen Cádiz de vele kansen te benutten en scoorde alleen voor rust via een door Lionel Messi benutte strafschop. De slordigheid in de afwerking brak de thuisploeg in de slotfase op. Clément Lenglet veroorzaakte een strafschop waardoor Álex een minuut voor het einde van de officiële speeltijd voor de 1-1 kon zorgen.
Daardoor liep Barcelona slechts een puntje in op Atlético en bedraagt het verschil nog altijd 8 punten.
Voor Messi was het zondag zijn 506e competitie-optreden voor Barcelona, waarmee hij voormalig recordhouder Xavi (505) passeerde. De Argentijn miste eerst nog een kans, net als Antoine Griezmann, maar mocht zijn record in de 33e minuut alsnog opluisteren met een doelpunt. Messi schoot raak vanaf de strafschopstip nadat Pedri door twee Cádiz-verdedigers onreglementair was afgestopt.
Geen excuses
Barcelona kreeg veel kansen en scoorde ook. Maar doelpunten van Frenkie de Jong en Pedri werden afgekeurd wegens buitenspel. Lenglet raakte kort voor tijd bij een poging de bal weg te werken Rubén Sobrino. De toegekende strafschop werd benut door Álex, die daarmee de achtste competitiezege op rij voor de ploeg van Koeman voorkwam.
"Er zijn geen excuses, dit kunnen we ons echt niet meer permitteren", mopperde linksback Jordi Alba na een week waarin ook met liefst 4-1 werd verloren van Paris Saint-Germain in de Champions League. "We wisten dat zij voornamelijk zouden verdedigen, maar wij zijn Barcelona en dan zijn smoesjes ongepast. We hadden een unieke kans om in te lopen op Atlético. Daar hebben we geen gebruik van gemaakt."
Barcelona heeft nu 47 punten uit 23 duels. Real Madrid staat tweede met 52 punten uit 24 wedstrijden.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Kenny Tete blijft bij Fulham voetballen. De 29-jarige Nederlandse vleugelverdediger heeft zijn aflopende contract met drie jaar verlengd en is nu tot de zomer van 2028 verbonden aan de Londense club, die afgelopen seizoen als elfde eindigde in de Premier League.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het contract met Ro-Zangelo Daal opengebroken en verlengd. De 21-jarige vleugelaanvaller is nu tot de zomer van 2030 aan de Alkmaarders verbonden.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louise van Oosten vervolgt haar voetbalcarrière bij Ajax. De 20-jarige verdedigster komt over van ADO Den Haag en ondertekent een contract voor drie jaar. Eerder deze transferperiode maakte Daniëlle Noordermeer ook de overstap van ADO naar Ajax.
7 uur geledenSITTARD (ANP) - Mattijs Branderhorst (31) is ook komend seizoen de doelman van Fortuna Sittard. Hij tekende een contract dat hem tot medio 2029 aan de Limburgse club verbindt. Dat heeft Fortuna Sittard op de website van de club laten weten.
8 uur geledenTHUN (ANP) - Onweer heeft de eerste training van de Oranjevrouwen in Zwitserland verstoord. Na een inloopronde bliksemde het kort op het natte trainingsveld in Thun, waarna direct een groot deel van de spelersgroep de dug-out in rende. Daarop werd besloten het eerste deel van de training in de sportschool af te werken en later terug het veld op te gaan.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax blijft ook de komende jaren in de Johan Cruijff ArenA voetballen. De Amsterdamse club, die de hoofdhuurder van het stadion is, verlengde dinsdag het contract met vijftien jaar, tot 2040.
10 uur geledenOBERENTFELDEN (ANP/RTR) - Aitana Bonmatí heeft zich weer aangesloten bij de Spaanse selectie voor het EK vrouwenvoetbal in Zwitserland. De middenvelder van FC Barcelona werd vorige week met een virale hersenvliesontsteking opgenomen in het ziekenhuis.
10 uur geleden