Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Barcelona, Juventus en Real: we gaan door met Super League

Barcelona, Juventus en Real: we gaan door met Super League

BARCELONA (ANP) - Barcelona, Juventus en Real Madrid willen hun plannen voor het opzetten van een Super League doorzetten. Dat hebben de drie topclubs in een gezamenlijke verklaring laten weten. De Europese voetbalbond UEFA dreigde vrijdag met sancties tegen de clubs, maar die laten weten dat ze ondanks de kritiek de plannen niet kunnen laten varen.

"We zijn ons volledig bewust van de diversiteit aan reacties op het Super League-initiatief. We zijn bereid om de voorgestelde aanpak zo nodig te heroverwegen. We zouden echter zeer onverantwoordelijk zijn als we, ons bewust van de behoeften en de crisis in de voetbalsector, deze missie zouden opgeven."

Manchester United, Liverpool, Manchester City, Chelsea, Tottenham Hotspur, Arsenal, AC Milan, Internazionale en Atlético Madrid waren de andere negen clubs die overwogen mee te doen aan de Super League. Zij hebben zich, mede onder druk van supporters, teruggetrokken. De UEFA heeft een overeenkomst met deze clubs gesloten.

Open gesprek

De plannen voor de Super League kwamen vorige maand naar buiten. De Europese topclubs vinden de verdeelsleutel in de Champions League nu niet goed en vinden dat ze recht hebben op meer geld. De negen clubs hebben nu echter een straf van de UEFA geaccepteerd. Ze hebben afgesproken om voor één seizoen af te zien van 5 procent van hun inkomsten uit UEFA-competities. Ook doen ze een donatie van 15 miljoen euro voor de ontwikkeling van jeugdvoetbal in Europa.

Barcelona, Juventus en Real Madrid hebben totaal geen begrip voor de houding van de UEFA. "De problemen die de twaalf clubs ertoe brachten de Super League aan te kondigen zijn niet verdwenen. We herhalen daarom dat we door moeten gaan met het vinden van oplossingen, ondanks de onaanvaardbare druk en bedreigingen die we van de UEFA blijven ontvangen. We moeten de juiste toekomstplannen hebben voor de sport uit respect voor onze geschiedenis en onze verantwoordelijkheid jegens onze partners en fans."

De clubs hopen op een open gesprek. "De conclusie is dat we herhalen dat we met de FIFA, de UEFA en alle voetbalspelers willen blijven debatteren, met gepast respect, zonder enige druk en met respect voor de rechtsstaat, om tot de meest geschikte oplossingen voor de duurzaamheid van de hele voetbalfamilie te komen."

Meer uit Voetbal

Labyad nieuwe ploeggenoot van Depay bij Corinthians

SAO PAULO (ANP) - Zakaria Labyad vervolgt zijn loopbaan bij Corinthians. De in Utrecht geboren voetballer wordt ploeggenoot van Memphis Depay, die zich hard heeft gemaakt voor zijn komst. Dat heeft de club uit São Paulo bekendgemaakt.

12 uur geleden
Ajax verliest ook doelman Jaros met zware knieblessure

AMSTERDAM (ANP) - Vitezslav Jaros heeft vrijdag een zware knieblessure opgelopen tijdens de training van Ajax. De Tsjechische doelman komt dit seizoen niet meer in actie voor de club uit Amsterdam. Volgens Ajax moet de van FC Liverpool gehuurde keeper geopereerd worden.

15 uur geleden
IOC-baas kijkt of FIFA-baas regels breekt met akkoord Vredesraad

MILAAN (ANP/DPA) - Kirsty Coventry gaat onderzoeken of FIFA-voorzitter Gianni Infantino de regels heeft overtreden door een overeenkomst te sluiten met de nieuwe Vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) bekendgemaakt in Milaan.

16 uur geleden
Real Madrid-trainer: team zou voor Vinícius Jr. van veld stappen

MADRID (ANP) - Real Madrid is woensdag in het uitduel met Benfica niet van het veld gestapt omdat Vinícius Júnior zelf verder wilde spelen. De Braziliaanse aanvaller werd naar eigen zeggen racistisch uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni. Vinícius attendeerde de scheidsrechter van het duel in de tussenronde van de Champions League daarop en verliet even het speelveld. Na ruim tien minuten besloot hij de wedstrijd toch te hervatten.

17 uur geleden
United rekent nog niet op geblesseerde verdediger De Ligt

MANCHESTER (ANP) - De rentree van Matthijs de Ligt bij Manchester United laat nog even op zich wachten. "Hij werkt erg hard om terug te komen, maar hij is nog niet ver genoeg", zei trainer Michael Carrick tijdens een persconferentie voor het uitduel van maandag met Everton in de Premier League.

19 uur geleden
Van Persie wil Sterling zondag inzetten bij Feyenoord - Telstar

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie wil nieuweling Raheem Sterling zondag graag speelminuten geven in de Eredivisiewedstrijd tegen Telstar. Dat zei hij vrijdag tijdens een persconferentie.

20 uur geleden
Steijn voorlopig niet inzetbaar voor Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn is voorlopig niet inzetbaar voor Feyenoord. Dat heeft trainer Robin van Persie vrijdagmiddag bevestigd tijdens een persconferentie in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Telstar. De middenvelder raakte geblesseerd in de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles, nadat hij de eveneens geblesseerde Oussama Targhalline had vervangen.

20 uur geleden