Barcelona kondigt loonsverlagingen voor spelers en personeel aan
BARCELONA (ANP) - Het bestuur van FC Barcelona heeft loonsverlagingen voor spelers, stafleden en personeelsleden aangekondigd. Volgens de clubleiding is een salarisreductie de enige manier om de grote financiële gevolgen van de coronacrisis op te vangen.
Frenkie de Jong was één van de eerste spelers bij Barça die akkoord ging met een lager inkomen. In ruil daarvoor kreeg de oud-Ajacied wel een nieuw contract, tot medio 2026. Zijn vorige verbintenis liep tot de zomer van 2024. Doelman Marc-André ter Stegen en de verdedigers Clément Lenglet en Gerard Piqué stemden eveneens in met een loonsverlaging en kregen daarvoor eveneens een contractverlenging terug.
De geslaagde deal met dit viertal maakte FC Barcelona dinsdagavond bekend na de ruime zege tegen Ferencváros in de Champions League (5-1). De vraag is echter of er snel meer ploeggenoten akkoord zullen gaan met nieuwe arbeidsvoorwaarden. Volgens Spaanse mediaberichten is de bereidheid in de selectie deze keer minder groot om de penningmeester van Barcelona tegemoet te komen.
Tijdens de noodtoestand in Spanje, van maart tot juni, stemden de spelers in met een loonsverlaging van 70 procent. Barcelona leed niettemin in het afgelopen seizoen een recordverlies van 97 miljoen euro. Volgens de clubleiding zal de financiële impact van de pandemie op het huidige boekjaar echter nog aanzienlijk groter zijn. De directie verwacht een omzetdaling van ruim 30 procent. "De loonsverlagingen zijn daarom noodzakelijk om de uitgaven te verminderen", liet de club van trainer Ronald Koeman weten.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Het eerste doelpunt van Noa Lang voor Napoli in de Serie A zal bevrijdend werken. "Het beste moet nog komen, dit is nog maar het begin", zei de aanvaller bij Sky Italia na de winst op Atalanta (3-1). Lang begon pas voor de tweede keer in de basis en maakte het derde doelpunt voor zijn ploeg.
34 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Sparta Rotterdam en Fortuna Sittard heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen speelden met 1-1 gelijk op Het Kasteel.
11 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft ook de vierde wedstrijd onder interim-trainer Hendrie Krüzen gewonnen. De ploeg verliet de laatste plaats van de Eredivisie met een thuiszege op Go Ahead Eagles (4-2).
11 uur geledenNAPELS (ANP) - Noa Lang heeft met een doelpunt bijgedragen aan een thuiszege van Napoli op Atalanta (3-1). De linksbuiten bekroonde een basisplaats met zijn eerste doelpunt in de Serie A.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is nog niets opgeschoten met het ontslag van John Heitinga. Met interim-trainer Fred Grim op de bank verloor de club twee weken na de nederlaag bij FC Utrecht ook van Excelsior (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. Noah Naujoks maakte beide doelpunten voor de bezoekers, die nog nooit eerder een uitduel met de gevallen topclub uit Amsterdam wonnen.
12 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft dankzij een doelpunt van Robert Mühren een punt overgehouden aan de thuiswedstrijd tegen FC Twente. Mühren kopte in de slotfase raak, nadat Daan Rots de bezoekers uit Enschede kort na het begin van de tweede helft op voorsprong had gezet. Voor FC Twente was het al het derde gelijkspel op rij.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft ook de thuiswedstrijd tegen Excelsior verloren (1-2). Noah Naujoks was met twee doelpunten de grote man bij de bezoekers uit Rotterdam.
12 uur geleden